Powiększanie ust – wypełnianie ust kwasem hialuronowym

modelowanie_ust_poznań

Powiększanie ust - informacje i wskazania

Powiększanie ust – atrakcyjne, pełne usta w kilka chwil

Zbyt małe, wąskie lub asymetryczne usta to jedne z najczęstszych problemów estetycznych, z którymi borykają się kobiety. Mankamenty te potrafią skutecznie obniżyć samoocenę i poczucie atrakcyjności czy pozbawić pewności siebie. Ale bez obaw! Dzięki zabiegom medycyny estetycznej możliwe jest szybkie, bezpieczne i efektywne skorygowanie kształtu warg, nadanie im upragnionej objętości, witalności, nawilżenia czy wyraźne odmłodzenie ich okolicy. Jak powiększyć usta?

Powiększenie ust i modelowanie warg są możliwe za sprawą kwasu hialuronowego. Dzięki niemu wargi stają się pełne i jędrne, a skóra wokół nich zostaje wyraźnie wygładzona. Z zabiegu powiększania korzystają kobiety, które chcą dokonać drobnej korekty w swoim wyglądzie, jak i te pragnące uzyskać kompleksowy efekt rewitalizacji i odmłodzenia warg oraz ich okolic. 

 • Modelowanie ust i zwiększanie ich objętości

Powiększanie ust kwasem hialuronowym to jeden z najchętniej wybieranych zabiegów. Cieszy się on ogromną popularnością wśród gwiazd, celebrytów, instagramowych influencerek, ale także zwykłych kobiet, które pragną poprawić swój wygląd i czuć się atrakcyjne we własnej skórze. Dlatego jeżeli i Tobie marzą się pełne, zmysłowe i atrakcyjne wargi, koniecznie zdecyduj się na powiększanie ust! Po zabiegu zyskasz nie tylko upragnioną objętość, ale i naturalnie podkreślony kontur warg czy dogłębne ich nawilżenie. Wiedz też, że za sprawą kwasu hialuronowego możliwe jest wypełnianie ust, dzięki czemu można szybko poprawić ich kształt, wielkość czy wyrównać symetrię

 • Kwas hialuronowy - naturalny wypełniacz

Kwas hialuronowy jest substancją naturalnie występującą w organizmie. To właśnie dzięki niemu skóra jest dogłębnie nawilżona, jędrna i napięta, a zmarszczki wygładzone. Co więcej, doskonale nadaje się do modelowania ust – za jego pomocą uzyskasz naturalne i zadowalające efekty, w postaci pełnych i zmysłowych warg. Jako naturalny wypełniacz jest substancją całkowicie bezpieczną dla organizmu, dlatego nie musisz się obawiać o skutki uboczne, ryzyko niepowodzenia czy blizny. 

POWIĘKSZANIE UST KWASEM HIALURONOWYM W SKRÓCIE

 • Podkreślenie i poprawa konturu ust
 • Zwiększenie objętości ust
 • Nawilżenie i ujędrnienie ust
 • Zredukowanie drobnych zmarszczek wokół ust

Powiększanie ust kwasem hialuronowym – charakterystyka zabiegu

Bezpieczeństwo

Modelowanie ust jest zabiegiem małoinwazyjnym oraz całkowicie bezpiecznym. Ze względu na użycie naturalnej substancji, jaką jest kwas hialuronowy, nie występuje ryzyko alergiczne. 

Nadwrażliwość na kwas hialuronowy zdarza się rzadko, a jeśli już występuje, zwykle jest spowodowana nie samą substancją, lecz innym składnikiem preparatu. W MediArt CLINIC przed każdym zabiegiem wykonujemy szczegółowy wywiad zdrowotny, który pozwala wykluczyć wszelkie przeciwwskazania do jego wykonania.

Szybkość i trwałość efektów

Zabieg modelowania ust trwa ok. 30 minut, a efekty utrzymują się przez około 24 miesiące, w zależności od indywidualnych predyspozycji.

Komfort

Zabieg jest praktycznie bezbolesny dzięki wykorzystywaniu znieczulenia miejscowego chroniącego przed uczuciem dyskomfortu. Co ważne, powiększanie ust przed i po jest wyraźnie zauważalne, choć początkowo może wystąpić delikatny obrzęk. Dlatego na uzyskanie pełnego rezultatu warto poczekać 2-3 dni.

Stosunek cena/jakość

W ramach jednokrotnego zabiegu modelowania ust efektami pełnych i zmysłowych ust możesz  cieszyć się nawet 2 lata, co sprawia, że cena tego zabiegu jest wyjątkowo atrakcyjna.

