Zabiegi estetyczne

Peeling dyniowy DermaQuest – nowy wymiar pielęgnacji skóry!

leczenie tradziku

Peeling dyniowy DermaQuest - informacje i wskazania

Peeling dyniowy – nowość w leczeniu problemów skórnych!

Laboratorium DermaQuest to profesjonalna amerykańska marka, która zapewnia osiągnięcie ponadprzeciętnych rezultatów w specjalistycznej pielęgnacji skóry. DermaQuest jest pierwszym i jedynym laboratorium kosmeceutyków medycznych, łączących w sobie zaawansowaną technologię liposomów, wysokoefektywnych komórek macierzystych, czystego retinolu, witaminy C i kwasu ferulowego.

 • Na czym polega peeling dyniowy?

Wyjątkowość peelingu dyniowego polega na jego rozszerzonym działaniu. Dzięki zabiegowi uzyskujemy nie tylko efekt złuszczania naskórka, ale również balansowania mikroflory skóry oraz regulowania pracy gruczołów łojowych. Wyciąg z dyni zastosowany w peelingu to bogactwo witaminy C, B1, B2, B6, PP, K, a stanowi on aż 40% receptury. Pozostałe składniki peelingu to retinol oraz kwasy (glikolowy, mlekowy, salicylowy, azelainowy, kojowy). Peeling pomaga zmniejszyć łojotok, ogranicza powstawanie zmian grudkowo-zaskórnikowych oraz przebarwień, zmniejsza ryzyko rozwoju infekcji.

 • Jakie są wskazania do zastosowania peelingu dyniowego DermaQuest?

Peeling dyniowy przeznaczony jest dla osób zmagających się z przeróżnymi problemami skórnymi:

 • skórą trądzikową,
 • łojotokiem,
 • rozszerzonymi porami,
 • przebarwieniami posłonecznymi, pozapalnymi,
 • skórą z oznakami fotostarzenia,
 • stanami zapalnymi skóry.

PEELING DYNIOWY W SKRÓCIE

 • odmłodzenie i odbudowa skóry,
 • szybka kuracja,
 • zadowalające efekty już po pierwszym zabiegu,
 • bezpieczeństwo zabiegu

ZALECANA KURACJA DOMOWA

 • Oczyszczanie: DermaClear Cleanser
 • Nawilżanie: SkinBrite Cream
 • Ochrona UV: SheerZinc SPF 30 Nude
 • Redukcja zmian trądzikowych: DermaClear Pads

Peeling dyniowy DermaQuest – charakterystyka zabiegu

Bezpieczeństwo

Peeling dyniowy zaleca się przeprowadzać w okresie jesienno-zimowym lub wczesnowiosennym. Wykonując go w okresie większego nasłonecznienia należy zadbać o odpowiednią fotoprotekcję. Zabieg jest bezpieczny, dlatego przy skórze problematycznej możliwe, a nawet zalecane, jest jego wykonanie raz w miesiącu.

Szybkość i trwałość efektów

Efekty peelingu zauważalne są już po pierwszych zabiegach. Dla uzyskania trwałych rezultatów zaleca się wykonanie całej serii, składającej się 4-6 sesji, w odstępach 2 tygodniowych, 2 razy w roku. Skóra wyjątkowo problematyczna może wymagać zabiegu utrwalającego rezultaty, powtarzanego raz w miesiącu.

Komfort

Cały zabieg trwa około 60 min i składa się z kilku etapów. Jest to zabieg bezbolesny i przyjemny dla pacjenta.

Stosunek cena/jakość

Peeling dyniowy to innowacyjny peeling, który wykorzystuje bogactwo składników aktywnych wyciągu z dyni. Metoda ta pomaga uporać się z wieloma problemami skórnymi jednocześnie: trądzikiem skórą przetłuszczającą się, infekcjami, wypryskami itp. Dodatkowo kuracja z zastosowaniem wyciągu z dyni oraz komórek macierzystych roślinnych przeznaczona jest dla cery dojrzałej z oznakami fotostarzenia. Zabieg jest bezpieczny, dlatego spokojnie mogą decydować się na niego osoby, które oczekują spektakularnych efektów, a stronią od inwazyjnych metod eliminowania skórnych dolegliwości i niedoskonałości.

 

Peeling dyniowy DermaQuest – opinie eksperta

Czas rekonwalescencji
Od drugiego dnia po zabiegu skóra zaczyna się złuszczać. Jest to proces o umiarkowanym nasileniu, trwający około 6 dni. Po zabiegu trzeba chronić skórę przed szkodliwym promieniowanie UV oraz stosować zalecaną kurację domową.
Powtarzalność
Zalecane jest przeprowadzenie całej serii peelingów. W zależności od problemu jest to od 4 do 6 sesji.
Peeling dyniowy – komentarz eksperta

Zwalczanie niedoskonałości oraz odmładzanie i regeneracja skóry

Do klinik medycyny estetycznej bardzo często zgłaszają się osoby z problemami dermatologicznymi różnego rodzaju. Może to być aktywny trądzik, skóra łojotokowa, przetłuszczająca się, czyli potocznie mówiąc “świecąca”, a także przebarwienia czy zmiany spowodowane istnieniem stanu zapalnego. Innym niezwykle często spotykanym kłopotem z cerą są widoczne efekty fotostarzenia się skóry. Peeling dyniowy DermaQuest pomaga walczyć z wszystkimi tymi przypadłościami jednocześnie. Jest więc rozwiązaniem niezwykle wygodnym i skutecznym, przy tym zaś bezpiecznym i nie stwarzającym zagrożenia dla pacjentów. Unikalny zestaw składników aktywnych nie tylko wspiera w walce z niedoskonałościami skóry, ale odmładza ją i odbudowuje.

