Bezinwazyjny lifting twarzy – czym różni się od tradycyjnego faceliftingu?

zabieg odmladzajacy na twarz

zabieg odmladzajacy na twarzTradycyjny facelifting to skomplikowana operacja plastyczna. Na szczęście dziś, my – lekarze medycyny estetycznej, dysponujemy również całkowicie bezinwazyjnymi rozwiązaniami, które są w stanie przynieść podobne efekty bez potrzeby narażania pacjenta na ból i dyskomfort. W naszej klinice w Poznaniu taką metodę stanowi lifting twarzy bez skalpela SonoQueen.

Bezinwazyjny lifting twarzy, czyli odmładzanie bez skalpela

Mówiąc o bezinwazyjnym liftingu twarzy, mamy na myśli zabieg, który odbywa się bez użycia skalpela czy innych narzędzi medycznych naruszających barierę naskórkową pacjenta. Podczas wspomnianego zabiegu ultradźwiękami SonoQueen nie wykonujemy żadnych nacięć na skórze i nie stosujemy też igieł – odmładzanie twarzy odbywa się przy pomocy urządzenia, które specjalista przykłada do twarzy pacjenta i poddaje jego skórę działaniu ultradźwięków.

Lifting twarzy bez skalpela a jego skuteczność

Facelifting ultradźwiękami to doskonała alternatywa dla osób, które chciałyby wyraźnie poprawić wygląd swojej twarzy, ale jednocześnie uniknąć ryzyka bólu, długiego okresu rekonwalescencji czy blizn pozabiegowych. System SonoQueen, który dociera do aż 3 warstw tkanek: skóry właściwej, tkanki tłuszczowej i powięzi mięśniowej, jest w stanie przynieść równie spektakularny efekt odmłodzenia, co bardziej inwazyjne zabiegi. Ultradźwięki stymulują proces kolagenozy, co prowadzi do odnowy zwiotczałych włókien kolagenowych. Odnowa tkanek widoczna jest w postaci natychmiastowego ujędrnienia skóry, zaś z czasem (wraz trwającym przez kilka miesięcy procesem kolagenozy) głębokiego liftingu.

Efekty zabiegu ultradźwiękami – nie tylko lifting twarzy

Przy pomocy urządzenia SonoQueen możliwe jest nie tylko uzyskanie ogólnego efektu liftingu i redukcji zmarszczek na powierzchni twarzy szyi i dekoltu, lecz także usunięcie nadmiaru skóry na powiekach czy redukcji nadmiaru tkanki tłuszczowej. Zabieg przy pomocy innowacyjnej technologii HIFU jest w stanie zastąpić zabieg tradycyjnej blefaroplastyki (korekty powiek) czy wspomóc naszą walkę z miejscową otyłością, np. na podbródku. A to wszystko w szybki, prosty i bezbolesny sposób.

Odmładzanie twarzy ultradźwiękami – bezpieczeństwo i komfort

SonoQueen jest zabiegiem, który odpowiedział na potrzeby wielu naszych pacjentów. Wszystko dzięki unikalnej technologii HIFU, która charakteryzuje się nie tylko wysoką skutecznością działania, lecz także odpowiednim bezpieczeństwem. W odróżnieniu od tradycyjnego liftingu czy zabiegów przeprowadzanych na zasadzie iniekcji (ostrzykiwania), nie przerywa tkanek skóry i nie wywołuje niepokojących reakcji układu immunologicznego. Dodatkowo, gęstość i temperatura skoncentrowanej wiązki fali ultradźwiękowej jest pod stałą kontrolą lekarza, w związku z czym nie niesie za sobą zagrożeń. Zabieg trwa około 30 min i jest dla pacjenta bezbolesny i przyjemny, zaś nasi specjaliści dbają o maksymalny komfort na każdym etapie przeprowadzanego zabiegu.

Więcej informacji na temat bezinwazyjnego liftingu twarzy SonoQueen wykonywanego w naszej klinice w Poznaniu znajdziecie na stronie: SonoQueen – MediArt Clinic.