Lifting twarzy

Upływający czas widać po smutno opadającej powiece, wykrzywiających się w posępny grymas kącikach ust, wiotkiej skórze zwisającej z policzków, czy poszarzałej, pozbawionej witalności cerze. Nowoczesna medycyna estetyczna ma jednak na to sposób! Jest nim face lifting (lifting twarzy), który za sprawą innowacyjnych zabiegów, takich jak: EasyLift, Nici Aptos, Spring Theard, SonoQueen, wolumetria twarzy czy mezoterapia z wykorzystaniem komórek macierzystych, pozwala zahamować proces starzenia, a także przywrócić skórze młody i atrakcyjny wygląd. Co ważne, wszystkie tego typu zabiegi są skuteczne, bezpieczne i bezbolesne.

Jeżeli zwisająca skóra twarzy i szyi, głębokie zmarszczki lub brak wyrazistości rysów twarzy wywołują u Ciebie kompleksy i nie pozwalają cieszyć się życiem, koniecznie wybierz lifting twarzy! W Poznaniu znajduje się nasza klinika MediArt, w której znajdziesz sztab specjalistów gotowych pomóc Ci w walce z upływającym czasem. Dobiorą oni takie zabiegi liftingu twarzy, które będą dostosowane do potrzeb Twojej skóry oraz efektów, jakie pragniesz uzyskać. Dzięki nim odzyskasz nie tylko atrakcyjny, młody wygląd, ale i pewność siebie.

 

Lifting twarzy- efekty

Interesuje cię lifting twarzy? Efekty, jakie dzięki niemu uzyskasz, będą spektakularne. To między innymi:

wyraźne odmłodzenie,

uniesienie i wyostrzenie owalu twarzy,

widoczne spłycenie zmarszczek,

zredukowany nadmiar skóry w rejonie twarzy i szyi,

 

uniesienie zwiotczałej skóry powiek i kącików ust,

rewitalizacja twarzy i szyi,

zwiększenie jędrności i elastyczności skóry twarzy,

wygładzenie i napięcie skóry twarzy i szyi.

Najczęściej zadawane pytania i opinie pacjentów

 • Na czym polega zabieg liftingu twarzy?

  W MediArt CLINIC znajdziesz szereg zabiegów z medycyny estetycznej, które pomagają poprawić jędrność i elastyczność skóry twarzy, unieść opadającą powiekę, kąciki ust czy policzki, a także wygładzić zmarszczki na twarzy i szyi. Wśród nich znajdziesz nici Aptos, Spring Theard, wolumetrię twarzy, Tulip Micronano Fat, a także mezoterapię komórkami macierzystymi, osoczem bogatopłytkowym czy Sono Queen.

  Jeśli chodzi o nici, znajdują one zastosowanie w obszarze medycyny estetycznej od niedawna, jednak sama ta technologia znana jest już od wielu lat. Z powodzeniem wykorzystuje się ją przy różnego rodzaju operacjach chirurgicznych, a obecnie także w liftingu twarzy. Na czym polega zabieg tego typu?

  Po oczyszczeniu twarzy i szyi oraz naniesieniu substancji znieczulającej, lekarz wykonuje niewielkie nakłucia w niewidocznych miejscach – najczęściej jest to linia włosów. Następnie, delikatnie wprowadza określony typ nici. Ich wybór dopasowuje się indywidualnie do każdego pacjenta i uzależnia od efektów, jakie chce uzyskać od liftingu twarzy, a także obszaru, w którym wykonywany jest zabieg.

  Efekty zabiegu liftingu twarzy widoczne są niemal od razu, przy czym nici dodatkowo pobudzają i stymulują organizm do produkcji kolagenu. Dzięki temu procesowi skóra twarzy i szyi jest uniesiona i odmłodzona, a także poprawia się jej stan i gęstość. To istotne korzyści, które zwiększają atrakcyjność zabiegu.

  Nici to nie jedyna metoda, która zapewnia skóry twarzy lifting. Jest on również możliwy za sprawą mezoterapii z wykorzystaniem komórek macierzystych lub osocza bogatopłytkowego. Obie procedury zabiegowe są podobne i polegają na pobraniu krwi pacjenta, a następnie odseparowaniu komórek macierzystych lub drogocennych płytek krwi, i wstrzyknięciu ich w skórę twarzy i szyi. Zabieg pobudza organizm do zainicjowania silnych procesów naprawczych, dzięki czemu widoczne są szybkie i naturalne efekty w postaci poprawy jędrności, gęstości  oraz elastyczności skóry twarzy i szyi, a także spłycenia zmarszczek.

