Usuwanie przebarwień

Melanina to barwnik odpowiadający za kolor skóry. Problem pojawia się wtedy, gdy w pewnych miejscach zaczyna się on nadmiernie gromadzić. Powstają wówczas brązowe przebarwienia, plamy czy piegi. O ile te ostatnie potrafią dodać uroku, tak już wyraźne przebarwienia na twarzy mogą dodać Ci lat. Na szczęście nowoczesna medycyna estetyczna ma na to sposób! W MediArt Clinic oferujemy takie zabiegi, jak Dermamelan, Alma Harmony Dye VL czy Dermaquest, które skutecznie pomogą Ci odzyskać piękną i zadbaną cerę.

Usuwanie przebarwień – efekty

Redukcja przebarwień,

wyraźne wygładzenie zmarszczek,

ujędrnienie i odbudowa skóry,

likwidacja rumienia,

likwidacja trądziku oraz blizn potrądzikowych,

wyrównanie kolorytu skóry,

odmłodzenie skóry.

Usuwanie przebarwień

Przebarwienia na skórze mogą zmniejszyć pewność siebie, poczucie atrakcyjności, a dodatkowo – postarzyć wygląd. Najczęściej powstają wskutek nadmiernego wystawiania się na działanie promieni słonecznych, zaburzonej pracy hormonów, przyjmowania niektórych leków, czy też przebycia trądziku. Bez względu na przyczynę, przebarwienia skóry są zmorą wielu kobiet i mężczyzn. Zaawansowana medycyna estetyczna, dzięki odpowiednim zabiegom, może jednak pomóc w walce z plamami i bliznami. Co więcej, wiele z zabiegów oferowanych przez MediArt Clinic, poza redukcją przebarwień na skórze, wykazuje się również silnym działaniem odmładzającym i ujędrniającym. Dzięki temu nie tylko pozbędziesz się zmian pigmentacyjnych, ale dodatkowo zyskasz zadbany i młody wygląd.

Co na przebarwienia na twarzy?

W ofercie MediArt Clinic znajdziesz wiele skutecznych zabiegów na usuwanie przebarwień. Dzięki nim Twoja skóra odzyska jednolity i zdrowy koloryt, a Ty poczucie pewności siebie. Zanim jednak rozpoczniemy usuwanie przebarwień na twarzy lub innych częściach ciała, przed zabiegiem przeprowadzimy dogłębną konsultację i dokonamy oceny stanu skóry. Szczegółowy wywiad i znajomość oczekiwań pacjenta pozwalają nam bowiem dopasować najefektywniejszą dla niego terapię. Dzięki temu rozjaśnianie przebarwień, likwidacja zmarszczek czy gładka skóra bez grudek i blizn jest jedynie kwestią czasu.

A jak pozbyć się przebarwień na twarzy? Tu pomocny może okazać się Retexture Brite Peel Dermaquest, czyli holistyczna terapia ujędrniająco-wybielająca, która usuwa aż 60-80 proc. przebarwień. Oprócz tego działa silnie odmładzająco, ujędrniająco i wygładzająco na zmarszczki. Co ważne, w jej przypadku rozjaśnienie przebarwień na twarzy jest widoczne już po pierwszym zabiegu.

Na skuteczne usuwanie przebarwień na skórze pozwala również Dermamelan. Jest to zabieg nowej generacji, który rozjaśnia nawet te trudne zmiany pigmentacyjne, które powstały wskutek zaburzeń hormonalnych. Dzięki działaniu złuszczającemu Twoja skóra odbuduje się zdrowsza, jaśniejsza i pełna blasku, natomiast dzięki aktywacji kolagenu – zostanie wyraźnie odmłodzona. Taka kuracja likwidacji przebarwień sprawdza się w likwidowaniu plam wątrobowych, radzi sobie z piegami czy bielactwem.

Co na przebarwienia na twarzy najlepiej jest zastosować w przypadku skóry naczyniowej i rumienia? Polecamy Harmony Dye VL, czyli laser nowej generacji, który nie tylko zapewnia rozjaśnienie przebarwień, ale również, za sprawą specjalnej głowicy, redukuje zaczerwienienia i zamyka naczynka, a także wykazuje się działaniem silnie odmładzającym i ujędrniającym.

