Usuwanie rozstępów


Rozstępy powstają na skutek nadmiernego rozciągania się skóry. Są to nieestetyczne, podłużne paski, występujące na naszym ciele. Ich kolor jest uwarunkowany czasem ich obecności – im rozstępy są świeższe, tym bardziej widoczne. Na ich obecność narażeni są nastolatkowie przechodzący okres dojrzewania. To właśnie wtedy ciało najszybciej rośnie i najintensywniej się rozwija. Warto również pamiętać, że to właśnie kobiety w ciąży są najbardziej narażone na rozstępy. Jest to spowodowane gwałtownym, ale naturalnym przybieraniem na wadze.

Usuwanie rozstępów – wskazania

Najpopularniejszą metodą na pozbycie się rozstępów jest zabieg laserowy. To właśnie dzięki niemu możemy pozbyć się naszego wstydliwego problemu z nóg, rąk, brzucha oraz piersi. Zabieg laserowego usuwania rozstępów jest bardzo skuteczny, dlatego tak zyskuje na popularności.

Usuwanie rozstępów – przeciwwskazania

Decydując się na jakikolwiek zabieg w klinice medycyny estetycznej, należy zapoznać się z przeciwwskazaniami. W przypadku laserowego usuwania rozstępów, trzeba pamiętać, że z jego użycia wyklucza nas: ciąża, cukrzyca, opryszczka, wszelkie choroby nowotworowe, świeża opalenizna, a także skłonności do powstawania blizn.

Usuwanie rozstępów – profilaktyka

Aby zachować jak najlepszą formę, a także kondycję skóry, po przeprowadzonym zabiegu należy stosować się do zaleceń specjalisty. Warto pamiętać, że nasza skóra po usunięciu rozstępów będzie z reguły zaczerwieniona, a także podrażniona. Dlatego należy szczególnie o nią dbać i nie narażać jej na niebezpieczne czynniki.

Usuwanie rozstępów – zabiegi:

Poznaj podobne problemy:

Czytaj artykuły na temat blizn i rozstępów: