Laser frakcyjny

Blizny potrądzikowe, przebarwienia, zmarszczki, wiotka skóra czy rozstępy – to tylko przykładowe problemy, z jakimi pacjenci trafiają do naszej kliniki. Niedoskonałości te często obniżają ich pewność siebie i pogarszają samopoczucie, ale na szczęście, dzięki zastosowaniu nowoczesnych zdobyczy medycyny estetycznej, możemy w szybki, efektywny i bezpieczny sposób im pomóc. Urządzeniem o wysokiej skuteczności, które pozwala nam kompleksowo podejść do niedoskonałości skóry, jest laser frakcyjny.

Laser frakcyjny – efekty

Wyrównanie kolorytu oraz wyraźne wygładzenie skóry

Ujędrnienie

Regeneracja skóry

Wyraźne odmłodzenie

Likwidacja blizn

Zmniejszenie widoczności porów

Laser frakcyjny

Laser frakcyjny CO2 to nowoczesne urządzenie, które świetnie sprawdza się u pacjentów borykających się z wiotką i pozbawioną jędrności skórą oraz licznymi zmarszczkami. Wykazuje się działaniem silnie odmładzającym, ale także regenerującym. Dzięki temu ostatniemu, laser frakcyjny doskonale radzi sobie z bliznami potrądzikowymi, zmianami pigmentacyjnymi czy rozstępami.

Laser frakcyjny polecany jest wszystkim tym, którzy od lat borykają się z różnymi defektami oraz problemami skórnymi, i wciąż bezskutecznie szukają sposobu na ich wyeliminowanie.

Laser frakcyjny – jak działa?

Laser frakcyjny, za sprawą specjalnej głowicy, wytwarza szereg mikroskopijnych impulsów, które równomiernie rozkładają się na fragmencie skóry poddawanej zabiegowi. Takie charakterystyczne dziurkowanie skóry pobudza organizm do wzmożonej regeneracji i procesów naprawczych. W efekcie wywarzają się nowe i silniejsze włókna kolagenowe oraz elastyna, które są niezbędne dla utrzymania młodego wyglądu, a także poprawy jakości i struktury tkanki poddawanej zabiegowi.

Wyróżnia się laser frakcyjny nieablacyjny oraz ablacyjny. Pierwszy jest nieco łagodniejszy, ponieważ działa jedynie w głębokich warstwach skóry  i pozwala na stymulowanie procesów naprawczych oraz regeneracyjnych bez uszkadzania naskórka. To duże udogodnienie dla osób, które ze względu na pracę czy inne obowiązki nie mogą sobie pozwolić na długi okres rekonwalescencji i widoczne na twarzy uszkodzenia skóry, zaczerwienienia oraz strupki.

Laser frakcyjny ablacyjny to urządzenie, które działa zarówno w głębokich warstwach skóry, jak i na jej powierzchni, tak więc wiąże się z kontrolowanym uszkodzeniem naskórka. Laser stymuluje procesy regeneracyjne i naprawcze nie tylko wewnątrz, ale i na zewnątrz, dzięki czemu wykazuje się silniejszym działaniem, a zregenerowana tkanka odradza się gładsza, jędrniejsza i zdrowsza. Od pacjentów wymaga jednak dłuższego okresu rekonwalescencji.

Aby kompleksowo podejść do walki z licznymi niedoskonałościami skóry, warto zastosować połączenie lasera frakcyjnego i osocza bogatopłytkowego. Dzięki temu ostatniemu procesy naprawcze zachodzą w organizmie znacznie szybciej, a nowy naskórek jest dodatkowo odżywiony. Rezultaty połączenia obu zabiegów są spektakularne: skóra jest wyraźnie ujędrniona, napięta, gładka i pełna blasku.

Zabieg laserem frakcyjnym – rozstępy, blizny, zmarszczki

Od lat zmagasz się z rozstępami po ciąży? Wygrana walka z trądzikiem zakończyła się śladami w postaci głębokich bruzd na policzkach? A może utrata wielu kilogramów sprawiła, że obwisła twoja skóra na brzuchu i twarzy? W każdym z tych przypadków skuteczny okaże się laser frakcyjny na blizny, rozstępy, przebarwienia czy utratę jędrności. Dlaczego?