Powiększanie i modelowanie ust – opinie eksperta

Czas rekonwalescencji
Zabieg modelowania ust nie wymaga okresu rekonwalescencji, od razu po zabiegu można wrócić do codziennej aktywności.
Powtarzalność
Ewentualny kolejny zabieg powiększania ust przeprowadza się zazwyczaj dopiero po upływie ok. 12 miesięcy.
Modelowanie ust – komentarz eksperta

Pozbądź się kompleksów wąskich ust w kilka chwil

Powiększanie ust jest jednym z bezpieczniejszych oraz popularniejszych zabiegów wykonywanych w tzw. ,,przerwie na lunch”. Warto z niego skorzystać i pożegnać się z kompleksami dotyczącymi zbyt wąskich i asymetrycznych warg . Jeden, krótki zabieg wypełniania ust kwasem hialuronowym pozwala cieszyć się pełnymi ustami i kuszącym uśmiechem nawet rok!

Wypełnianie ust kwasem hialuronowym – galeria

Krok po kroku – jak wygląda zabieg powiększania ust?

11

Znieczulenie

Podanie znieczulenia w okolicę zabiegową, aby uniknąć uczucia dyskomfortu.

22

Wypełnianie ust kwasem hialuronowym

Wprowadzenie cienką igłą preparatu na bazie kwasu hialuronowego w usta.

33

Modelowanie ust i masaż

Wymodelowanie przez lekarza ust, wymasowanie ich, aby kwas hialuronowy równomiernie się rozprowadził w tkankach ust.

44

Długotrwałe efekty

Efekt pełniejszych, zmysłowych ust, zlikwidowanie problemu wąskich i asymetrycznych ust.

Kwas hialuronowy w powiększaniu ust - zasada działania

Powiększenie, nawilżenie i odmłodzenie i ust

Kwas hialuronowy, organiczna substancja występująca w organizmie nazywana “eliksirem młodości”. Odpowiada za wiązanie cząsteczek wody, nawilżenie tkanek i dbanie o kondycję wiązań kolagenowych. Wstrzyknięcie preparatu na bazie kwasu hialuronowego pozwala odmłodzenie obszaru zabiegowego i zwiększenie jego objętości i jędrności. Usta stają się pełne, zmysłowe oraz dogłębnie nawilżone i miękkie.

Powiększanie ust – przebieg zabiegu

1

Konsultacja wstępna

Zapoznanie się przez lekarza z problemem i potrzebami pacjenta.

2

Plan leczenia

Określenie najbardziej korzystnego efektu i dopasowanie ilości preparatu.

3

Pierwszy zabieg

Wstrzyknięcie kwasu hialuronowego w usta i modelowanie ust.

4

Kontynuacja terapii

Ewentualny kolejny zabieg w zależności od potrzeb pacjenta.

Obszary zabiegowe

Image
Górna warga
Dolna warga
Image
Drobne zmarszczki wokół ust

Najczęściej zadawane pytania i opinie pacjentów

 • Powiększanie ust - opinie

  ,,Małe, wąskie usta były zawsze moim kompleksem. Gdyby wiedziała, że zabieg powiększania ust jest tak prosty i szybki zdecydowałabym się na to wcześniej, zamiast wydawać fortunę na kosmetyki mające optycznie powiększyć usta.”

  Asia, 24 lata

 • Czy efekt nie będzie karykaturalny?

  Doświadczeni specjaliści z Kliniki MediArt Instytut w Poznaniu zawsze tak dobierają ilość preparatu, aby efekt pełniejszych ust był naturalny i estetyczny.

 • W jaki sposób przygotować się do zabiegu?

  Nie należy zażywać aspiryny i stosować leków przeciwzapalnych na około 3 dni przed zabiegiem.

 • Powiększanie ust – ile sie utrzymuje efekt?

  Efekty zabiegu powiększania ust mogą utrzymywać się nawet do dwóch lat. Wiele zależy tu jednak od indywidualnych predyspozycji pacjenta. Kwas hialuronowy u niektórych może wchłaniać się znacznie szybciej niż u innych. Dlatego nierzadko, aby podtrzymać  efekt pełnych warg, zabieg modelowania ust kwasem hialuronowym warto powtórzyć po 12 miesiącach.

 • Powiększanie ust – co ile trzeba powtarzać?

