Wypełnianie ust

Wypełnianie ust to popularny zabieg z zakresu medycyny estetycznej, który pozwala w szybki i bezinwazyjny sposób uzyskać spektakularny, ale wciąż naturalny efekt. Wypełnianie ust polega najczęściej na tym, że podawany jest kwas hialuronowy, który nadaje im pełności i jędrności, a także wydobywa oraz zarysowuje ich kontur.

Podobny efekt uzyskasz również za sprawą Tulip Micronano Fat. Zabieg polega na podaniu własnego tłuszczu, który jest bogaty w komórki macierzyste oraz czynniki wzrostu, które zapewniają modelowanie ust, ale również ich rewitalizację. Dla pań, które dodatkowo pragną pozbyć się zmarszczek w tym rejonie lub unieść opadające kąciki, polecany jest zabieg z użyciem nici Aptos. W połączeniu z kwasem hialuronowym lub zabiegiem Tulip Micronano Fat  gwarantują one pełny lifting oraz wypełnienie ust. Poznań to miasto, w którym znajduje się nasza klinika MediArt. Odwiedź nas, a doradzimy Ci najlepsze, dopasowane do Twoich potrzeb i oczekiwań zabiegi. Z nami zyskasz piękne i ponętne usta!

 

Metody wypełniania ust

Prężnie rozwijająca się medycyna estetyczna oferuje dziś szereg zabiegów umożliwiających wypełnienie ust. Metody takie jak Tulip Micronano Fat i nici Aptos, czy też powiększanie ust kwasem hialuronowym, pozwalają uzyskać pełne i zmysłowe wargi, o jakich zawsze marzyłaś! Co osiągniesz dzięki wspomnianym zabiegom?

 

Efekty wypełniania ust

Pełne i ponętne usta.

Wyraźnie zarysowany kontur i modelowanie ust.

Jędrność i nawilżenie.

Usta proporcjonalne i naturalnie dopasowane do budowy Twojej twarzy.

Usta bez asymetrii.

Wypełnianie ust po zabiegu utrzymuje się nawet 12 miesięcy.

Redukcja zmarszczek wokół ust.

Najczęściej zadawane pytania i opinie pacjentów

 • Czy wypełnianie ust boli?

  Wielu naszych pacjentów zadaje przed zabiegiem pytanie, czy powiększanie ust boli. Trudno na nie jednoznacznie odpowiedzieć, ponieważ jest to kwestia bardzo indywidualna. Trzeba jednak zaznaczyć, że przed wprowadzeniem kwasu hialuronowego miejsce zabiegowe zostaje znieczulone przy pomocy specjalnego kremu. Dlatego z zabiegu powiększania ust większość osób może korzystać bezboleśnie.

  Gdy podawany jest kwas hialuronowy, nierzadko pojawia się jednak pewien dyskomfort, co jest spowodowane delikatnym rozciąganiem się tkanek i formowaniem przez lekarza kształtu ust. Dlatego w trosce o komfort naszych pacjentów, lekarz wykonujący modelowanie ust na bieżąco informuje ich o poszczególnych etapach swojej pracy.

 • Jak powiększyć usta na stałe?

  Wiele osób zastanawia się, jak powiększyć usta na stałe, aby cieszyć się pięknymi i ponętnymi wargami już na zawsze. Powinny one jednak dobrze przeanalizować, jakie korzyści i skutki uboczne może nieść ze sobą takie rozwiązanie.

  Istnieje kilka metod zapewniających powiększanie i jednoczesne modelowanie ust. Operacyjne, polegające na wycięciu niewielkiego paska skóry, cięciu na krawędzi warg czy umieszczeniu implantu. Do nieinwazyjnych należy natomiast wypełnianie ust kwasem hialuronowym, botoksem oraz własnym tłuszczem. Chirurgiczne metody też zapewniają modelowanie ust i na stałe powiększają wargi, ale zarazem niosą ze sobą spore ryzyko. Operacja może nie przynieść zadowalających efektów, po zabiegu mogą powstać nieestetyczne blizny lub implant może się nie przyjąć. Dlatego pacjenci najczęściej decydują się na modelowanie ust, gdzie wykorzystywany jest naturalny składnik skóry – kwas hialuronowy.

  Zastosowanie kwasu hialuronowego pozwala uzyskać efekt pięknych, naturalnie wyglądających ust, który utrzymuje się aż do 24 miesięcy. Kwas hialuronowy ma też tę zaletę, że nie powoduje skutków ubocznych. Jeśli natomiast rezultat zabiegu byłby dla Ciebie niewystarczający, zawsze można go w prosty i szybki sposób skorygować.

 • Ile trwa modelowanie ust?

