Rozstępy na nogach


Rozstępy na nogach – charakterystyka problemu

Rozstępy to nieestetyczne wrzecionowate pasma na skórze, które powstają w różnych miejscach ciała (pośladki, uda, brzuch, plecy, biust), ale szczególnie źle prezentują się te widoczne na nogach. Za te mini pęknięcia skóry nóg odpowiadają wahania hormonalne, nagłe przyrosty masy ciała, ciąże, porody oraz czynniki genetyczne. Zmiany te są konsekwencją nadmiernego rozciągania się skóry, co prowadzi do uszkodzenia włókien elastynowych i kolagenowych struktur skórnych. Początkowo czerwone lub różowe rozstępy w końcu bledną i przechodzą w fazę bardzo trudnych do usunięcia blizn. Na tym etapie efekty w walce z problemem może przynieść już tylko medycyna estetyczna, wspierana przez urządzenia Hi-Tech Accent Prime, zabiegi anti-aging czy peelingi chemiczne.

Rozstępy na nogach – propozycje terapii

Aby pokonać tę dolegliwość, specjaliści z MediArt Clinic polecają szczególnie trzy zabiegi: Accent Prime, Linerase i Peeling PQ AGE. Pierwszy z nich – Accent Prime – przyczynia się do znacznej redukcji rozstępów, ponieważ wykorzystywane podczas terapii fale radiowe rozgrzewają włókna kolagenowe nawet do 60 stopni C, czego rezultatem jest niejako naprawcza przebudowa kolagenu. Proces stymulowania fibroblastów do odbudowy kolagenu zwiększa elastyczność i napięcie skóry. Drugi zabieg – Linerase wykorzystuje podawany iniekcyjnie preparat, który rekonstruuje tkankę łączną skóry; redukuje rozstępy i jest praktycznie bezbolesny. Trzecia z propozycji (Peeling PQ AGE) polega na wykorzystaniu pewnych związków chemicznych, które aplikuje się na skórę w celu jej złuszczenia i regeneracji.

Rozstępy na nogach- przeciwwskazania do zabiegów

Bezpieczna walka z rozstępami musi jednak przebiegać w określonych warunkach. Zabiegów nie wykonuje się u kobiet w okresie ciąży i laktacji oraz u osób cierpiących na nowotwory i choroby autoimmunologiczne. Zabiegom nie mogą także poddać się diabetycy i pacjenci dotknięci infekcjami oraz problemem z krzepliwością krwi.

Rozstępy na nogach – poznaj wybór zabiegów w MediArt Clinic w Poznaniu

Rozstępy