Wolumetria twarzy

Twoja twarz utraciła jędrność i elastyczność ? Wyglądasz na osobę smutną i zmęczoną? A może twarz Cię postarza i sprawia, że wszyscy dają Ci więcej lat niż masz w rzeczywistości? Niestety brak odpowiedniej pielęgnacji, chroniczne zmęczenie, stres i brak odpowiedniego odżywiania powodują, że skóra szybciej się starzeje i traci swój blask, a zmarszczki stają się bardziej widoczne. Na szczęście medycyna estetyczna ma na to sposób!  Wolumetria twarzy to przełomowa metoda, która zapewnia spektakularny lifting twarzy bez użycia skalpela. Dzięki temu nabiera ona wyrazu i charakteru, zyskując jednocześnie młodszy wygląd.

Wolumetria twarzy- efekty

Wyostrzony owal twarzy

Skóra jędrna i elastyczna

Wyraźne odmłodzenie

Uwidocznienie kości policzkowych

Wygładzenie zmarszczek

Odżywiona, nawilżona i zregenerowana skóra twarzy

Wolumetria twarzy

Wolumetria twarzy to idealne rozwiązanie dla osób, które nie są zadowolone z obecnego odbicia w lustrze, a jednocześnie nie chcą poddawać się inwazyjnej operacji plastycznej. Co ważne, wolumetryczne modelowanie twarzy zapewni im nie tylko przywrócenie młodego wyglądu, ale i odpowiednią korektę nosa, policzków czy ust.

Co to jest wolumetria twarzy? Proces starzenia powoduje, że podskórna tkanka tłuszczowa zaczyna powoli zanikać. Skutkiem tego są coraz bardziej zapadające się policzki, głębsze bruzdy, cienie pod oczami, wiotkość skóry czy utrata naturalnego owalu twarzy. Wspomniane niekorzystne procesy może odwrócić właśnie lifting wolumetryczny. Na czym polega? Na wypełnieniu ubytków tkanki tłuszczowej z pomocą naturalnego wypełniacza, jakim jest kwas hialuronowy. Dzięki temu możliwe jest uniesienie policzków, wygładzenie zmarszczek, a także redukcja cieni pod oczami czy nieestetycznych chomików.

Wolumetria policzków

Pięknie zarysowane i uwidocznione kości policzkowe to marzenie nie jednego z nas. Za ich sprawą twarz jest atrakcyjna, smukła i wyraźnie odmłodzona, a przy tym nabiera charakteru. Z wiekiem policzki mogą zacząć się zapadać, a twarz prezentować na smutną i zmęczoną.  W takim przypadku pomocna może okazać się wolumetria policzków, która pozwoli przywrócić ich dawną jędrność, uniesienie i młodość.

Warto wiedzieć, że wolumetria kości policzkowych  to zabieg skierowany nie tylko do osób walczących z procesami starzenia, ale również do tych, które od zawsze chciały mieć ładnie podkreślone kości jarzmowe. Dzięki takim zabiegom jak Mikro Nano Fat czy Ellance, a także dzięki kwasowi hialuronowemu, możesz zyskać naturalnie uwidocznione i wymodelowane kości policzkowe.

Wolumetria nosa, żuchwy i podbródka

Wolumetria nosa to innowacyjny, przełomowy zabieg, w wyniku którego można dokonać korekty tej problematycznej dla wielu osób części twarzy – i to bez poddawania się inwazyjnej operacji chirurgicznej. Dzięki wolumetrii możliwe jest wymodelowanie kształtu nosa, nadanie mu bardziej atrakcyjnego wyglądu, a także skorygowanie defektów. Co więcej, efekt jest nie tylko bardzo naturalny, ale i porównywalny z tym uzyskanym za sprawą operacji plastycznej.

Wartymi uwagi, cieszącymi się sporą popularnością wśród pacjentów MediArt Clinic, zabiegami są również wolumetria żuchwy i podbródka. Ten pierwszy pozwala nadać lub wydobyć ładne rysy twarzy, co jest możliwe do osiągnięcia za sprawą kwasu hialuronowego lub Mikro Nano Fat. Dzięki wypełnieniu ubytków w zanikającej tkance tłuszczowej pozwalają na modelowanie i wyostrzenie owalu twarzy. Poprawę gęstości skóry umożliwia natomiast Ellance, która zapewnia jej ujędrnienie i odpowiednie napięcie. Dzięki Ellance organizm jest dodatkowo pobudzany do produkcji kolagenu, co sprawia, że twarz zostaje wyraźnie odmłodzona, zmarszczki wygładzone, a owal twarzy wyraźnie zarysowany.

