Zamykanie naczynek

Pękające naczynka stanowią problem, z którym zmaga się wiele osób. Choć nie są bolesne, to jednak utrudniają codzienne funkcjonowanie i często prowadzą do obniżonej samooceny. Mogą występować w wielu miejscach, ale zwykle najbardziej dokuczliwe są w przypadku twarzy. Wiele kobiet stara się ukryć zaczerwienienia czy wyraźnie prześwitujące naczynia krwionośne pod warstwą makijażu, jednak istnieją na to lepsze sposoby. Dzięki nowoczesnym zabiegom medycyny estetycznej, takim jak Alma Harmony Nd-YAG, Dye VL czy Vein Wave, możesz wyraźnie zmniejszyć rumień, a nawet całkowicie się go pozbyć.

Zamykanie naczynek – efekty

Wyraźna redukcja widocznych naczynek

Likwidacja rumienia

Redukcja przebarwień

Ujednolicony koloryt skóry

Usunięcie zmian naczyniowych np. pajączków, trądziku różowatego

Zamykanie naczynek – na czym polega?

Laserowe zamykanie naczynek to jeden z najbardziej popularnych zabiegów dermatologii estetycznej. Polega na kontrolowanym naświetlaniu problematycznych fragmentów twarzy lub ciała. Wiązka lasera wnika do wnętrza naczyń krwionośnych, bez uszkadzania naskórka, a światło jest pochłaniane przez hemoglobinę, czyli barwnik czerwonych krwinek. Wskutek wzrostu temperatury  naczynie krwionośne ulega obkurczeniu, a po kilku tygodniach przestaje być widoczne.

Laserowe zamykanie naczynek krwionośnych stanowi skuteczną, szybką metodę pozbywania się wszelkich zaczerwienień, rumienia i trądziku różowatego, a przy tym jest bezpieczne i praktycznie bezbolesne. Jeśli chodzi o odczucia towarzyszące podczas zabiegu, to wielu pacjentów określa je jako delikatne pieczenie, które szybko ustępuje za sprawą chłodzącej głowicy Alma Harmony.

Zamykanie naczynek całego ciała

Najczęstszą przyczyną powstawania charakterystycznych pajączków jest systematyczne wystawianie się na nadmierne działanie promieni słonecznych, mrozu i wiatru, ale również regularne korzystanie z solarium. Brak właściwej ochrony, pielęgnacji i filtrów może spowodować, że w przyszłości zamykanie naczynek na twarzy lub innych częściach ciała stanie się koniecznością.

Rozszerzonym lub pękającym naczynkom nie pomagają także: stosowanie niektórych leków sterydowych, predyspozycje genetyczne czy problemy hormonalne, które prowadzą do kruchości i delikatności naczyń.

Na szczęście zamykanie naczynek na nogach i twarzy jest obecnie szybkie, proste i skuteczne. Jest to możliwe dzięki Alma Harmony oraz Vein Wave. Ta pierwsza metoda polega na wykorzystaniu lasera i wiązki światła, która skutecznie obkurcza, a następnie niweluje problem pękających naczynek. Drugi zabieg zamykania naczynek na nosie, ale również reszty twarzy i ciała wykorzystuje fale radiowe o wysokiej częstotliwości oraz specjalną igłę. Dzięki zabiegowi dochodzi do podgrzania uszkodzonych naczyń, a następnie ich usunięcia. Co ważne, zamykanie naczynek na twarzy igłą, podobnie jak terapia z użyciem lasera, jest bezbolesne.

Zamykanie naczynek – jaka metoda najlepsza?

Zamykanie naczynek laserem to rodzaj terapii, która doskonale radzi sobie z rumieniem, pajączkami, przebarwieniami czy zmianami naczyniowymi. Dla wielu pacjentów liczy się nie tylko skuteczność, ale i bezpieczeństwo, dlatego wybór często pada właśnie na laserowe zamykanie naczynek. Efekty zabiegu widoczne są od razu po jego wykonaniu.

Zamykanie naczynek elektrokoagulacja, czyli z wykorzystaniem fal radiowych o wysokiej częstotliwości i igły zapewniającej wysoką precyzję, to zabieg, który przynosi zachwycające i szybkie rezultaty. Stanowi idealne rozwiązanie dla osób z widocznymi pajączkami na nosie, powiekach, dłoniach, ale również innych częściach ciała. Jego zaletami są także: komfort podczas wykonywania zabiegu, bezpieczeństwo oraz brak ryzyka powstania blizn i przebarwień.

W naszej klinice MediArt, ale także w wielu innych miejscach, do wyboru jest elektrokoagulacja oraz laserowe zamykanie naczynek. Jaka metoda najlepsza? Nie ma jednej najskuteczniejszej dla wszystkich – każdy przypadek jest inny, dlatego metodę dopasowuje się do potrzeb pacjenta. Odwiedź zatem specjalistów w naszej klinice w Poznaniu, a ci, po zapoznaniu się z twoimi problemami i oczekiwaniami, dobiorą indywidualną kurację oraz zaproponują właściwą pielęgnację.

Usuwanie pajączków

Pajączki to zmora wielu kobiet. Najczęściej pojawiają się na policzkach i nogach, dostarczając wielu kompleksów i sprawiając, że panie wstydzą się zakładać sukienki czy krótkie spodenki. Istnieją jednak zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, które zapewniają skuteczne usuwanie pajączków.

Niezawodna w usuwaniu pajączków na nogach jest Alma Harmony, która dzięki kontrolowanej wiązce światła trafia w uszkodzone i słabe naczynia krwionośne, powodując ich obkurczenie, a następnie stopniową resorpcję. Dzięki temu po kilku tygodniach koloryt skóry się wyrównuje i można trwale pozbyć się uciążliwego problemu. Co więcej, usuwanie naczynek laserem nie tylko poprawia estetykę nóg, ale przy okazji delikatnie je odmładza i ujędrnia. W przypadku usuwania pajączków laserem na twarzy następuje dodatkowo wygładzenie zmarszczek.

Koniecznie zgłoś się do MediArt Clinic, a nasi specjaliści doradzą odpowiednią terapię i wykonają usuwanie pajączków na nogach. Cena zabiegu jest zależna od rozległości oraz stopnia zaawansowania zmian naczyniowych. Nierzadko potrzebne jest zastosowanie pełnej kuracji składającej się z kilku zabiegów, które przeprowadza się w określonych odstępach czasu. Warto jednak wiedzieć, że zadowalające efekty widać już po pierwszym, dzięki czemu nasi pacjenci mogą od razu założyć ulubione ubrania i cieszyć się życiem.

Dlatego nie zwlekaj i nie rezygnuj z uroków życia oraz własnego komfortu. Pozbądź się raz na zawsze kompleksów i umów się do nas na konsultację lub usuwanie naczynek. Poznań to miasto, w którym znajduje się MediArt Clinic i gdzie każdego dnia, za sprawą wykwalifikowanej kadry specjalistów, możemy przywrócić naszym pacjentom pewność siebie i pomóc odnaleźć skrywane przez lata piękno.