  Z problemami zwiotczałej skóry, zapadniętymi policzkami czy cieniami pod oczami doskonale poradzi sobie wolumetria twarzy. Zabieg polega na wstrzyknięciu w problematyczne rejony wysokiej jakości kwasu hialuronowego. Substancja ta zwiększa objętość tkanek w tych miejscach, w których najbardziej widoczny jest brak tkanki tłuszczowej. Dzięki temu skóra twarzy i szyi jest napięta, owal wyostrzony, a zmarszczki wygładzone. Za pomocą wolumetrii można również na przykład skorygować krzywy nos czy uwydatnić kości policzkowe.

  Podobne efekty liftingu twarzy uzyskasz także dzięki Tulip Mictronano Fat. Różnica polega tu na tym, że zabieg polega na pobraniu własnej tkanki tłuszczowej od pacjenta i przeniesieniu jej do miejsc, które potrzebują zwiększenia objętości. Pobierany tłuszcz jest bogaty w komórki, które mają ogromny potencjał regeneracyjny i liftingujący. Są to komórki macierzyste, mezenchymalne oraz czynniki wzrostu. Dzięki nim tkanki zostają naturalnie wypełnione i uniesione, a skóra na twarzy i szyi jest  widocznie ujędrniona oraz odmłodzona.

 • Lifting twarzy – w jakim wieku?

  Pierwsze oznaki starzenia się skóry i problem napięcia twarzy i szyi pojawiają się miedzy 25. a 30. rokiem życia. To szczególny czas, w którym warto stosować odpowiednią pielęgnację oraz zabiegi profilaktyczne, chroniące przed wczesnym powstawaniem zmarszczek i zwiotczeń. Niestety brak snu i regeneracji, nieustanny stres oraz nieodpowiednia dieta sprawiają, że Twoja twarz zaczyna wyglądać na smutną i przemęczoną. Dodatkowo opada górna powieka, a owal twarzy traci swoją wyrazistość.  W tym przypadku może pomóc lifting twarzy. W jakim wieku powinno się go wykonać i czy można już po 30-stce? Jeżeli czujesz, że mankamenty Twojej urody nie pozwalają Ci swobodnie funkcjonować, dostarczają Ci niepotrzebnych kompleksów i zmartwień, to warto zdecydować się na zabieg liftingu twarzy. Na pogorszenie wyglądu twarzy i szyi mają też wpływ przebyte choroby lub nagły spadek wagi. Ten ostatni powoduje, że na szyi powstają widoczne zwiotczenia i bruzdy, policzki zapadają się, tworząc tak zwane chomiki, a kąciki ust wykrzywiają się w grymas. W takim wypadku, aby móc odzyskać utraconą pewność, możesz potrzebować lifting twarzy. W jakim wieku zechcesz skorygować niedoskonałości jest kwestią indywidualną, zależną od twojego samopoczucia.

  Czy lifting twarzy po 40., 50. czy 60. jest możliwy? Zdecydowanie tak! Zarówno młode, jak i starsze kobiety powinny wiedzieć, że zawsze jest dobry moment na wykonanie odpowiedniego liftingu twarzy i usunięcie niedoskonałości. Redukcja zmarszczek, zwisów na twarzy i szyi czy wygładzenie zmarszczek mogą być efektywne także w starszym wieku!

  A zatem lifting twarzy w jakim wieku powinno się wykonywać? Decyduje o tym nie liczba przebytych lat, ale samopoczucie i defekty, które utrudniają codzienne funkcjonowanie lub negatywnie wpływają na pewność siebie. Zabieg liftingu twarzy ma na celu poprawę wyglądu i przywrócenie naturalnego piękna, dlatego można go rozważyć w każdym wieku.

 • Ile kosztuje lifting twarzy?

  Jednym z najczęstszych pytań zadawanych przez naszych pacjentów jest to dotyczące ceny zabiegu. Ile kosztuje lifting twarzy? Koszt liftingu twarzy uzależniony jest od zastosowanej metody, efektów jakie chcesz uzyskać oraz miejsca zabiegowego. Dlatego warto udać się na konsultację do MediArt CLINIC, gdzie nasi specjaliści, po zapoznaniu się z istotą Twojego problemu, zaproponują najlepszy dla ciebie lifting twarzy. Cena może różnić się w zależności od pacjenta, bowiem każdy jest inny i wymaga indywidualnego podejścia. Pamiętaj jednak, że tylko dzięki odpowiednio dobranym zabiegom można sprawnie rozwiązać dany problem i uzyskać zadowalające efekty.

Lifting twarzy – na czym polega?

