Lipofilling


Lipofilling to zabieg polegający na przeszczepie tkanki tłuszczowej z jednego obszaru ciała do drugiego. Tłuszcz to naturalny wypełniacz, dzięki któremu można poprawić wygląd twarzy i ciała bez ryzyka reakcji alergicznych.

Lipofilling – jak wygląda zabieg?

Tłuszcz odsysany jest cienkimi kaniulami, poprzez małe nacięcia, stosując konwencjonalną liposukcję. Tkanka tłuszczowa pobierana jest zazwyczaj z dolnej fałdy pośladków czy innych obszarów, które zwykle ukryte są pod bielizną. Po przefiltrowaniu wyizolowane komórki tłuszczowe są następnie wstrzykiwane do rejonów, gdzie występuje deficyt tkanki tłuszczowej. Oprócz dodawania objętości, lipofilling likwiduje blizny, poprawiając strukturę i elastyczność skóry. Zabieg lipofillingu trwa od 45 minut do 3 godzin, w zależności od ilości tłuszczu potrzebnego do przeszczepu. Dzięki temu, że tłuszcz pochodzi z tego samego organizmu, do którego zostanie wszczepiony ryzyko wystąpienia powikłań czy reakcji alergicznej praktycznie nie istnieje.

Lipofilling – efekty

Dzięki metodzie lipofillingu można:
wygładzić zmarszczki
powiększyć pośladki i piersi
poprawić kondycji ciała po ciąży
wypełnić ubytki tkanki po zabiegach chirurgicznych
zniwelować blizny zanikowe

Lipofilling twarzy

Wraz z upływem czasu, skóra twarzy w naturalny sposób traci swoją jędrność i sprężystość, tworzą się na niej zmarszczki, bruzdy, fałdy i nierówności. Zabieg lipofillingu twarzy może pomóc skutecznie przywrócić młodzieńcze rysy i poprawić owal twarzy.

Metoda coraz częściej jest też wykorzystywana do poprawy wyglądu dłoni oraz narządów płciowych. Stosuje się również lipofilling na cienie pod oczami.

Lipofilling Poznań MediArt Clinic
https://mediartclinic.pl/modelowanie-sylwetki/lipofilling-lipotransfer/