  Pacjentów często nurtuje również kwestia tego, ile trwa powiększanie ust. Otóż sam zabieg nie trwa długo, ale trzeba pamiętać, że pojawiają się jeszcze inne elementy terapii. Zanim zabieg powiększania ust zostanie wykonany, lekarz musi przeprowadzić szczegółowy wywiad zdrowotny, aby wyeliminować potencjalne przeciwwskazania do jego przeprowadzenia. Kolejna kwestia to konsultacja, która pozwala lekarzowi poznać oczekiwania i potrzeby pacjenta. Podczas jej trwania doradza on również, jaki kształt oraz wielkość ust będzie adekwatna do budowy twarzy, a także odpowiada na wszelkie pytania. Dzięki indywidualnemu podejściu masz pewność, że uzyskasz optymalne modelowanie ust, czyli naturalnie wyglądające wargi.

  Po wspomnianych formalnościach lekarz przystępuje do zabiegu powiększania ust. W tym celu oczyszcza i dezynfekuje miejsce zabiegowe, a na czystą skórę warg nakłada krem znieczulający. Po krótkiej chwili substancja znieczulająca zaczyna działać, a lekarz może pracy wykonać modelowanie ust. Sam zabieg trwa około 15-30 minut – niemal od razu po jego wykonaniu możesz wrócić do codziennych zajęć i obowiązków.

Wypełnianie ust kwasem hialuronowym

Usta to jeden z atrybutów kobiecego piękna. Przykuwają spojrzenia i nadają atrakcyjnego, młodego wyglądu. Dlatego pełne i zmysłowe wargi stanowią marzenie niemal każdej z nas. Niestety wraz z wiekiem tracą swoją objętość i ulegają zwężeniu. Co więcej, wokół nich pojawiają się dodatkowo zmarszczki i bruzdy. Wszystko to postarza twarz, a także odbija się niekorzystnie na samopoczuciu, atrakcyjności i pewności siebie.

W powyższych przypadkach z pomocą przychodzi zabieg medycyny estetycznej – wypełnianie ust kwasem hialuronowym. Dzięki niemu wargi nabierają pełności, stają się jędrne, ponętne i dodają kobiecego uroku. Co więcej, w przypadku takiego modelowania ust zmarszczki wokół zostają wygładzone, a twarz wyraźnie odmłodzona. Ponadto zabieg jest szybki, bezbolesny i gwarantuje naturalny efekt.

Warto wiedzieć, że powiększanie ust kwasem hialuronowym jest również całkowicie bezpieczne dla organizmu. Kwas hialuronowy stanowi bowiem substancję, która naturalnie w nim występuje i sprawia, że skóra jest jędrna, elastyczna i dogłębnie nawilżona. Dlatego nie musisz obawiać się powikłań czy pozabiegowych blizn.

Z zabiegu powiększania ust przy pomocy  kwasu hialuronowego korzystają kobiety w różnym wieku. Wybierają go panie, które chcą skorygować zbyt wąskie wargi lub cierpią z powodu ich asymetrii. Dzięki zabiegowi, w którym wykorzystuje się kwas hialuronowy, w szybki, naturalny i bezpieczny sposób mogą dodać swoim ustom upragnionej objętości, symetrii i wyrazu. Zabieg powiększania i modelowania warg przy pomocy kwasu hialuronowego to również idealny wybór dla tych kobiet, które chcą odświeżyć i odmłodzić swój wizerunek.

Warto podkreślić, że modelowanie ust jest zabiegiem skierowanym nie tylko do pań, ale również do panów. Mężczyźni także zmagają się ze zbyt wąskimi, asymetrycznymi czy pozbawionymi witalności wargami. Przez nie nierzadko mają kompleksy, które nie pozwalają czerpać radości z życia, a także utrudniają realizację marzeń czy poznanie drugiej połówki. Co więcej, niekiedy poczucie wstydu przed wykonaniem zabiegu z medycyny estetycznej jest na tyle silne, że osoby te rezygnują z korekty uciążliwego defektu. Modelowanie ust w naszej klinice wykonywane jest w pełnej dyskrecji i pozwala uzyskać naturalne efekty.

Jak wypełnić usta kwasem hialuronowym? Decydując się na zabieg warto pamiętać, że powinny one wyglądać naturalnie. Nie tylko nadmiernie wąskie, ale również zbyt duży rozmiar warg może sprawić, że będą one postrzegane jako mało estetyczne, a wręcz karykaturalne. W MediArt stawiamy na naturalność i indywidualizm, dlatego kwas hialuronowy dobieramy w ilości pozwalającej na optymalne modelowanie ust dopasowane do budowy twarzy pacjenta.  Następnie, do znieczulonych wcześniej warg, wprowadzany jest kwas, który zostaje równomiernie rozprowadzony przy pomocy palców.

Ile kosztuje wypełnianie ust kwasem hialuronowym? Koszt może się różnić w zależności od efektu, jaki dany pacjent chce osiągnąć. Cena modelowania ust waha się średnio między 700 a 1200 zł. Jeżeli szukasz sprawdzonego i renomowanego miejsca, w którym uzyskasz fachowe doradztwo w zakresie powiększania i modelowania ust, zapraszamy Cię na konsultację do MediArt CLINIC.