jak rozjaśnić przebarwienia

Oczyszczanie manualne twarzy – sposób na problemy ze skórą

 

leczenie tradziku

Manualne oczyszczanie skóry - informacje i wskazania

Oczyszczanie manualne twarzy – sposób na problemy ze skórą

Manualne oczyszczanie twarzy jest jedną z najstarszych metod, a zarazem wciąż popularnym sposobem utrzymania skóry w dobrej kondycji. Usuwanie zanieczyszczeń to bardzo istotny element właściwej pielęgnacji skóry. Sposób nie jest zarezerwowany jedynie dla osób zmagających się ze zmianami trądzikowymi, ale dla wszystkich, których cera wykazuje skłonność do tworzenia się zaskórników. Choć zabieg nie należy do najprzyjemniejszych i jest dość czasochłonny, wciąż wiele osób korzysta z tej najprostszej metody oczyszczania.

 • Na czym polega zabieg manualnego oczyszczania skóry?

Manualne oczyszczenie skóry to dokładne, ręczne oczyszczenie z grudek, prosaków, zaskórników, a także odblokowanie porów skórnych z nadmiaru łoju. Zabieg prowadzi do odświeżenia skóry. Cała procedura trwa około 90 minut i składa się z kilku etapów: demakijażu, peelingu, maski, oczyszczenia, nałożenia kremu.

 • Jakie są wskazania do przeprowadzenie manualnego oczyszczenia twarzy?

Manualne oczyszczanie twarzy przeprowadza się w przypadku wystąpienie problemów w postaci:

 • nadmiernego wydzielania sebum,
 • zaskórników,
 • krost,
 • prosaków,
 • skóry trądzikowej i zanieczyszczonej.

MANUALNE OCZYSZCZANIE TWARZY W SKRÓCIE

 • dokładne oczyszczenie
 • odświeżenie
 • możliwość regularnego powtarzania zabiegu

Manualne oczyszczenie twarzy – charakterystyka zabiegu

Bezpieczeństwo

Zabieg manualnego oczyszczania twarzy przeprowadzony przez profesjonalnego kosmetologa jest procedurą bezpieczną. Wykonany w sterylnych warunkach, po wcześniejszym prawidłowym przygotowaniu skóry pozwala poczuć się pacjentom pewnie. Wykonany sprawnie i w odpowiedni sposób umożliwia ograniczenie do minimum nieprzyjemnych doznań.

Szybkość i trwałość efektów

Przez kilka godzin po zabiegu skóra jest zaczerwieniona i podrażniona, dlatego nie zaleca się oczyszczania skóry bezpośrednio przed jakimś ważnym życiowym wydarzeniem. Kolejny dzień po zabiegu to widoczna poprawa kondycji skóry, która jest odświeżona, pozbawiona wyprysków i zaskórników. Oczyszczanie warto stosować regularnie, zgodnie z zaleceniami kosmetologa, który ocenia stan skóry i stopień zaawansowania problemu. Posiadacze cery mieszanej, tłustej czy trądzikowej mogą korzystać z zabiegu nawet raz w miesiącu.

Komfort

Zabieg ręcznego usuwania zanieczyszczeń jest dość nieprzyjemną procedurą. Wykonany profesjonalnie i sprawnie gwarantuje zminimalizowanie negatywnych odczuć.

Stosunek cena/jakość

Zabieg manualnego oczyszczania skóry pomaga zadbać o jej stan, a przy tym może być powtarzany regularnie. To skuteczna metoda walki z niedoskonałościami cery, na którą mogą zdecydować się osoby zmagające się z różnego rodzaju wykwitami skóry. To najbardziej popularny i najczęściej stosowany zabieg kosmetyczny, pozwalający uzyskać efekt oczyszczonej, odświeżonej, pozbawionej niedoskonałości cery.

Manualne oczyszczanie skóry – opinie eksperta

Czas rekonwalescencji
Przez kilka godzin po zabiegu skóra jest zaczerwieniona i lekko podrażniona. Po zabiegu należy zrezygnować z kosmetyków wysuszających i podrażniających skórę.
Powtarzalność
Zabieg można stosować regularnie, dostosowując częstotliwość do rodzaju i nasilenia problemu.
Manualne oczyszczanie skóry – komentarz eksperta

Bezpieczna walka o czystą skórę

Ręczne oczyszczanie twarzy z wykwitów skórnych to metoda funkcjonująca na rynku usług kosmetycznych od wielu lat. Wciąż cieszy się dużym zainteresowaniem pacjentów, którzy chcą zadbać o swoją skórę, pozbyć się męczących i nie dodających uroku wyprysków, zaskórników czy krost. Samodzielne wyciskanie takich zmian jest niewskazane, ponieważ może przynieść dużo więcej szkody niż korzyści. Pamiętajmy, że najważniejsze jest odpowiednie przygotowanie skóry do oczyszczenia oraz jej potraktowanie zaraz po zabiegu. Wszystkie te czynności może wykonać przeszkolona osoba z doświadczeniem oraz dostępem do specjalistycznych preparatów i urządzeń. Tylko dzięki takiemu podejściu możemy osiągnąć zamierzone rezultaty, a więc uwolnienie skóry od uciążliwych zmian w postaci wyprysków czy grudek i prosaków.