 

Krok po kroku – jak działa peeling dyniowy DermaQuest?

 

 

11

Przygotowanie do zabiegu

Przed przeprowadzeniem peelingu skóra zostaje dokładnie oczyszczona przy użyciu olejku, żelu oraz płatków absorbujących nadmiar sebum.

22

Resurfacing chemiczno-enzymatyczny

Kolejnym etapem jest nałożenie peelingu z wyciągiem z dyni, kwasami glikolowym, mlekowym, salicylowym, probiotykami oraz komórkami macierzystymi roślinnymi (z pomarańczy i lilaka pospolitego).

33

Nałożenie preparatu neutralizującego

Roślinne ekstrakty oraz kompleks aminokwasów przywraca naturalne pH skóry, neutralizuje drażniące działanie kwasów.

44

Aplikacja profesjonalnych kosmetyków

Etap polega na nałożeniu preparatu o określonym działaniu: serum, retinolu, kremu. Działają przeciwzapalnie, antybakteryjnie, stymulują odnowę komórek naskórka, rozjaśniają, ujędrniają, wypełniają zmarszczki, wzmacniają system immunologiczny skóry.

44

Ochrona

Ostatni etap to nałożenie kremu, który chroni przed szkodliwym działaniem promieniowania UVA/UVB, przyspiesza gojenie ran, niweluje zaczerwienienia.

 

 

Peeling dyniowy - zasada działania

Profesjonalna pielęgnacja!

Kolejne etapy zabiegu polegają na nałożeniu stosownego preparatu, który ma spełnić określone funkcje. Peeling pomaga przywrócić równowagę mikroflory skóry, poprawia jej zdolność do przyswajania składników aktywnych, niweluje stany zapalne, a także odmładza skórę, poprzez wypełnienie zmarszczek, usunięcie przebarwień i poprawę jej napięcia i elastyczności. Wszystko dzięki doskonałemu połączeniu niezwykłych składników, jak prowitamina A czy retinol, które odpowiedzialne są za poliferację nowych włókien kolagenowych i elastynowych. Zastosowane probiotyki zapobiegają namnażaniu się szkodliwych bakterii, przez co zmniejszają ryzyko ponownego pojawienia się problemów skórnych.

Peeling dyniowy DermaQuest – przebieg zabiegu

1

Konsultacja wstępna

Podczas wstępnej konsultacji określany jest problem pacjenta oraz omawiane ewentualne przeciwwskazania do wykonania peelingu.

2

Przygotowanie do leczenia

Przed przystąpieniem do zabiegu, pacjent informowany jest o jego przebiegu, a także o niezbędnych zaleceniach pozabiegowych.

3

Przeprowadzenie zabiegu

Zabieg przeprowadzany jest w kilku etapach, jak oczyszczenie skóry, przygotowanie pod peeling, peeling właściwy, neutralizacja, nałożenie preparatów ochronnych. Zabieg trwa około 60 minut.

4

Regeneracja skóry

Kontynuacją zabiegu jest kuracja domowa, która polega na stosowaniu poleconych preparatów: DermaClear do oczyszczania, SkinBrite do nawilżania, SheerZinc jako ochrona przed promieniowaniem UV.

Obszary zabiegowe

Image
Skóra twarzy

Najczęściej zadawane pytania i opinie pacjentów

 • Czy istnieją przeciwwskazania do wykonania peelingu z wyciągiem z dyni?

  Istnieje kilka przeciwwskazań do wykonania peelingu, a najważniejsze z nich to uczulenie na retinol oraz kwas acetylosalicylowy, rany, otarcia naskórka, odmrożenia, a także bardzo wrażliwa skóra.

 • Jak wygląda skóra po zabiegu peelingu dyniowego?

  Przez kilka dni po zabiegu skóra złuszcza się w sposób umiarkowany.

 • Jak wygląda skóra po zabiegu peelingu dyniowego?

  Przez kilka dni po zabiegu skóra złuszcza się w sposób umiarkowany.

 • Z jakimi problemami pozwala uporać się peeling dyniowy?

  Dzięki kuracji zredukowane zostają zmiany takie, jak krosty, zaskórniki, zmiany ropne, przebarwienia. Wyraźnie poprawia się kondycja skóry, która staje się bardziej napięta i odmłodzona.

   

 • Peeling dyniowy - opinie

  Po zabiegu moja skóra zmieniła się nie do poznania, stopniowo zaczęły znikać brzydkie zmiany trądzikowe. Peeling pozytywnie wpłynął na stan skóry, przywracając jej równowagę, rozświetlając, zwężając pory. Mam zamiar kontynuować terapię i wracać do niej, jeśli moja skóra będzie potrzebowała wsparcia i odnowy.

  Maria, 27 lat

   

Peeling dyniowy – Cena

Obszar zabiegowyCena
Twarz270 zł