Usuwanie blizn

Usuwanie blizn

Blizny, zwłaszcza te w widocznych miejscach, często mają negatywny wpływ na nasze samopoczucie, pewność siebie, a nawet poczucie własnej wartości. Co więcej, w wielu przypadkach stanowią nie tylko defekt estetyczny, ale również czynnik obniżający komfort i jakość życia. Mogą swędzieć, boleć, być tkliwe lub utrudniać wykonywanie codziennych czynności. Na szczęście medycyna estetyczna oferuje usuwanie blizn, dzięki czemu możesz odzyskać atrakcyjny wygląd, pewność siebie czy komfort życia.

Usuwanie blizn – efekty

 

Wyraźna redukcja blizn oraz rozstępów

Poprawa gęstości skóry

Likwidacja przebarwień

Głęboka regeneracja komórek

Odżywienie oraz przywrócenie jędrności i elastyczności

Biorewitalizacja skóry

Usuwanie blizn

Blizny powstają z różnych przyczyn. Często są pamiątkami po wypadku, przebytej chorobie, poparzeniu czy trądziku. Niezależnie od okoliczności powstania, potrafią odczuwalnie obniżyć jakość oraz komfort życia. Dzięki medycynie estetycznej nie musisz jednak ukrywać blizn i rozstępów przed spojrzeniami innych. Istnieje szeroka gama zabiegów, które zapewniają skuteczne usuwanie blizn i przebarwień.

Wielu pacjentów nie robi nic ze szpecącymi znamionami, zwykle z obawy przed chirurgicznym usuwaniem blizn. Taka usługa niestety wiąże się z pewnym ryzykiem i sporym obciążeniem dla organizmu. Warto jednak wiedzieć, że nie jest jedynym skutecznym sposobem na blizny. Nowoczesna medyna estetyczna, za sprawą licznych zabiegów, przynosi efekty podobne, a niekiedy lepsze, niż zabiegi chirurgiczne. Dlatego skuteczne, bezpieczne i nieinwazyjne usuwanie blizn po oparzeniu, trądziku, czy przebytej chorobie jest jak najbardziej możliwe. Jeśli do tej pory obawiałaś się usuwania blizn, np. na twarzy, teraz masz możliwość zrobienia tego w bezpieczne i jak najmniej inwazyjny sposób.

Usuwanie blizn potrądzikowych

Najpierw Twoją twarz szpeciły wypryski i stany zapalne, a kiedy wreszcie zniknęły, za sprawą licznych kuracji, zabiegów i medykamentów, w ich miejscu powstały blizny i przebarwienia. Trądzik to problem nie tylko nastolatków, ale także wielu dorosłych. Jest on również przyczyną obniżonej samooceny i kompleksów. Możliwe jest jednak usuwanie blizn po trądziku z pomocą Alma Harmony – ClearLift, Termolifting FR, Accent Prime, Linerase, czy też peelingów chemicznych. W MediArt przedstawione zabiegi dobierane są indywidualnie do każdego pacjenta. Dzięki temu możesz mieć pewność, że skutecznie zwalczymy problem i zapewnimy efektywne  usuwanie blizn potrądzikowych.

Usuwanie blizn pooperacyjnych

Blizny są naturalnym efektem gojenia się ran. Te ostatnie powstają na skórze wskutek urazu, zadrapania czy po operacji. Charakterystyczne znamię to tak naprawdę tkanka łączna, która zajmuje miejsce tej uszkodzonej. Problem pojawia się jednak wtedy, gdy blizna jest zbyt duża, widoczna lub powoduje dyskomfort w postaci bólu, ciągnięcia, tkliwości czy trudności w wykonywaniu codziennych czynności. Usuwanie blizn pooperacyjnych staje się w takim przypadku niezbędne, aby poprawić jakość życia.

Usuwanie blizn pooperacyjnych może pomóc również w walce o poprawę zdrowia psychicznego. W końcu widoczne znamiona potrafią skutecznie blokować pacjentów przed korzystaniem z uroków życia. Już widoczne spłycenie blizn może przywrócić pewność siebie oraz pozytywnie wpłynąć na poczucie atrakcyjności. Dzięki takim zabiegom, jak Alma Harmony, liftingi termiczne czy choćby Linease, możesz skutecznie zredukować blizny, rozstępy i przebarwienia.

Usuwanie blizn laserem

Usuwanie blizn laserem to jedna z najskuteczniejszych metod. Urządzenie zabiegowe Alma Harmony posiada wymienne końcówki o różnych długościach, które umożliwiają pracę na różnych głębokościach skóry. Dzięki temu terapia staje się jeszcze bardziej skuteczna. Sam zabieg polega natomiast na wykonywaniu kontrolowanych mikrouszkodzeń i stanów zapalnych, które zmuszają organizm do samoregeneracji. Laserowe usuwanie blizn pozwala wyraźnie zmniejszyć ich widoczność; znamiona są płytsze i pozbawione wyraźnych przebarwień. Aby leczenie przyniosło upragniony rezultat, z czasem może być potrzebne jego powtórzenie.