Krok po kroku – jak działa manualne oczyszczanie skóry?

 

11

Odpowiednie przygotowanie skóry

Na początku zabiegu wykonany zostaje demakijaż oraz mechaniczne złuszczenie naskórka (peeling) w celu oczyszczenia z zanieczyszczeń oraz usunięcia martwych komórek warstwy rogowej naskórka.

22

Rozpulchnienie

Kolejnym etapem jest rozpulchnienie skóry i otwarcie porów przy pomocy specjalnych preparatów, pary wodnej lub lampy.

33

Oczyszczenie skóry

Ręczne oczyszczenie skóry polega na mechanicznym opróżnieniu kanałów wyprowadzających gruczołów łojowych za pomocą ucisku palcami.

44

Dezynfekcja

W celu niedopuszczenia do zakażenia, miejsca poddane zabiegowi powinny zostać zdezynfekowane za pomocą odpowiednich preparatów lub prądów D’arsonvala.

44

Nałożenie maseczki i/lub kremu

Nałożenie maseczki pozwala zmniejszyć zaczerwienienie, ściągnąć rozszerzone pory. Krem zabezpiecza przed szkodliwym działaniem promieniowania UVA/UVB.

 

Manualne oczyszczanie skóry - zasada działania

Sposób na pozbycie się niedoskonałości

Ręczne oczyszczanie skóry to mechaniczne usunięcie wszelkich powstałych wyprysków, zaskórników, krost. Aby zabieg przebiegał prawidłowo, bezpiecznie i przyniósł oczekiwane rezultaty, skórę należy odpowiednio przygotować, a na koniec zabezpieczyć. Skóra z tendencją do tworzenia się wykwitów może być poddawana zabiegowi nawet raz na 4 tygodnie.

Manualne oczyszczanie skóry – przebieg zabiegu

1

Konsultacja wstępna

Osoba wykonująca zabieg przeprowadza diagnostykę skóry i planuje zabieg oczyszczania.

2

Przygotowanie do leczenia

Skóra zostaje odpowiednio przygotowana do oczyszczenia. Kosmetolog wykonuje demakijaż, peeling, zmiękcza naskórek.

3

Przeprowadzenie zabiegu

Kosmetolog oczyszcza skórę z zaskórników, krost, wyprysków.

4

Regeneracja skóry

Po oczyszczeniu skóra zostaje zdezynfekowana oraz zabezpieczona stosowanymi preparatami.

Obszary zabiegowe

Image
Twarz
Plecy

Najczęściej zadawane pytania i opinie pacjentów

 • Jakie są przeciwwskazania do wykonania zabiegu manualnego oczyszczania skóry?

  Nie stosuje się manualnego oczyszczania skóry u osób z:

  • aktywną opryszczką,
  • stanami zapalnymi skóry,
  • trądzikiem różowatym,
  • cerą naczynkową,
  • alergiami.
 • Czy po zabiegu mogą wystąpić niepożądane działania?

  Jeśli zabieg przeprowadzony został profesjonalnie, jedynym skutkiem ubocznym, ustępującym samoistnie, jest zaczerwienienie skóry.

 • Jak należy postępować po zabiegu manualnego oczyszczania skóry?

  Przede wszystkim należy stosować kremy nawilżające oraz chroniące przed szkodliwym promieniowaniem UV. Należy też ze szczególną troską traktować podrażnioną skórę, dlatego bezpośrednio po zabiegu nie należy dotykać twarzy.

 • Manualne oczyszczanie skóry - opinie

  Manualne oczyszczanie twarzy stosuję już od lat. Regularnie wybieram się na zabieg, dzięki któremu szybko i skutecznie pozbywam się kłopotu w postaci wszelakich wyprysków. Po kilku dniach stosuję normalny, delikatny makijaż, ale tym razem, nie po to by zatuszować defekty, ale po prostu ładnie wyglądać. Polecam zabieg wszystkim, których męczą ciągłe problemy z prosakami, pryszczami i zaskórnikami.

  Anna, 30 lat

   

   

Manualne oczyszczanie skóry – Cena

Obszar zabiegowyCena
Twarz/dekolt/plecy170 zł