Opadające powieki

Zwykło się mawiać, że oczy to zwierciadło duszy. Coś w tym powiedzeniu jest, bowiem to właśnie je dostrzegamy jako pierwsze, gdy kogoś poznajemy, a także to one potrafią zawrócić niejednej osobie w głowie. Jednak opadająca powieka może skutecznie postarzyć twarz, a także sprawić, że wygląda się przez nią na osobę smutną, niezadbaną lub srogą. Z powodu opadającej powieki cierpią zarówno osoby starsze, jak i młode, jednak i jedne i drugie już nie muszą ukrywać się z tego powodu na przykład za oprawkami okularów. Medycyna estetyczna oferuje bowiem szereg nieinwazyjnych rozwiązań, za sprawą których odzyskasz młody wygląd oraz pewność siebie.

Opadające powieki – efekty

Efekt otwartego oka i głębokiego spojrzenia

Uniesienie powieki

Ujędrnienie skóry wokół oczu

Wyraźne odmłodzenie

Pozbycie się wiotkiej skóry

Opadająca powieka

Opadająca powieka to zmora wielu osób. Przez nią spojrzenie prezentuje się na smutne, zmęczone i pozbawione wyrazu oraz charakteru. Opadające powieki sprawiają, że twarz wygląda na znacznie starszą niż jest w rzeczywistości, oraz że staje się posępna i ponura.

Opadanie powieki wynika z procesu starzenia się skóry, która tracąc naturalną jędrność i elastyczność staje się coraz bardziej wiotka, aż w końcu zaczyna „smutno” przykrywać oko sprawiając, że spojrzenie jest ponure i pozbawione blasku. Warto jednak wiedzieć, że z opadającą powieką borykają się również osoby młode, przy czym w ich przypadku ma to związek nie z procesem starzenia, lecz głównie z predyspozycjami genetycznymi. Jest to problem szczególnie uciążliwy, bowiem smutne i zmęczone oczy nie tylko dodają lat, ale i utrudniają wykonanie atrakcyjnego makijażu.

Zabiegi na opadające powieki

Do niedawna jedynym sposobem na podniesienie powiek była blefaroplastyka, czyli operacja plastyczna polegająca na wycięciu nadmiaru skóry. Jak każdy zabieg chirurgiczny, także i ten obarczony był ryzykiem niepowodzenia i pozostawienia po sobie nieestetycznych blizn, a przy tym stanowił duże obciążenie dla organizmu. Operacyjny zabieg na opadające powieki jest również bardzo kosztowny, przez co nie każdy może sobie na niego pozwolić. Ponadto wymaga długiego okresu rekonwalescencji, co znacznie utrudnia kontakt z ludźmi czy komfortową pracę. Nowoczesna medycyna estetyczna ma jednak sposób na opadające powieki, dlatego możesz przestać martwić się o swoje spojrzenie i skończyć z ukrywaniem się za ciemnymi okularami.

W bogatej ofercie MediArt Clinic posiadamy nowoczesne, efektywne zabiegi na opadające powieki. Dzięki nim Twoje spojrzenie odzyska nie tylko młodość, ale i dawny blask. Co więcej, aby uzyskać zadowalające efekty, nie musisz poddawać się inwazyjnej operacji. Plastyka powiek górnych jest bowiem możliwa za sprawą nici Aptos lub Spring Thread, a także innowacyjnego zabiegu, zwanego Plasmage. Wspomniane metody zapewniają lifting powiek, a także wyraźne odmłodzenie i efekt otworzenia oka. Dzięki temu spojrzenie nabiera wyrazu, głębi i charakteru, a Ty możesz w końcu odzyskać utraconą pewność siebie.

Nici Aptos i Spring Thread to innowacyjne i skuteczne metody zapewniające lifting powiek bez skalpela. Zabiegi są mało inwazyjne i mają komfortowy dla pacjenta przebieg. Polegają na wykonaniu delikatnych punktowych nacięć, przez które lekarz, przy użyciu specjalnej igły, wprowadza nici – to właśnie dzięki nim opadnięta powieka zaczyna się stopniowo unosić. Zadowalające efekty widoczne są tuż po zabiegu, jednak pełna korekta powiek górnych następuje po upływie około 2 tygodni od zabiegu. Co więcej, obie metody dają trwałe rezultaty i odznaczają się relatywnie niskim kosztem, zwłaszcza w porównaniu do chirurgicznej korekcji powiek. Nici wiążą się też z krótkim okresem rekonwalescencji, jaki musi poprzedzić powrót do pracy i pełnej aktywności – w ich wypadku do codziennych zajęć możesz wrócić już po kilku dniach.

