Zabiegi na cellulit – redukcja, usuwanie

 

Stosujesz liczne kremy i domowe kuracje antycellulitowe, ćwiczysz i zdrowo się odżywiasz, a mimo to nie widzisz efektów w walce z cellulitem? Niestety skórka pomarańczowa to zmora wielu kobiet, a jej powiększaniu sprzyjają damskie hormony, stosowanie antykoncepcji, menopauza, a także uwarunkowania genetyczne. W takim przypadku ani najlepsze i najdroższe kremy, ani codzienne ćwiczenia nie przyniosą zadowalających rezultatów. Najbardziej efektywnym oraz najtańszym rozwiązaniem mogą okazać się natomiast zabiegi medycyny estetycznej, takie jak lipoliza, termolifting RF, liposukcja laserowa, czy Accent Prime.

Zabiegi na cellulit – efekty

 

Wyraźne zredukowanie cellulitu

Ujędrnienie skóry

Redukcja tkanki tłuszczowej

Wyszczuplenie oraz wymodelowanie sylwetki

Wygładzona skóra ud, pośladków, brzucha, czy boczków

Najczęściej zadawane pytania i opinie pacjentów

 • Jak się pozbyć cellulitu?

  Pacjenci często przychodzą do naszej kliniki MediArt z pytaniem, jak się pozbyć cellulitu skutecznie i na długi okres. Tymczasem niestety nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi. Na każdego może działać coś innego, dlatego nasze zabiegi dopasowywane są indywidualnie do danego pacjenta, po zapoznaniu się z jego oczekiwaniami oraz potrzebami. Na pytanie, jak zlikwidować cellulit, nie ma więc jednej, uniwersalnej odpowiedzi – co nie znaczy, że nie ma jej w ogóle.

  Po szczegółowym wywiadzie lekarskim oraz wnikliwej konsultacji wybieramy najkorzystniejsze rozwiązanie. Nierzadko pomagają one uporać się również z innymi problemami, na przykład przy pozbywaniu się tkanki tłuszczowej w jednym obszarze możemy zaproponować jej transfer do innego miejsca. Dzięki temu można ładnie wymodelować całą sylwetkę.

 • Jak się pozbyć cellulitu na udach?

  Skórka pomarańczowa tworzy się najczęściej na udach i pośladkach. Te ostatnie nie są tak eksponowane na co dzień jak nogi, ale gdy chcesz założyć w słoneczny dzień krótkie spodenki czy sukienkę, mogą stanowić źródło kompleksów. Jak walczyć z cellulitem na udach? Oczywiście możesz stosować dietę i ćwiczenia, które poprawią jakość skóry, jednak z widoczną skórką pomarańczową należy walczyć poprzez zabiegi na cellulit na udach. Jak się pozbyć zatem uporczywych grudek i obrzęków?

  Skuteczne działanie wykazuje między innymi Termolifting RF oraz Endermologie LGP Alliance. Ta ostatnia metoda pobudza układ limfatyczny, co pomaga w pozbyciu się nieestetycznych grudek, modeluje i wyszczupla nogi. Co równie istotne, redukowane są tu obrzęki, a dzięki pobudzeniu metabolizmu, następuje wymiana uszkodzonych komórek. Pozwala to na odmłodzenie nóg oraz skuteczną walkę z cellulitem na udach.

  Termolifting RF podgrzewa za pomocą fal radiowych głębokie warstwy skóry, a także regeneruje i stymuluje syntezę włókien kolagenu. Skutkiem zabiegu jest wyraźne ujędrnienie skóry oraz poprawa jej gęstości i elastyczności.

Zabiegi na cellulit – redukcja, usuwanie

Cellulit powstaje wskutek nieprawidłowo rozłożonej tkanki tłuszczowej. Skutki tego, w postaci mniejszych lub większych grudek, widać na udach, pośladkach, a także na brzuchu czy boczkach. Dietą, ćwiczeniami oraz kremami możesz wprawdzie poprawić jakość skóry, ale nie pozbędziesz się skórki pomarańczowej. Jeśli chcesz uzyskać widoczne efekty, konieczne są zabiegi na cellulit.

Za odkładanie się tkanki tłuszczowej odpowiadają często uwarunkowania genetyczne czy zaburzona gospodarka hormonalna, ale mimo to skuteczna walka z cellulitem jest możliwa. Dzięki zdobyczom medycyny estetycznej możesz w szybki i prosty sposób zlikwidować kompleksy i cieszyć się zadbaną sylwetką, zarówno na plaży, jak i na co dzień, wybierając krótkie spodenki czy sukienki. Masz na to szansę nawet przy poważniejszych problemach – dostępne są bowiem efektywne zabiegi na zaawansowany cellulit.

Cellulit zabiegi – jakie będą najbardziej efektywne?

Jeśli chodzi o najskuteczniejsze zabiegi na cellulit, to zalicza się do nich między innymi Endermologie LPG Alliance, która nie tylko redukuje skórkę pomarańczową, ale także modeluje i wyszczupla sylwetkę. Terapia polecana jest również dla tych, którzy cierpią z powodu obrzęków limfatycznych.

Kolejne skuteczne zabiegi na cellulit to LipoLife 3G, Termolifting RF czy Lipolifting. Ostatni polecany jest dla pacjentów, którzy chcą zredukować tkankę tłuszczową w pewnych obszarach, a jednocześnie uzupełnić ją w innych. Dzięki temu mogą w prosty sposób zmniejszyć widoczność cellulitu i zarazem na przykład nadać piersiom czy pośladkom kobiecych kształtów.

Termolifting RF umożliwia redukcję cellulitu za sprawą oddziaływania kontrolowanego ciepła na tkanki. Dzięki temu procesowi organizm produkuje kolagen, który poprawia jędrność i elastyczność skóry. Efekty zabiegu są porównywalne z tymi, które przynoszą operacje plastyczne.

Natomiast LipoLife 3G to jedna z wiodących metod usuwania cellulitu laserem, zalecana szczególnie pacjentom, którzy wykazują się odpornością na dietę oraz ćwiczenia. Wygładza, ujędrnia i modeluje sylwetkę.

Wartym uwagi zabiegiem na cellulit jest również Accent Prime. Nie tylko redukuje tkankę tłuszczową, ale również liftinguje i ujędrnia skórę. Poprawia także jej gęstość, dzięki czemu staje się bardziej napięta i elastyczna.

Jeśli interesuje Cię usuwanie cellulitu, zapraszamy do naszej kliniki w Poznaniu.