Rozstępy na piersiach


Rozstępy na piersiach – co to takiego?

Rozstępy to zmiany skórne w postaci różowych lub białych wrzecionowatych pasm, które mogą wystąpić między innymi na piersiach. Na powstawanie rozstępów podatne są osoby, które radykalnie lub gwałtownie zmieniły swoją masę ciała, kobiety w ciąży oraz cierpiące na zaburzenia hormonalne. Przyczyną ich pojawienia się mogą być też czynniki genetyczne oraz zaburzenia w funkcjonowaniu tkanki łącznej. Najczęściej rozstępy na piersiach to przypadłość dotykająca kobiety w ciąży oraz w okresie dojrzewania. Rozstępy są trudne do usunięcia, jednak istnieją zabiegi pozwalające na znaczne zmniejszenie ich widoczności.

Rozstępy na piersiach – zapobieganie

Aby zapobiec rozstępom na piersiach, niezwykle istotne jest kontrolowanie wagi, zapobieganie jej wahaniom, nawilżanie skóry oraz stosowanie specjalnych preparatów w postaci kremów czy olejków, które poprawiają nawilżenie, sprężystość i ogólną kondycję stanu skóry. Osoby narażone na rozstępy – kobiety w ciąży czy w trakcie dojrzewania – powinny stosować preparaty z zawartością witaminy A i C, olejkami, kolagenem czy kwasem glikolowym. Zapobieganie rozstępom jest niezwykle istotne, ponieważ są one stosunkowo trudne do zredukowania.

Rozstępy na piersiach – leczenie i efekty zabiegów

Aby zmniejszyć widoczność rozstępów na piersiach, warto skorzystać z zabiegów medycyny estetycznej. Poprawiają kondycję fizyczną oraz psychiczną pacjenta. Pozbycie się szpecących blizn w postaci rozstępów pomaga przywrócić dobre samopoczucie oraz komfort życia. Leczenie rozstępów ustalane i planowane jest z lekarzem – specjalistą w klinice medycyny estetycznej. Zazwyczaj stosowane są do tego: terapia światłem LED, mezoterapia lub osocze bogatopłytkowe.

Zabiegi w MediArt Clinic polecane w walce z rozstępami: