Nici PDO

Wraz z upływającym czasem skóra traci swoją witalność, jędrność i elastyczność. Jest to związane z brakiem dostatecznej ilości kolagenu i elastyny, których organizm z czasem produkuje coraz mniej. Obie substancje są natomiast niezbędne, aby na dłużej zachować młody i zdrowy wygląd. Szczególną rolę odgrywają włókna kolagenowe, które stanowią swego rodzaju rusztowanie dla skóry. Jest tak, gdy zaczyna się ona rozciągać, policzki smutno opadają, pojawiają się lub pogłębiają zmarszczki i wyglądamy na osoby zmęczone. Medycyna estetyczna przychodzi z rewolucyjnym rozwiązaniem tych problemów – są nimi nici PDO!

Nici PDO- efekty

Wyostrzenie owalu twarzy

Wygładzenie zmarszczek

Uniesienie opadającej powieki

Zwiększenie jędrności i elastyczności skóry

Uniesienie piersi, brzucha, pośladków

Rewitalizacja szyi i dekoltu

Najczęściej zadawane pytania i opinie pacjentów

  • Nici liftingujące – jak długo efekt?

    Jedno z częstszych pytań naszych pacjentów, którzy chcą zdecydować się na nici PDO: jak długo utrzymuje się efekt? Rezultaty zabiegu mogą utrzymywać się przez około 2-3 lata, przy czym zależy  to od indywidualnych predyspozycji pacjenta oraz problemów, z jakimi się boryka. Dlatego warto umówić się na konsultację do MediArt, dzięki czemu specjaliści będą mogli ocenić obecny stan i jakość skóry, a także określić, jakich efektów możesz spodziewać się po zabiegu.

Nici PDO

Nici PDO zrewolucjonizowały medycynę estetyczną. Dzięki nim możesz w szybki, skuteczny i bezpieczny sposób nie tylko walczyć z upływającym czasem, ale także skorygować mankamenty urody, na przykład opadające policzki, drugą powiekę czy niekształtny biust. Istotny jest przy tym fakt, że nici liftingujące PDO pozwalają uzyskać bardzo naturalny efekt. Umożliwiają szybką poprawę wyglądu, ale również stymulują organizm do produkcji nowych włókien kolagenowych, elastyny oraz kwasu hialuronowego. Dzięki temu skóra staje się elastyczna, jędrna i dobrze nawilżona.

Jak działają nici liftingujące?

Unoszą opadającą powiekę, biust, pośladki, a także wyostrzają owal twarzy czy wygładzają nawet głębokie zmarszczki. Skąd takie efekty? Jak działają nici liftingujące? Nici wykonane są z bioabsorbowalnego i biokompatybilnego z organizmem polidioksanonu. Jest to substancja, która stymuluje fibroblasty do produkcji kolagenu, elastyny oraz kwasu hialuronowego. Dlatego nici poprawiają stan skóry, unosząc ją i napinając, ale również dodatkowo korzystnie wpływają na jej gęstość i stan.

Nici liftingujące różnią się pomiędzy sobą budową. Jedne posiadają specjalne sploty, inne mikroskopijne haczyki. Ich rodzaj wybiera lekarz w zależności od miejsca zabiegowego, grubości skóry i zawartości tkanki tłuszczowej pacjenta, a także efektu, jaki chce on osiągnąć. Nici, oprócz efektu odmładzającego, pozwalają modelować kształt twarzy i sylwetki, jak również korygować takie niedoskonałości jak rozstępy.

Nici liftingujące – dla kogo?

Dzięki szerokiej gamie nici, które różnią się budową i potencjalnym zastosowaniem, można skorygować wiele rodzajów niedoskonałości twarzy lub sylwetki, skutecznie walczyć z upływającym czasem i pozbyć się dręczących kompleksów. To możliwe za sprawą rewolucyjnej technologii, na jakiej bazują nici liftingujące. Dla kogo będą najlepszym wyborem? Na zabieg nićmi mogą zdecydować się już osoby po 30. roku życia, które cierpią z powodu braku jędrności lub gęstości skóry, borykają się z pierwszymi zmarszczkami, czy chciałyby poprawić wygląd swoich piersi, pośladków lub brzucha. Z ich pomocą szybko zażegnają swoje kompleksy i poprawią pewność siebie.