Zabiegi laserem frakcyjnym nie bez powodu cieszą się ogromną popularnością wśród osób, które od lat bezskutecznie zmagały się z bliznami, przebarwieniami czy wyraźnymi zwiotczeniami skóry. Dzięki wysokiej skuteczności terapii możesz szybko pozbyć się niedoskonałości i odzyskać pewność siebie. Jest to możliwe za sprawą zabiegu laserem frakcyjnym CO2 oraz tego, że pobudza on organizm do wzmożonej produkcji kolagenu i elastyny. Obie wspomniane substancje są niezbędne w utrzymaniu młodego i zadbanego wyglądu. Niestety, wraz z wiekiem organizm nie produkuje ich w odpowiedniej ilości, czego efekty widać na twarzy w postaci zmarszczek, zwiotczeń czy głębokich bruzd.

Zabieg laserem frakcyjnym na twarz, dzięki wytwarzanej kontrolowanej wiązce światła oraz wywoływanym przez nią mikrouszkodzeniom, pozwala przywrócić skórze młody i zdrowy wygląd. Silne pobudzenie organizmu do procesów regeneracyjnych i naprawczych sprawia, że po kilku tygodniach od zabiegu zobaczysz efekty w postaci wyraźnego wygładzenia struktury skóry, poprawy jędrności, wygładzenia zmarszczek i redukcji bruzd. Laser frakcyjny pod oczy to idealne rozwiązanie dla osób, które zmagają się z wiotką skórą w tym rejonie twarzy.

Laser frakcyjny na rozstępy pozwala skutecznie zmniejszyć ich widoczność, a dzięki poprawie gęstości tkanki, skóra szybko zyskuje elastyczność, odpowiednie napięcie i wyrównany koloryt. Usuwanie blizn laserem frakcyjnym jest na tyle skuteczne, że nasi pacjenci znów zakładają swoje ulubione ubrania odsłaniające nogi czy brzuch i zaczynają na nowo cieszyć się urokami życia.

Laser frakcyjny – efekty zabiegu

Jeżeli posiadasz blizny, rozstępy lub bruzdy idealnym dla ciebie rozwiązaniem będzie laser frakcyjny. Efekty zabiegu są widoczne już po kilku tygodniach, jednak ostateczne rezultaty u każdego wyglądają nieco inaczej. Wiele zależy tu od głębokości blizn, stopnia zaawansowania rozstępów, a także rodzaju lasera frakcyjnego. Gojenie się i ogólna regeneracja tkanek, w przypadku zastosowania lasera ablacyjnego, jest nieco dłuższa co wynika z faktu, że skutkuje on powstaniem mikrouszkodzeń. Twarz po zabiegu laserem frakcyjnym ablacyjnym będzie zaczerwieniona, obrzęknięta i szorstka.

Dodatkowo warto być przygotowanym na łuszczenie skóry oraz powstawanie strupków. Te ostatnie dość często występują w trakcie gojenia po wykonaniu zabiegu laserem frakcyjnym. Efekt w postaci gładkiej, jędrnej i odmłodzonej skóry zdecydowanie wynagrodzi ci jednak niedogodności procesu rekonwalescencji.

Nieablacyjny laser frakcyjny po zabiegu nie pozostawia charakterystycznego zaczerwienienia. Nie powoduje także łuszczenia, ponieważ działa on jedynie w głębszych warstwach skóry. Warto jednak wiedzieć, że efekty nieablacyjnego lasera frakcyjnego przed i po różnią się od tych, jakie zapewnia laser ablacyjny. Ten ostatni jest znacznie silniejszy, dlatego jeśli zależy ci na mocnym wygładzeniu blizn, rozstępów czy wyraźnym odmłodzeniu będzie on w tym przypadku znacznie skuteczniejszy.

Laser Frakcyjny – zabiegi w Poznaniu

Koniecznie umów się na wizytę do MediArt na konsultacje ze specjalistą i dobór odpowiednich zabiegów lub od razu zapisz się na laser frakcyjny. Poznań to miasto, w którym znajduje się nasza klinika, ale zapraszamy do nas pacjentów z całej Polski. Cieszymy się, że możemy pomóc pozbyć się uciążliwych kompleksów i odzyskać pewność siebie. Czekamy również na ciebie!