Peeling chemiczny

Blizny potrądzikowe oraz przebarwienia potrafią skutecznie podkopać pewność siebie. Starając się zakryć niedoskonałości zaczynasz stosować coraz więcej drogeryjnych kosmetyków, które, przynajmniej w założeniu, mają poprawić wygląd skóry. Produkty te najczęściej jednak nie przynoszą oczekiwanych efektów, dlatego zaczynasz coraz mocniej przykrywać twarz tonami podkładu i pudru. Tego typu działania powodują zatykanie porów, a także powstawanie wyprysków i stanów zapalnych. Rozwiązanie Twoich problemów jest jednak prostsze niż myślisz – to peeling chemiczny. Taki zabieg, indywidualnie dopasowany do potrzeb Twojej skóry, może nie tylko skutecznie zwalczyć głębokie blizny i bruzdy potrądzikowe, ale i poradzić sobie z przebarwieniami, a nawet zmarszczkami.

Peeling chemiczny – efekty

Oczyszczona i gładka skóra,

regulacja wydzielania sebum,

zniwelowanie blizn potrądzikowych,

widoczne rozjaśnienie przebarwień,

poprawa elastyczności i nawilżenia skóry,

regeneracja naskórka,

spłycenie zmarszczek.

Peeling chemiczny

Peeling chemiczny stanowi efektywną terapię dla osób borykających się z problemem blizn i przebarwień, czy też trądzikiem. Skutecznie radzi sobie także ze zmarszczkami i utratą jędrności skóry. Jednak aby peeling chemiczny przyniósł oczekiwane efekty, musi być wykonany przez specjalistów, którzy nie tylko indywidualnie dobiorą właściwą kurację i stężenia substancji czynnych, ale również prawidłowo przeprowadzą zabieg. Wszystko to jest niezwykle istotne, bowiem nieprawidłowo przeprowadzona terapia może wyrządzić więcej szkód niż dać korzyści.

W MediArt Clinic stawiamy na wykwalifikowany personel, który doradzi i dobierze idealną kurację do potrzeb oraz problemów Twojej skóry, a także profesjonalnie wykona sam zabieg.

Peelingi chemiczne – rodzaje

Peelingi chemiczne cieszą się ogromnym zainteresowaniem klientów i na stałe zagościły w ofercie renomowanych klinik medycyny estetycznej. Za ich dużą popularność odpowiadają właściwości oczyszczające, regulujące i przeciwstarzeniowe.

Głęboki peeling chemiczny pobudza organizm do produkcji kolagenu i elastyny, które poprawiają gęstość i jakość skóry. Dzięki temu staje się ona jędrna, gładka i rozświetlona, a zmarszczki wyraźnie wygładzone. Choć na rynku kosmetycznym można znaleźć produkty do domowych zabiegów, warto zgłosić się do specjalisty, który indywidualnie dobierze odpowiednie do potrzeb i problemów skóry peelingi chemiczne – rodzaj, stężenie oraz właściwe wykonanie zabiegu to sekret skutecznej kuracji.

Peeling chemiczny na blizny to między innymi Dermamelan i Dermaquest, które stanowią dwa rodzaje zabiegów nowej generacji. Charakteryzują się wysoką skutecznością i efektywnie radzą sobie ze zmianami pigmentacyjnymi, regulując miejscowe stężenie melaniny, a także likwidują głębokie blizny oraz bruzdy, jak również poprawiają stan i wygląd skóry.

Peeling chemiczny twarzy

Nie tylko zmarszczki, ale i przebarwienia mogą postarzyć twarz i ciało. Dzieje się tak przez melaninę, której zadaniem jest chronić skórę przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym. Jeśli jednak substancja zaczyna się nadmiernie gromadzić w jednym miejscu, efektem tego są brązowe plamy na twarzy, szyi, dekolcie, plecach czy ramionach. Jednak bez obaw! W MediArt Clinic możemy Ci pomóc i zastosować odpowiedni peeling chemiczny na przebarwienia, dzięki któremu nie tylko zniwelujesz zmiany pigmentacyjne, ale i przywrócisz skórze młody wygląd.

Peeling chemiczny twarzy, taki jak Dermamelan czy Dermaquest, reguluje poziom melaniny w skórze, a także wykazuje się silnym działaniem odmładzającym, oczyszczającym oraz złuszczającym. Dzięki temu niweluje blizny, przebarwienia oraz zmarszczki.

Peeling chemiczny – efekty

Opinie o peelingu chemicznym są zazwyczaj bardzo pozytywne, bo efekty pojawiają się już po pierwszym zabiegu. Dlatego też Dermaquest czy Dermamelan cieszą się tak dużym zainteresowaniem i uznaniem klientów.

Co ważne, pacjent może od razu wrócić do codziennych zajęć i obowiązków od razu po zastosowaniu peelingu chemicznego. Efekty zabiegu to przede wszystkim zniwelowanie zmian pigmentacyjnych, takich jak piegi, plamy wątrobowe, przebarwienia słoneczne, czy bielactwo, a także pozbycie się wyprysków i stanów zapalnych skóry.

Peeling chemiczny w salonie kosmetycznym

Bezpieczeństwo i zdrowie to podstawa podczas wykonywania zabiegów z wykorzystaniem peelingów chemicznych. Dlatego to zadanie warto powierzyć specjalistom, którzy dopasują indywidualnie do potrzeb i problemów skóry leczenie, a także dobiorą właściwe stężenie substancji czynnych peelingu chemicznego. Cena natomiast uzależniona jest od strefy, w której chcesz przeprowadzić zabieg – może być nieco inna w zależności, czy będą to, plecy, dekolt, twarz, czy ramiona. Warto zatem umówić się na wizytę konsultacyjną i poznać szczegóły naszej oferty.