Lipofilling - lipotransfer. Modelowanie ciała własną tkanką tłuszczową

Lipofilling – lipotransfer. Co to oznacza?

Lipofilling jest metodą wypełniania i modelowania, liftingu, nawilżenia i rewitalizacji skóry twarzy oraz całego ciała za pomocą autologicznej tkanki tłuszczowej. Jest to naturalna alternatywa dla zabiegów z wykorzystaniem wypełniaczy chemicznych lub implantów.

Na jakie obszary ciała stosuje się lipofilling? 

Niemal wszystkie, nawet najdelikatniejsze okolice naszego ciała mogą zostać poddane tej procedurze (twarz, szyja, dekolt, powierzchnia grzbietowa rąk, ramiona, pośladki, brzuch itd. Tłuszcz używany przy tej metodzie można pozyskać z każdej okolicy ciała poprzez liposukcję. Najczęściej pobiera się go z okolicy brzucha lub ud. Opisywany zabieg może być stosowany do odmładzania twarzy, szyi, dekoltu, powierzchni grzbietowej rąk, modelowania policzków, czy też powiększania ust. 

Najczęściej, pacjenci decydują się na lipofilling w następujących przypadkach

 • modelowanie kształtu i powiększenie piersi
 • utrata jędrności biustu
 • rekonstrukcja po mastektomii
 • chęć poprawienia kształtu pośladków
 • poprawa kondycji ciała po okresie ciąży
 • ubytki tkanki po zabiegach chirurgicznych
 • blizny zanikowe
 • chęć pozbycia się nadmiaru tkanki tłuszczowej

Jakie są efekty lipofillingu? 

Pozwala uzyskać bardzo naturalne, dyskretne rezultaty w redukcji zmarszczek, zagłębień i wiotkości delikatnej okolicy oczu, jak również leczeniu blizn. Wyjątkowo dobre rezultaty osiąga się przy niwelowaniu wiotkości skóry i jej liftingowaniu.Jest to metoda skuteczna, mało inwazyjna, bezpieczna i dająca naturalne rezultaty. Około 70% tłuszczu pozostaje na zawsze, zaś 30% zostaje zaabsorbowane w przeciągu 6 miesięcy. 

Wśród podstawowych efektów lipotransferu możemy wyróżnić

 • powiększone nawet o jeden rozmiar oraz ujędrnione piersi
 • uwydatnione i podniesione pośladki
 • wymodelowane łydki
 • uwydatnione mięśnie klatki piersiowej
 • poprawa nawilżenia, jędrności oraz odmłodzenie ciała
 • korekta blizn zanikowych

Lipofilling – charakterystyka zabiegu

Bezpieczeństwo 

Zabieg ten należy do bezpiecznych, o niewielkim stopniu inwazyjności oraz niskim ryzyku powikłań. Dużym atutem lipotransferu jest także jego naturalność, a więc brak wykorzystania obcych dla organizmu substancji oraz materiałów, co niweluje możliwość odrzucenia oraz wywołania alergii.

Szybkość i trwałość efektu 

Efekty w postaci zwiększenia objętości i uelastycznienia skóry widoczne są po upłynięciu kilku dni. Efekt odmładzający pojawia się stopniowo w ciągu 3 miesięcy. Rezultaty zabiegu utrzymują się przez wiele lat – w zależności od ilości wstrzykniętej tkanki tłuszczowej oraz indywidualnych predyspozycji pacjenta

Komfort

Zabieg odbywa się w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym w zależności od obszaru zabiegowego. Po transferze tkanki tłuszczowej  pojawia się obrzęk i zasinienie obszaru zabiegowego, które znikają w ciągu ok. 3 dni.Nasi specjaliści dbają o komfort pacjenta zarówno przed, jak i w trakcie zabiegu.

Stosunek jakość/cena

Długotrwałe i spektakularne efekty lipotransferu oddalają konieczność wykonywania innych zabiegów modelujących i odchudzających. Z tego powodu, cena lipofillingu jest bardzo atrakcyjna i całkowicie adekwatna do uzyskiwanych korzyści.

Najbezpieczniejsza metoda modelowania sylwetki

W zabiegu lipotransferu, wykonujemy autologiczny przeszczep tkanki tłuszczowej. Jest to wyjątkowo korzystne rozwiązanie, ponieważ taki wypełniacz nie wywołuje reakcji układu odpornościowego i świetnie przyjmuje się w ciele pacjenta. Poza tym, to jeden z bardzo nielicznych zabiegów, który pozwala osiągnąć dwa efekty na raz.  Z jednej strony wyszczuplamy i modelujemy obszar, z którego pobierany jest materiał, a z drugiej – uzupełniamy ubytki i powiększamy inną partię. Wszystko odbywa się podczas jednego zabiegu, co zwiększa jego bezpieczeństwo.

Czas rekonwalescencji 

Czas rekonwalescencji wynosi do dwóch tygodni. Przez ok. tydzień należy unikać wysiłku fizycznego, a w ciągu 2 tygodni zaleca się unikać gorących kąpieli, sauny oraz basenu

Powtarzalność

U większości pacjentów, już jeden zabieg przeszczepu tkanki tłuszczowej pozwala osiągnąć oczekiwane rezultaty.

Piękno i bezpieczeństwo!

Sztuką transferu tłuszczu jest wstrzykiwanie tylko niewielkiej ilość produktu. W ten sposób tłuszcz będzie bezpośrednio otoczony przez tkanki, co sprzyja jego wzrostowi. Dzięki temu zwiększa się przeżywalność komórek tłuszczowych. Dzięki transferom tłuszczu, uzyskujemy efekt wymodelowania ciała. 

Lipofilling – przebieg zabiegu

Konsultacja wstępna

Przed zabiegiem ma miejsce wywiad z pacjentem, wówczas lekarz zleca także niezbędne do wykonania badania.

Plan leczenia

Lekarz opisuje przebieg zabiegu i spodziewane rezultaty.

Pierwszy zabieg

Lekarz dokonuje pobrania i iniekcji tkanki tłuszczowej do wybranego obszaru ciała. 

Kontynuacja terapii

W ustalonym terminie, odbywa się kontrola uzyskanych rezultatów i samopoczucia pacjenta.

Jak wzmocnić efekty Lipotransferu?

Zaleca się, aby każdy pacjent, który planuje zabieg lipofillingu wykonał zarówno przed, jak i po serię 4-6 zabiegów karboksyterapii. Przed lipofillingiem zastosujemy terapię dwutlenkiem węgla w miejscu (brzuch, uda) skąd będzie pobrana tkanka tłuszczowa w celu lepszego jej przygotowania do liposukcji. Po lipofillingu karboksyterapię zastosujemy w miejscu przeszczepu tkanki tłuszczowej w celu dotlenienia i odżywienia komórek tłuszczowych i zmaksymalizowania ich przeżywalności.