Kolejnym rewolucyjnym zabiegiem podniesienia powiek jest Plasmage. To nowatorskie, przełomowe urządzenie służy do obkurczania tkanek przy jednoczesnym zwiększeniu jędrności i elastyczności skóry. Specjalna końcówka Plasmage wytwarza kontrolowaną wiązkę plazmy, która prowadzi do sublimacji skóry. W ten sposób dochodzi do odparowania nadmiaru skóry, dzięki czemu następuje uniesienie i korekta opadających powiek. Plasmage stanowi doskonałą alternatywę dla operacji plastycznych, tym bardziej, że przynosi porównywalne rezultaty. Jednak w przypadku korekcji powiek górnych przy wykorzystaniu plazmy nie ma obciążenia dla organizmu, a sam zabieg jest bardzo bezpieczny i komfortowy dla pacjenta.

Nici na opadające powieki

Aptos oraz Spring Thread stanowią rodzaj nici na opadające powieki. Te pierwsze są bioabsorbowalne, co oznacza, że są nie tylko w pełni bezpieczne dla organizmu, ale i stopniowo przez niego wchłaniane. Wraz z procesem wchłaniania uwalniane są substancje, które zapewniają podniesienie powiek. Nićmi Aptos można również wygładzić bruzdy wokół oczu, zmarszczki palacza czy te zlokalizowane na czole. Dzięki zawartości kwasu polimerowego wzmacniają efekt odmłodzonej i jędrnej skóry. Dlatego to nie tylko nici na powieki, ale również idealny sposób na lifting całej twarzy.

Spring Thread to natomiast rodzaj nici niewchłanianych. Ich ogromną zaletą jest materiał wykonania – silikon, który skutecznie podnosi opadające powieki. Nici Spring Thread, dzięki elastycznemu materiałowi, zapewniają bardzo naturalny efekt. Warto też wiedzieć, że nici pozostają na swoim miejscu aż do momentu potencjalnego wyjęcia i nie ma obaw o ich przesuwanie czy zaburzanie naturalnego ruchu powieką. Na korzyść takich nici przemawia również cena oraz wysoka jakość, która zapewnia długotrwałe utrzymywanie się efektów zabiegu.

Dlaczego opada powieka?

Dlaczego opada powieka? – to jedno z częstych pytań, które kierują do nas pacjenci. Najczęstszym powodem takiego stanu rzeczy jest proces starzenia. Ten ostatni powoduje, że skóra traci swoją naturalną jędrność i elastyczność oraz staje się wiotka, w efekcie czego zaczyna się tworzyć opadająca powieka. Przyczyny zachodzenia powieki na oko mogą być jednak inne, a z problemem  nadmiaru skóry w tym rejonie nierzadko borykają się też osoby młode, co ma związek z predyspozycjami genetycznymi. O ile w wieku 20 czy 30 lat, dzięki dużej elastyczności skóry, problem nie będzie aż tak dotkliwy, tak z wiekiem będzie postępować opadanie powieki. Przyczyną tego typu problemów może być też schorzenie określane mianem ptozy.

Ptoza jest to defekt, który może dotyczyć jednej lub obu powiek. Schorzenie nierzadko uwidacznia się już u niemowląt, wówczas widoczny jest znaczny przerost skóry na powiekach. Ptoza może pojawić się także u dorosłego dziecka i w efekcie utrudniać mu swobodne widzenie. W takim przypadku, po konsultacji lekarskiej, warto podjąć się zabiegu korekcji powiek, który wyeliminuje problem i poprawi jakość życia.

Ile kosztuje podniesienie powieki?

W MediArt Clinic stawiamy na indywidualizm oraz naturalne piękno. Dzięki zrozumieniu problemów naszych pacjentów, a także wsłuchaniu się w ich potrzeby i oczekiwania możemy zaproponować idealną formę terapii, która pozwoli pozbyć się niedoskonałości. Dzięki temu nasi pacjenci odzyskują atrakcyjny, młody wygląd, ale również pewność siebie. Wiemy, że poza profesjonalnym doradztwem i doborem określonych zabiegów istotna jest dla nich także cena. Ile kosztuje podniesienie powieki?

Podniesienie powiek należy uznać za niedrogi zabieg, zwłaszcza, jeśli weźmie się pod uwagę jego komfort oraz skuteczność i odniesie to do ceny i problematyczności inwazyjnej chirurgii plastycznej. Koszty korekcji powiek z pomocą Plasmage, Nici Aptos czy Spring Thread oscylują w granicach 1300-1500 zł. Jest to bardzo atrakcyjna cena, tym bardziej, że rezultaty zabiegów utrzymują się przez kilka lat, a efekty mogą śmiało rywalizować z tymi uzyskanymi w drodze operacji plastycznych. Ponieważ nie warto tracić radości życia z powodu kompleksów, zachęcamy do umówienia się na wizytę w MediArt Clinic – doradzimy Ci i pomożemy odzyskać młody oraz zadbany wygląd.