Na jaki zabieg na twarz po 40. roku życia warto się zdecydować? W tym wieku skóra staje się coraz bardziej wiotka, traci swoją gęstość i zaczyna opadać, powodując nieestetyczne zwisy w postaci tzw. chomików. Co więcej, coraz wyraźniej zaczyna uwidaczniać się opadająca powieka, zmarszczki nosowo-wargowe, a także kurze łapki. Można temu zapobiec dzięki niciom liftingującycm, które poza uniesieniem i wygładzeniem bruzd dodatkowo poprawiają jakość, elastyczność oraz gęstość skóry.

Jak odmłodzić twarz po 50. roku życia? Tu również pomocne okażą się nici. Dzięki nim twoja skóra stanie się wyraźnie odmłodzona, a dekolt oraz szyja wygładzone.

Nici PDO – jak wygląda zabieg?

Niezależnie od swojego wieku, warto zrobić coś dla siebie i skusić się na nici PDO. Jak wygląda zabieg i czy jest bolesny? To pytanie nurtuje wielu pacjentów naszej kliniki, którzy chcieliby poddać się dobroczynnemu działaniu nici, ale obawiają się ich wszczepienia.

Zabieg przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu jest komfortowy dla pacjenta i nie wywołuje u niego żadnych dolegliwości bólowych. Wprowadzenie nici odbywa się przy wykorzystaniu specjalnej, cienkiej igły, która pozwala na ich szybkie i sprawne osadzenie. Nakłucia, przez które wszczepia się nici, są niewielkie i wykonywane w niewidocznych miejscach, nie pozostawiają też po sobie blizn.

Nici umieszczane są podskórnie, śródskórnie lub domięśniowo. O miejscu ich wszczepienia decyduje ilość posiadanej tkanki tłuszczowej, grubość skóry oraz efekt, jaki pacjent chce uzyskać z pomocą nici PDO. Zalecenia po zabiegu to natomiast unikanie nadmiernej mimiki, spanie na wznak, a także tymczasowa rezygnacja ze spożywania twardych pokarmów i uprawiania sportu.

Nici PDO – efekty

Wysoka skuteczność oraz mała inwazyjność – to cechy, którymi wyróżniają się nici PDO. Efekty widoczne są już po zabiegu, choć na pełne rezultaty należy poczekać do momentu ustania obrzęku. Co więcej, nici podczas wchłaniania przedłużają trwałość uzyskanych efektów, bowiem pobudzają organizm do produkcji nowych i silniejszych włókien kolagenowych. Dlatego nici PDO pod oczy, na opadającą powiekę czy policzki cieszą się tak dużym uznaniem i zainteresowaniem pacjentów. Dzięki niciom PDO powieki przestają opadać, a twarz wygląda na wypoczętą, zrelaksowaną i młodszą.

Warto też wiedzieć, że nici nie tylko działają odmładzająco, ale i skutecznie radzą sobie z niedoskonałościami. Nie jesteś zadowolony z kształtu nosa? A może denerwuje cię drugi podbródek? Niewiele osób wie, ale tego typu mankamenty również można skorygować za pomocą nici PDO. Podbródek zostaje wysmuklony, a profil ładnie zarysowany, dzięki czemu nie musisz już zasłaniać szyi szalem, chustką czy golfem.

Nadanie ładnego kształtu twarzy, uniesienie, wyszczuplenie lub zlikwidowanie zmarszczek – to główne efekty, jakie możesz uzyskać za sprawą nici PDO. Korekta nosa za pomocą nici przynosi podobne rezultaty, co inwazyjna operacja. Dlatego też coraz więcej pacjentów naszej kliniki decyduje się na modelowanie tej okolicy twarzy. Dzięki temu mogą w szybki i bezpieczny sposób poprawić jakość swojego życia i raz na zawsze uwolnić się od kompleksów.

Nici liftingujące – przed i po

Uniesione policzki, wygładzone zmarszczki czy wymodelowany nos. To tylko nieliczne efekty, z których możesz się cieszyć po zabiegu z wykorzystaniem nici PDO. Przed i po zabiegu dostrzeżesz w lustrze spektakularną różnicę. Choć rezultaty są widoczne gołym okiem, warto dodatkowo wykonać zdjęcie, aby zobaczyć, jak skuteczne są nici liftingujące. Przed i po wykonane fotografie pozwolą ci również ocenić, jak z czasem ulegnie poprawie stan i jakość twojej skóry.