demakijaz

Peptydowy peeling biomimetyczny – alternatywa dla botoksu!

Peeling biomimetyczny - informacje i wskazania

Peptydowy peeling biomimetyczny sposobem na zmarszczki grawitacyjne i mimiczne!

Peeling biomimetyczny to innowacyjny zabieg, który często nazywany jest zabiegiem alternatywnym dla toksyny botulinowej. Kuracja służy głównie niwelowaniu zmarszczek mimicznych. Peeling aplikowany jest także pod oczy oraz na górną powiekę, wygładzając linie i zmarszczki tam powstałe.

 • Na czym polega peeling biomimetyczny?

Zabieg przeznaczony jest dla osób ze skórą, która utraciła jędrność i elastyczność, na której zagościły zmarszczki mimiczne, a także dla tych, których skóra charakteryzuje się nierówną powierzchnią i szarym kolorytem. Peeling to niepowtarzalne połączenie alfa-hydroksykwasów z peptydami biomimetycznymi. Składniki użyte w terapii zmarszczek to kwas mlekowy (20%), kwas glikolowy (20%), które stymulują i wygładzają, a także umożliwiają przejście aktywnych substancji. Przełomowym elementem peelingu jest neuropeptyd Argirelina, czyli skrócona wersja botoksu, nie wykazujący jednak działania toksycznego. To właśnie ten neuropeptyd wygładza zmarszczki mimiczne. Pozostałe peptydy stymulują fibroblasty i działają podobnie jak czysty retinol.

 • Jakie są wskazania do wykonania peelingu biomimetycznego?

Wskazania do zabiegu to:

 • zmarszczki mimiczne, także w okolicach oczu,
 • zmarszczki grawitacyjne,
 • utrata jędrności i elastyczności skóry,
 • nierówna powierzchnia skóry,
 • utrata kolorytu skóry.

PEELING BIOMIMETYCZNY W SKRÓCIE

 

 • silne wygładzenie zmarszczek mimicznych
 • rozjaśnienie przebarwień
 • bezpieczeństwo kuracji
 • kontynuacja terapii w warunkach domowych

ZALECANA KURACJA DOMOWA

 

 • Oczyszczanie: C Infusion Cleanser
 • Wygładzenie zmarszczek: Peptide Line Corrector / Argireline Serum
 • Pielęgnacja oczu: Peptide Eye Firming Serum
 • Ochrona UV: Sun Armor SPF 50

Peptydowy peeling biomimetyczny – charakterystyka zabiegu

Bezpieczeństwo

Przed każdym zabiegiem, także peelingiem biomimetycznym, przeprowadzana jest rozmowa z pacjentem w celu wykluczenia przeciwwskazań. Zabieg daje natychmiastowe efekty, nie powoduje złuszczania (ewentualnie niezwykle delikatne), a pacjenci od razu mogą wrócić do codziennej aktywności. Peeling biomimetyczny bywa stosowany jako zabieg bankietowy, czyli przeprowadzany przed wielkim wyjściem lub wydarzeniem. Zabieg jest całkowicie bezpieczny, jeśli wykluczymy przeciwwskazania, a wykonany jest z zachowaniem wszystkich kolejnych etapów.

Szybkość i trwałość efektów

Efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu. W celu uzyskania optymalnych efektów zaleca się przeprowadzenie serii zabiegów (około 6) co 7-10 dni, 2 razy w roku. Jeśli skóra podatna jest na tworzenie się nowych zmarszczek sugeruje się wykonanie peelingu biomimetycznego 1 raz w miesiącu. Pojedynczy zabieg trwa około godziny.

Komfort

Zabieg jest bezbolesny i komfortowy dla pacjenta. Składa się z kilku następujących po sobie etapów, jak oczyszczenie, przygotowanie, peeling, pielęgnacja po peelingu.

Stosunek cena/jakość

Peeling biomimetyczny to alternatywa dla kobiet, które boją się igieł i inwazyjnych zabiegów, a chcą uzyskać szybkie efekty wygładzenia, spłycenia zmarszczek, wyrównania kolorytu. Najlepsze efekty daje seria zabiegów, ich ilość powinna być dobrana indywidualnie i zależeć od stopnia zaawansowania problemu.

 

Peeling biomimetyczny – opinie eksperta

Czas rekonwalescencji
Od razu po zabiegu można wrócić do codziennej aktywności. Jeśli wystąpi złuszczanie naskórka jest ono bardzo delikatne.
Powtarzalność
Zabieg można powtarzać, dostosowując liczbę sesji do potrzeb pacjenta.
Peptydowy peeling biomimetyczny – komentarz eksperta

Wyjątkowe efekty już po pierwszym zabiegu!

