Dlaczego wypadają? Krótki poradnik o włosach

Włosy, które pomimo upływających lat, nadal wyglądają na silne i odżywione świadczą o naszej ogólnej, dobrej kondycji zdrowotnej. Niewiele osób wie, że to właśnie na podstawie wyglądu włosów można poznać, że ktoś ma problemy ze zdrowiem. Najczęściej objawia się to wypadaniem włosów – przyczyny tego mogą być różne.

Wypadanie włosów a styl życia

Pierwsza z nich to brak podstawowych składników odżywczych w organizmie. Kiedy jemy za mało warzyw czy owoców nasz organizm słabnie, co może skutkować tym, że włosy zaczną wypadać. Człowiek potrzebuje naturalnych witamin, które dodają energii i sprawiają, że skóra, paznokcie i włosy są w dobrej formie. Witaminy należy uzupełniać przez cały rok, nawet zimą, pomimo tego, że mamy do nich mniejszy dostęp – powinniśmy dbać o zdrową dietę. Na włosy wypływają również różnego rodzaju substancje chemiczne np. alkohol czy papierosy. Dym papierosowy sprawia, że włosy stają się kruche i łamliwe, co skutkuje ich wypadaniem. Również w alkoholu znajdują się szkodliwe związki, które wpływają na złą kondycję włosów. Kolejną przyczyną ich wypadania może być nadmierny stres. Osłabiony organizm zawsze reaguje w taki sposób, aby pokazać nam, że potrzebuje odpoczynku. Zbyt mała ilość snu, szybki tryb życia mogą skutkować tym, że włosy będą wypadać. Często przemęczone osoby dziwią się, że mają problemy z włosami, podejrzewając, że przyczyną tego może być poważna choroba. Wystarczy jednak porządny odpoczynek, by kondycja skóry głowy uległa poprawie.

Błędy w pielęgnacji

Następnym powodem wypadania włosów jest ich zła pielęgnacja. Zbyt częste farbowanie, źle dobrany szampon czy częste używanie suszarki – wszystko to przyczynia się do problemów z włosami. Podczas farbowania struktura włosa znacząco się osłabia, źle dobrany szampon także jest przyczyną problemów. Warto dowiedzieć się, jaki rodzaj włosów mamy i na podstawie tego wybrać odpowiedni kosmetyk. Suszarki i innego rodzaju urządzenia z kolei, które bardzo silnie nagrzewają włosy, osłabiają ich nasadę, co również powoduje, że mamy problemy ze skórą głowy.

Zdrowie organizmu a stan włosów

Przyczyną wypadania włosów mogą być również zmiany hormonalne. Często dzieje się tak, kiedy organizm wydziela zbyt dużo hormonów – włosy stają się wówczas cienkie i łamliwe, a w efekcie coraz intensywniej wypadają. Zwykle problem ten dotyka mężczyzn, u których występuje zbyt duża ilość testosteronu. U kobiet w większości przypadków do zachwiania równowagi hormonalnej przyczynia się ciąża.

Jak walczyć z wypadaniem włosów?

W jaki sposób zatrzymać postępujący problem wypadających włosów? Receptą może być mezoterapia igłowa – zabieg polegający na tym, że w skórę głowy przy pomocy niewielkiej igły wstrzykuje się substancje odżywcze, takie jak żeń szeń czy biotynę, które poprawiają wzrost i jakość włosa. Efekty widoczne są już po 2 zabiegach – włosy przestają wypadać, stają się silniejsze i wyglądają na zdrowe. Wiele gabinetów medycyny estetycznej oferuje zabieg mezoterapii, ponieważ uznaje się go za jeden z najskuteczniejszych w przypadku problemów z wypadającymi włosami.

Włosy są bardzo ważną częścią wyglądu – ich zła kondycja świadczy o tym, że organizm potrzebuje pomocy. Jeżeli włosy wypadają w coraz większych ilościach i nie jesteśmy w stanie zatrzymać tego procesu, warto udać się do gabinetu medycyny estetycznej i skorzystać z zabiegu mezoterapii – dzięki niemu struktura włosów ulegnie poprawie, a co za tym idzie – nasz ogólny wygląd i samopoczucie również.

Więcej informacji o leczeniu wypadania włosów na: Mezoterapia igłowa.