Wolumetria podbródka pozwala natomiast na efektywne wymodelowanie tej części ciała. Z pomocą takiego zabiegu możesz wysmuklić podbródek, a także poprawić jakość, elastyczność i gęstość skóry.  Dzięki temu w prosty i szybki sposób pozbędziesz się miejscowego nadmiaru tkanki tłuszczowej, jak również wydobędziesz rysy twarzy, które skrywały się pod drugim podbródkiem.

Wolumetria twarzy – efekty

Nie bez powodu tak dużym zainteresowaniem cieszy się wolumetria twarzy. Przed i po zabiegu widzimy wygląd naszych pacjentów, tak więc możemy przekonać się, jak wyjątkową przechodzą oni metamorfozę, która w znaczący sposób wpływa na komfort i jakość ich życia. Z radością przyjmujemy fakt, że stają się pewnymi siebie, atrakcyjnymi osobami. Dzięki temu mogą cieszyć się pełnią życia.

Napięta i gładka skóra, zlikwidowane cienie pod oczami, zarysowane kości policzkowe i żuchwa to tylko nieliczne korzyści, jakie możesz osiągnąć za sprawą wolumetrii twarzy. Efekty są szybkie, spektakularne i, co najważniejsze, bardzo naturalne. Sam zabieg jest natomiast bezpieczny i nieinwazyjny.

Wolumetria twarzy w Poznaniu

Jeżeli  Ty również chcesz coś zmienić w swoim wyglądzie, pozbyć się kompleksów lub defektów, które nie pozwalają Ci cieszyć się pełnią życia, koniecznie umów się do MediArt na konsultację lub zabieg wolumetria twarzy. Poznań to miasto, w którym mieści się nasza klinika. To tu pracują wykwalifikowani specjaliści, których łączy wspólna pasja i chęć zwalczania problemów, które negatywnie wpływają na jakość i komfort życia klientów.

Q&A

Ile kwasu podaje się podczas zabiegu?

W zależności od efektu jaki pacjent chce uzyskać, a także miejsca zabiegowego pojemność strzykawki będzie nieco różnić się przy wykonywaniu wolumetrii twarzy. Ile ml najczęściej podają lekarze? Jeśli celem jest na przykład zredukowanie cieni pod oczami lub drobna korekta nosa, zwykle jest to 1 ml substancji.

Inaczej jest natomiast w przypadku korygowania dysproporcji lub asymetrii twarzy, uwypuklenia kości policzkowych czy nadania wargom bardziej ponętnego wyglądu. Przy tego rodzaju wolumetrii twarzy ile ampułek należy podać? Zawartość strzykawki może się nieco różnić, jednak przyjmuje się, powinna zawierać od 0,5 do 2 ml kwasu. W przypadku wolumetrii odmładzającej ilość preparatu wynosi około 0,1-0,5 ml.

Kiedy widoczne będą efekty?

Obecnie jednym z wiodących zabiegów medycyny estetycznej, który pozwala uzyskać spektakularne rezultaty i to bez konieczności ingerencji chirurgicznej, jest wolumetria twarzy. Kiedy efektów można spodziewać się po jej wykonaniu? Co szczególnie cieszy naszych pacjentów rezultaty zabiegu są widoczne niemal od razu. Zazwyczaj przez pierwsze 1-2 dni utrzymują się: delikatny obrzęk, zaczerwienia lub siniaki, ale od razu po ich zniknięciu widać piękny, pożądany efekt.

Jak długo utrzymuje się efekt?

Nasi pacjenci często pytają przed wykonaniem wolumetrii twarzy, jak długo się utrzymuje efekt. Otóż w przypadku konturowania twarzy kwasem hialuronowym rezultat utrzymuje się 24 miesiące. A jeśli chodzi o wykorzystanie Ellance do wolumetrii twarzy, ile się utrzymuje efekt? Szacuje się, że od roku do nawet czterech lat. Wszystko zależy od organizmu, miejsca zabiegowego oraz ilości użytego preparatu.