  Powiększanie ust kwasem hialuronowym można powtórzyć najwcześniej po 12 miesiącach od wykonania ostatniego zabiegu.

 • Ile kosztuje powiększanie ust kwasem hialuronowym?

  Koszt modelowania ust może się nieznacznie różnić w zależności od pacjenta. Wiele zależy od efektu, jaki dana osoba chce osiągnąć, a także ilości podanego kwasu hialuronowego. Ceny zabiegu powiększania zaczynają się od 700 zł.

 • Jak powiększyć usta kwasem hialuronowym?

  Modelowanie ust to zabieg, który polega na podaniu kwasu hialuronowego do warg. W tym celu lekarz wykonuje delikatne nakłucia, które wykonuje przy pomocy igły, a następnie delikatnie wprowadza naturalny wypełniacz. Dzięki niemu dochodzi do wypełnienia ust kwasem hialuronowym oraz nadania wargom pożądanego kształtu.

 • Ile trwa powiększanie ust?

  Zabieg powiększania ust zwykle trwa około 30 minut.

 • Powiększanie ust – co trzeba wiedzieć?

  Powiększanie ust kwasem hialuronowym jest zabiegiem szybkim, bezbolesnym oraz bezpiecznym. Dzięki wykorzystaniu substancji, która naturalnie występuje w organizmie, ryzyko pojawienia się reakcji alergicznej jest stosunkowo niewielkie. Bardzo rzadko zdarza się nie tyle nadwrażliwość na kwas hialuronowy, co alergia na składnik występujący w preparacie. Przed zabiegiem modelowania ust przeprowadzany jest jednak szczegółowy wywiad zdrowotny, który pozwala wykluczyć możliwe przeciwwskazania. W naszej klinice wykorzystujemy wysokiej jakości kwas hialuronowy. Dlatego ryzyko wystąpienia niepożądanych reakcji podczas modelowania ust kwasem hialuronowym jest niewielkie. Przed zabiegiem każdy z pacjentów zostaje miejscowo znieczulony, dzięki czemu powiększanie ust przebiega bezboleśnie, jednak czasem odczuwa się drobny dyskomfort w jego trakcie. Podczas podawania wypełniacza do warg pacjent może odczuwać „rozpychanie” tkanek. 

  Trzeba mieć na uwadze, że na co najmniej trzy dni przed planowanym zabiegiem powiększania ust, nie należy przyjmować aspiryny, ani leków przeciwzapalnych.

 • Jak powiększyć usta na stałe?

  Zabiegi medycyny estetycznej pozwalają nie tylko na tymczasowe, ale również na trwałe powiększanie i modelowanie ust. W naszej klinice oferujemy między innymi Tulip Micronano Fat. Jest to metoda polegająca na transferze własnego tłuszczu pacjenta do miejsc, które mają zostać nim wypełnione i tym samym powiększone. Dzięki zabiegowi możesz uzyskać długotrwałe, zadowalające efekty, ale to nie wszystko. Warto też zauważyć, że w transferowanej tkance tłuszczowej, oprócz komórek tłuszczu, znajdują się również komórki macierzyste, mezenchymalne oraz czynniki wzrostu, które zapewniają rewitalizację i wyraźne odmłodzenie tej części twarzy.

Powiększanie ust – Cena

Obszar zabiegowyCena
UstaOd 700 zł

Powiększanie ust kwasem hialuronowym – informacje dodatkowe

Modelowanie ust – zalecenia pozabiegowe i przeciwwskazania.

Modelowanie ust – zalecenia pozabiegowe i przeciwwskazania.

Powiększanie ust to jeden z prostszych i najbezpieczniejszych zabiegów medycyny estetycznej. Nie wymaga specjalnego przygotowania, można się jemu poddać w tzw. ,,przerwie na lunch”. Po modelowaniu ust kwasem hialuronowym może wystąpić  lekka opuchlizna czy zaczerwienie, które jednak szybko znikają. W ciągu kilku dni po zabiegu nie należy zbyt mocno uciskać obszaru zabiegowe, wykonywać intensywnych odkształceń mimicznych. Warto również stosować substancje lekko łagodzące na opuchlizny. Przed zabiegiem wypełniania ust kwasem hialuronowym należy wykluczyć takie przeciwwskazania jak:

 • ciąża i karmienie,
 • miesiączka,
 • zażywanie aspiryny lub leków przeciwzapalnych,
 • choroba nowotworowa lub autoimmunologiczna,
 • problemy skórne w miejscu iniekcji (np. stan zapalny, opryszczka, itp.).