Twarz to zwierciadło naszej duszy. Pokazuje, ile radości i smutku przeżyliśmy w życiu. Jednak im więcej doświadczeń, tym więcej zmarszczek, bruzd i zwiotczałej skóry. Twarz wraz z wiekiem traci swoją naturalną jędrność, blask i witalność. Choć w głębi czujesz się młodo, na zewnątrz trudno to dostrzec.

Na szczęście nowoczesna medycyna estetyczna ma do zaoferowania lifting twarzy. Na czym polega fenomen takich zabiegów? Z ich pomocą możesz skutecznie zahamować proces starzenia się skóry twarzy, a także odwrócić jego zgubne konsekwencje. Zabieg liftingu twarzy przywróci Ci dawno utraconą jędrność, elastyczność i napięcie skóry, poprawi jej jakość oraz uniesienie, a także sprawi, że będziesz wyglądać na osobę wypoczętą, zdrową i zadowoloną z życia. Co więcej, pozbędziesz się opadającej powieki, zwiotczałej skóry, nieestetycznych „chomików” czy złowrogiego wyrazu twarzy, za który odpowiadają opadające kąciki ust. A na czym polega lifting twarzy?

Zabieg liftingu twarzy za pomocą nici Aptos czy Spring Theard polega na wykonaniu niewielkich nacięć na skórze w niewidocznych miejscach, a następnie wprowadzeniu ich, przy pomocy cienkiej igły lub kaniuli, w określone przez lekarza obszary. Dokładne usytuowanie nici zależy od efektów, jakie pacjent chce uzyskać. Zabieg przeprowadza się nie w znieczuleniu ogólnym, lecz miejscowym, dzięki czemu jest on zupełnie bezbolesny, a jednocześnie nie obciąża organizmu jak lifting twarzy operacyjny.

Lifting twarzy chirurgiczny jest zabiegiem inwazyjnym, wykonywanym w znieczuleniu ogólnym, co znacznie obciąża organizm – zabieg może również pozostawić po sobie nieestetyczne blizny czy ubytki tkanki tłuszczowej. Nici mają nad nim także tę przewagę, że ulegają stopniowemu wchłanianiu przez organizm, dzięki czemu stymulują fibroblasty do produkcji kolagenu. Co więcej, nici posiadają w swoim składzie kwas polimlekowy, który aktywuje rewitalizację skóry twarzy oraz hamuje procesy starzenia, a dzięki temu znacznie przedłuża efekty zabiegu i zapewnia pełny lifting twarzy.

Czasami pozbycie się zwiotczałej skóry nie wystarczy, aby móc odzyskać młody i atrakcyjny wygląd twarzy i szyi. Nierzadko problemem nie są jedynie zmarszczki, ale i brak tkanki tłuszczowej. To właśnie jej niedobór powoduje, że wraz z wiekiem pogarsza się estetyka twarzy i szyi. W takim przypadku warto zdecydować się na  lifting wolumetryczny. Na czym polega zabieg?

Jego istotą jest wprowadzenie wypełniacza na bazie kwasu hialuronowego w miejsca twarzy i szyi, w których brakuje tkanki tłuszczowej, przez co zaczyna się ona zapadać, przyczyniając się do powstawania zwiotczałej skóry. Wspomniana substancja naturalnie występuje w organizmie (odpowiada m.in. za jędrność i elastyczność skóry twarzy), jednak wraz z wiekiem zaczyna jej stopniowo ubywać. Dzięki wypełniaczowi w postaci gęstego żelu, lekarz może wykonać modelowanie twarzy i szyi oraz uzupełnić braki tkanki tłuszczowej. Co więcej, substancja zapewnia dogłębne nawilżenie tkanek, a także hamuje rozwój wolnych rodników odpowiedzialnych za starzenie się skóry twarzy. Efekt? Pełny lifting twarzy, który gwarantuje jej wyraźne odmłodzenie, napięcie zwiotczałej skóry i jędrność.

Z liftingu twarzy i szyi można również korzystać dzięki mezoterapii z wykorzystaniem komórek macierzystych lub osocza bogatopłytkowego. Zabiegi liftingu twarzy pozwalają na szybką poprawę stanu skóry, jędrności i elastyczności, a także wygładzenie zmarszczek. Nakłucia stymulują organizm do zainicjowania procesów naprawczych. Dzięki temu fibroblasty mogą rozpocząć produkcję nowych i mocnych włókien kolagenu, zwiększając w ten sposób napięcie skóry twarzy. Ze względu na swoje właściwości regeneracyjne, polecane są również osobom borykającym się z problemem zwiotczałej skóry czy blizn potrądzikowych.

