Sculptra – bezoperacyjny lifting twarzy

Wraz z upływem lat ilość kolagenu w skórze zmniejsza się, co skutkuje pojawieniem się wyraźnych zmarszczek oraz znacznym spadkiem jędrności i napięcia skóry. Na szczęście możliwości medycyny estetycznej w przywracaniu młodości i naturalnego piękna są naprawdę ogromne, czego przykładem jest rewolucyjny zabieg Sculptra.

Sculptra – co to takiego?

odmładzanie skóry

Sculptra, czyli kwas L-polimlekowy, to preparat, który stosuje się w medycynie od 30 lat jako składnik rozpuszczalnych nici chirurgicznych, podaje się go także pacjentom cierpiącym na zanik tkanki tłuszczowej. Nic zatem dziwnego, że znalazł on również zastosowanie w medycynie estetycznej. Dzięki swoim właściwościom, Sculptra nie należy do preparatów wypełniających, tak jak na przykład botoks – pobudza za to skórę do samodzielnej produkcji nowych włókien kolagenu, w efekcie czego skóra odzyskuje odpowiednią gęstość i jędrność.

odmładzanie skóryBezpieczeństwo zabiegu

Zabieg należy do nieinwazyjnych, zupełnie bezpiecznych i bezbolesnych. Preparat wprowadza się do skóry właściwej za pomocą bardzo cienkiej igły, po wcześniejszym zastosowaniu znieczulenia miejscowego. Wszystko trwa około 30 minut i zaraz po zakończeniu podawania preparatu, pacjent od razu może wrócić do codziennych czynności. Niekiedy pacjenci mogą zaobserwować u siebie pewne skutki uboczne, takie jak siniaki, czy lekkie obrzęki – jest to zupełnie naturalna reakcja organizmu na wkłucia, która powinna ustąpić w ciągu 2-6 dni.

Sculptra – efekty

Efekty Sculptry nie są natychmiastowe. Zaraz po zabiegu mogłoby się wydawać, że zmarszczki zostały wygładzone a skóra ujędrniona. Dzieje się tak jednak pod wpływem preparatu, który w ciągu kilku dni wchłania się, w efekcie czego zmiany „cofają się”. Rezultatów działania Scupltry należy spodziewać się dopiero po upływie kilku tygodni – zauważalna będzie wówczas poprawa gęstości tkanek, zmarszczki i bruzdy zostaną zredukowane, a owal twarzy przywrócony.W zależności od tego, jak bardzo zaawansowany jest już proces starzenia się skóry, należy poddać się 2-4 zabiegom, najlepiej po upłynięciu 6 tygodni. Ostateczne efekty utrzymują się około 2 lat – jest to jednak kwestia indywidualna. Należy pamiętać o tym, że nie każdy może poddać się temu zabiegowi, istnieją pewne przeciwwskazania do jego wykonania, które zostały opisane tutaj. Bezoperacyjny lifting twarzy Sculptra to doskonała alternatywa dla chirurgii plastycznej, która pozwala uzyskać porównywalne efekty, jednak przy minimalnej ingerencji w ciało pacjenta. W naturalny sposób zostaje odzyskane to, co nieuchronnie zabiera czas.

Więcej informacji na: Sculptra-bezinwazyjny lifting twarzy