Peeling biomimetyczny pomaga uporać się z największą zmorą nawet młodych kobiet, jakimi są zmarszczki mimiczne, także te tworzące się w okolicy oczu. Jeśli problem jest niewielki, wystarczy jeden zabieg lub 3 wykonane w odpowiednich odstępach czasu. Jeśli zauważymy tendencję do tworzenia się zmarszczek, możemy powtarzać zabieg raz w miesiącu. Peeling biomimetyczny daje nam więc szereg możliwości, może być traktowany jako zabieg bankietowy o natychmiastowych efektach lub dłuższa kuracja, przywracająca skórze napięcie, koloryt i gładką strukturę. Co ciekawe, jest to innowacyjny peeling, który możemy stosować w okolicy oczu, gdzie powstaje dużo bruzd i zmarszczek. Nie bez przyczyny nazywany jest alternatywą botoksu. Jednorazowa kuracja to 60 minut odprężającego i przyjemnego traktowania twarzy.

Krok po kroku – jak działa peptydowy peeling biomimetyczny?

 

11

Oczyszczenie skóry

Pierwszym etapem zabiegu jest oczyszczenie skóry poprzez delikatne złuszczanie. W tym celu użyta zostaje emulsja na bazie kwasu glikolowego i mlekowego oraz peptydów biomimetycznych.

22

Przygotowanie skóry

Odtłuszczenie skóry i przygotowanie jej na absorpcję substancji aktywnych.

33

Peeling

Argirelina hamuje kurczenie się masy mięśniowej, peptydy stymulują fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny, AHA wyrównuje powierzchnię naskórka.

44

Neutralizacja

Kolejny etap pomaga przywrócić skórze odpowiednie pH, działa rozjaśniająco i przeciwzapalnie.

44

Pielęgnacja aktywna i ochrona

Nałożenie preparatów zawierających substancje aktywne: serum, maski, kremu. Preparaty niwelują przebarwienia i zapobiegają powstawaniu nowych, napinają i ujędrniają skórę, działają liftingująco, chronią przed działaniem promieniowania UV.

 

Peptydowy peeling biomimetyczny - zasada działania

Udowodnione naukowo zmniejszenie głębokości zmarszczek aż o 30%!

Wszystkie etapy zabiegu mają niebagatelne znaczenie w pielęgnacji skóry. Niezależne badania in vitro wykazały zmniejszenie głębokości zmarszczek o 30%, co przemawia za skutecznością zupełnie bezinwazyjnej terapii przeciwzmarszczkowej. Niepowtarzalne połączenie składników sprawia, że peeling biomimetyczny traktowany jest jako doskonały sposób na zmarszczki mimiczne, grawitacyjne i utrwalone.

Peptydowy peeling biomimetyczny – przebieg zabiegu

1

Konsultacja wstępna

Konsultacja wstępna pozwala ocenić stan skóry pacjenta i ustalić liczbę i częstotliwość zalecanych zabiegów.

2

Przygotowanie do zabiegu

Przed peelingiem właściwym, należy dokładnie oczyścić i przygotować skórę na działanie substancji aktywnych.

 

3

Przeprowadzenie zabiegu

Najważniejszym etapem zabiegu jest wykonanie peelingu, który pomaga niwelować zmarszczki mimiczne, stymuluje fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny, wyrównuje powierzchnię skóry.

4

Kontynuacja pozabiegowa

Również w domu, w trakcie odbywania serii zabiegowej, należy stosować specjalistyczne preparaty, zaś po zakończeniu kuracji, zaleca się stosowanie preparatów podtrzymujących efekty.

Obszary zabiegowe

Image
Twarz
Okolice oczu

Najczęściej zadawane pytania i opinie pacjentów

 • Czy istnieją jakieś przeciwwskazania do wykonania peelingu biomimetycznego?

  Przeciwwskazania to przede wszystkim świeża opalenizna, ciąża i karmienie piersią, alergie skórne, opryszczka i liczne znamiona melanocytowe.

 • Jakie są odczucia po wykonaniu peelingu?

  Bezpośrednio po zabiegu skóra jest nieco napięta i zaczerwieniona. Od razu można jednak wykonać makijaż i wrócić do codziennych zajęć.

 • Czy zabieg można wykonywać przez cały rok?

  Peeling biomimetyczny można wykonywać przez cały rok.

 • Peptydowy peeling biomimetyczny - opinie

  Zmarszczki mimiczne to problem, z którym zmagam się już od jakiegoś czasu. Postanowiłam spróbować, jak działa peeling biomimetyczny, który nazywa się alternatywą botoksu. Po pierwszym zabiegu zauważyłam wyraźną poprawę, ale dowiedziałam się, że dla uzyskania optymalnych zabiegów muszę zdecydować się na całą serię, a w domu nie poprzestawać na zwykłej pielęgnacji, ale stosować zalecone preparaty. Spróbowałam więc pójść dalej i umówiłam się na kolejne sesje. Po kilku zabiegach i stosowaniu kuracji w domu moja skóra zaczęła wyglądać dużo młodziej. Zmarszczki wygładziły się, poprawił się kolor cery, zniknęły kurze łapki. Wiem już, że będę wracać do tego zabiegu, tak często, jak to będzie konieczne.

  Ewa, 40 lat

Peptydowy peeling biomimetyczny – Cena

Obszar zabiegowyCena
Twarz290 zł (1 sesja)