Fale radiowe


Fale radiowe to fale elektromagnetyczne, których częstotliwość wynosi od 3 kHz do 3 THz.

Obecnie radiofrekwencja ma szerokie zastosowanie w leczeniu oraz kosmetologii. Wśród dziedzin medycyny, wykorzystujących działanie fal radiowych, można wymienić dermatologię, ginekologię, ortopedię. Dzięki nowoczesnym urządzeniom emitującym fale radiowe możliwe jest wykonanie wielu zabiegów medycyny estetycznej.

Działanie fal radiowych

Oddziaływanie falami radiowymi na tkanki powoduje zwiększenie ich temperatury. Dzięki temu poprawia się krążenie krwi, znacznie szybciej zachodzi proces regeneracji.

Szczególnie wiele falom radiowym zawdzięcza dermatologia. Skóra poddana zabiegowi z użyciem fal elektromagnetycznych staje się jędrna i elastyczna. Zabiegami z użyciem fal radiowych można wyleczyć takie schorzenia, jak trądzik, blizny, zmiany skórne.

Terapia falami radiowymi jest także wyjątkowo skutecznym sposobem walki z nadmierną potliwością.

Skutki zabiegu z użyciem fal radiowych dzielą się na te widoczne od razu po zabiegu oraz te, które są związane z regeneracją tkanek i obserwuje się je kilka tygodni lub miesięcy po zabiegu.

Zabiegi z wykorzystaniem fal radiowych – przeciwwskazania

Zabiegom wykorzystującym działanie fal elektromagnetycznych nie powinny poddawać się kobiety w ciąży i karmiące piersią, osoby posiadające rozrusznik serca, cierpiące na nowotwory, padaczkę, niewydolność żylną, stany zapalne czy zaburzenia czucia, szczególnie jeśli dotyczą obszaru zabiegowego. Pacjent musi także poinformować lekarza o innych chorobach ogólnoustrojowych.

Termolifting RF

VeinWave

ThermiVa