Laserowe usuwanie przebarwień

Laserowe usuwanie przebarwień to jedna z najskuteczniejszych metod rozjaśniania zmian pigmentacyjnych oraz zamykania naczynek. W MediArt Clinic wykorzystujemy urządzenie emitujące fale Harmony Dye VL. Jego fale docierają do zmian pigmentacyjnych i niszczą w nich komórki odpowiedzialne za przebarwienia; co ważne, jednocześnie pobudzają one organizm do produkcji nowych i zdrowych komórek.

Laser na przebarwienia Harmony Dye VL cieszy się dużą popularnością pacjentów MediArt Clinic, bowiem gwarantuje szybkie i efektywne leczenie, a przy tym wiąże się z niską inwazyjnością i tym samym krótkim okresem rekonwalescencji. Co więcej, oprócz przebarwień, możliwe jest również leczenie trądziku różowatego, zmian naczyniowych, czy wygładzenie zmarszczek.

Kwasy na przebarwienia

Kwasy na przebarwienia to kolejny typ zabiegu, który może okazać się niezawodny w walce ze zmianami pigmentacyjnymi, zmarszczkami, czy utratą jędrności skóry. Dzięki wysokim stężeniom alfa-hydroksykwasów i beta-hydroksykwasów, retinolu oraz heksylorezorcynolu melanina zostaje przeniesiona do wyższych warstw naskórka. Ten ostatni, dzięki kwasom, ulega złuszczeniu, co stymuluje organizm do procesów naprawczych i regeneracyjnych. Sprawia to, że uszkodzone komórki zostają wymienione na nowe, a skóra odbudowuje się gładka, jędrna i bez przebarwień. Co więcej, dzięki substancjom aktywnym, takim jak retinol, aktywowana zostaje również synteza kwasu hialuronowego, kolagenu i elastyny. Proces ten pozwala na wyraźne wygładzenie zmarszczek oraz odmłodzenie skóry.

Kwas na przebarwienia Dermaquest to jedyny tak zaawansowany preparat. Łączy on w sobie technologię wysokoefektywnych komórek macierzystych, liposomów, witaminy C, kwasu ferulowego oraz czystego retinolu. Dzięki temu stanowi kompleksową i jedną z najbardziej efektywnych kuracji, które mają na celu zapewnić piękny i młody wygląd.

Przebarwienia po trądziku

Przebarwienia i blizny po trądziku to zmora wielu pacjentów, którzy trafiają do MediArt Clinic. Choć wygrali nierówną walkę z wypryskami i stanami zapalnymi skóry, na ich twarzy pozostały bruzdy i pigmentacyjne ślady. Po trądziku warto zastosować jedną z naszych kuracji, które skutecznie oczyszczą, złuszczą, a następnie zregenerują i odżywią skórę. Dzięki Dermamelan czy Dermaquest będzie to możliwe – to zabiegi, które skutecznie usuwają blizny i przebarwienia na twarzy po trądziku, a oprócz tego wygładzają i ujędrniają skórę.

Na grudki, blizny czy przebarwienia po trądziku szczególnie polecana jest terapia Retexture Brite Peel, czy też Dermaquest peeling dyniowy, którego receptura została opracowana tak, aby zregenerować i odpowiednio odżywić skórę problematyczną. Aż 40 proc. wspomnianego preparatu stanowią witaminy: C, B1, B2, B6, PP oraz K. Pozostałymi składnikami są natomiast: retinol oraz kompozycja dobroczynnych kwasów, takich jak mlekowy, azelainowy, mlekowy, kojowy czy glikolowy. Dzięki unikalnej recepturze Dermaquest może znacznie ograniczyć powstawanie zmian grudkowo-zaskórnikowych i plam po trądziku, a także uregulować wydzielanie sebum.

Wspomniana terapia Retexture Brite Peel szybko i efektywnie redukuje przebarwienia na twarzy po trądziku. W tym wypadku, dzięki złuszczaniu naskórka oraz stymulacji organizmu do procesów regeneracyjnych, skóra staje się wyraźnie wygładzona, jędrna i znacznie delikatniejsza w dotyku.

Usuwanie przebarwień po trądziku zapewnia również Harmony Dye VL. Co ważne, oprócz silnego działania na plamy po trądziku, skutecznie przeciwdziała on powstawaniu zaczerwienień wskutek pękania naczynek.