Lifting twarzy nićmi

Lifting twarzy nićmi to rewolucyjna metoda zapewniająca młody wygląd poprzez uniesienie wiotkiej skóry twarzy, wyostrzenie rysów oraz wyraźne spłycenie zmarszczek. Nici do liftingu twarzy skutecznie radzą sobie także z takimi defektami, jak opadająca powieka, nadmiar skóry, zapadające się kąciki ust, czy tak zwane „chomiki”. Co ważne, taki twarzy lifting jest szybki, bezinwazyjny i bezbolesny.

W ofercie zabiegów medycyny estetycznej znajdziesz te z wykorzystaniem nici Aptos lub Spring Theard. Pierwsze wykonane są z bioabsorbowalnych nici – lifting jest dzięki temu widoczny  niemal od razu po zabiegu, a jego efekty utrzymują się nawet 10-15 lat. Nic więc dziwnego, że lifting nićmi Aptos cieszy się dużym zainteresowaniem i uznaniem klientów. Warto dodać, że poza natychmiastowym uniesieniem, ujędrnieniem i wyostrzeniem rysów twarzy i szyi, redukują nadmiar skóry, a dodatkowo aktywują one naturalną rewitalizację skóry. Aptos posiadają bowiem w swoim składzie kwas polimlekowy, który podczas stopniowego wchłaniania spowalnia procesy starzenia i sprawia, że rezultaty zabiegu pozostają z tobą na dłużej.

Nici Spring Theard, które można spotkać również w procedurze zabiegowej EasyLift, zapewniają spektakularny twarzy lifting – uzyskane rezultaty są w wielu przypadkach lepsze, niż w przypadku inwazyjnych zabiegów operacyjnych. Nici do liftingu twarzy wykonane są z nieabsorbowanego, elastycznego, silikonowego tworzywa medycznego, które jest całkowicie bezpieczne dla organizmu. Dzięki jego elastyczności uzyskasz bardzo naturalne efekty. Zabiegi przy wykorzystaniu nici Spring Theard zapewniają wyraźne wygładzenie zmarszczek i usuwają nadmiar skóry. Dużą zaletą tego rozwiązania jest też możliwość poprawiania retencji nici, co pozwala przez długie lata cieszyć się pozytywnymi zmianami w wyglądzie.

Niezależnie, czy zdecydujesz się na Aptos czy Spring Theard, z pomocą zabiegu liftingu odzyskasz młody i atrakcyjny wygląd, a także raz na zawsze pozbędziesz się kompleksów, takich jak: opadająca powieka, nadmiar skóry, zwisające policzki, zmarszczki palacza czy utrata jędrności i elastyczności skóry twarzy i szyi.

Lifting twarzy przed i po

Uniesiona opadająca powieka, zredukowanie wiotkiej skóry na policzkach czy uniesione kąciki ust, które do tej pory wykrzywiały się w smutny grymas, to tylko nieliczne efekty jakie pozwoli Ci uzyskać lifting twarzy. Przed i po zabiegu widoczna jest wyraźna poprawa jędrności i napięcia skóry twarzy i szyi, wygładzenie zmarszczek oraz wyostrzenie owalu. Z pomocą liftingu twarzy możesz nie tylko się odmłodzić, ale i skorygować niedoskonałości – pozbyć się garbka na nosie, ubytków tkanki tłuszczowej lub uwydatnić kości policzkowe. Widoczne zmiany w twoim wyglądzie dodadzą Ci pewności siebie oraz energii do działania i spełnienia marzeń.

Z jakiego liftingu twarzy skorzystać – chirurgicznego czy nieoperacyjnego?

Zabiegi chirurgicznego liftingu twarzy, choć pozwalają na uzyskanie zadowalających efektów, niosą ze sobą również ryzyko i obciążenie dla organizmu. Dlatego wiele osób nie decyduje się na taki zabieg i rezygnuje z walki o młody wygląd. Jednak e w ofercie medycyny estetycznej dostępny jest nieoperacyjny zabieg twarzy i szyi, który jest bezbolesny i bezpieczny. Nie przeprowadza się go w znieczuleniu ogólnym, więc nie obciąża organizmu. Nie wymaga długiego okresu rekonwalescencji. Face lifting bezinwazyjny zapewnia efekty porównywalne, a w wielu przypadkach nawet lepsze od tych uzyskanych metodą chirurgiczną. Na korzyść nieinwazyjnego zabiegu liftingu twarzy przemawia również fakt, że nie pozostawia po sobie pooperacyjnych blizn i wiąże się z niskim ryzykiem niepowodzenia.

Dzięki bezinwazyjnemu liftingowi  twarzy i szyi można bez obaw zawalczyć o młody, naturalnie piękny wygląd. Z jego pomocą możesz odzyskać nie tylko napięcie skóry, ale i pewność siebie, dzięki której zaczniesz  śmiało realizować marzenia.