Mikrolipofilling, czyli wypełnianie tkanką tłuszczową. Skuteczna i bezpieczna metoda na zmarszczki!

microfat snif efekty

Mikrolipofiling - informacje i wskazania

Mikrolipofilling SNIF, rewolucja w likwidacji zmarszczek. Pierwszy taki zabieg w Wielkopolsce!

Jako pierwsi w Wielkopolsce oferujemy Państwu zupełnie bezpieczny i niezwykle bezpieczny zabieg wypełniania zmarszczek. Metoda SNIF, czyli Sharp Needle Intradermal Fat Grafting, to nowoczesny sposób na pozbycie się zmarszczek, poprzez wypełnienie ich własnym tłuszczem. Procedura wstrzyknięcia własnego materiału biologicznego nie niesie ze sobą ryzyka wystąpienia alergii czy powikłań, a przy okazji jest bezbolesna i gwarantuje uzyskanie naturalnego efektu.

 • Na czym polega mikrolipofiling?

Zabieg wypełniania zmarszczek własną tkanką tłuszczową polega na podaniu śródskórnym materiału pozyskanego od pacjenta. Do zabiegu używa się igieł o grubości 0,45-0,50 mm, co oznacza, że są one znacznie cieńsze niż igły stosowane w tradycyjnych zabiegach lipotransferu. Zastosowanie cienkich igieł pozwala zminimalizować dolegliwości bólowe. Pierwszym etapem procedury jest pobranie tkanki tłuszczowej od pacjenta z miejsc, gdzie występuje w nadmiarze (brzuch, uda, pośladki). Przed podaniem jej w odpowiednie miejsce w skórze, tkanka tłuszczowa musi zostać przygotowana (stukrotnie bardziej rozdrobniona niż ma to miejsce w metodzie tradycyjnej). Ostatnim etapem jest śródskórne podanie materiału, który podobnie jak kwas hialuronowy ma konsystencję żelu.

 • Jakie są wskazania do zastosowania mikrolipofilingu SNIF?

Mikrolipofiling stosowany jest w celu modelowania kształtu/konturu twarzy i jest doskonałą alternatywą dla podobnych zabiegów, np. z użyciem innych wypełniaczy. Doskonałe efekty uzyskujemy w przypadku:

 • uzupełnienia niedoborów tkanek, np.: w przypadku ,,doliny łez”,
 • utraty jędrności skóry,
 • cery poszarzałej, która utraciła naturalny koloryt,
 • wystąpienia oznak starzenia skóry, zmarszczek,
 • występowania cieni pod oczami.

MIKROLIPOFILLING SNIF W SKRÓCIE

 • wypełnienie zmarszczek, ubytków tkanek,
 • całkowicie bezpieczna procedura,
 • bezbolesny i bezinwazyjny zabieg,
 • doskonałe, naturalne efekty,
 • niezwykła skuteczność.

Mikrolipofiling SNIF (wypełnianie zmarszczek własną tkanką tłuszczową) – charakterystyka zabiegu

Bezpieczeństwo

Zabieg mikrolipofiling SNIF jest całkowicie bezpieczny dla pacjenta. Polega na wykonaniu autoprzeszczepu, co oznacza, że materiał zostaje pobrany od pacjenta. Dzięki zastosowaniu własnej tkanki tłuszczowej nie istnieje ryzyko wystąpienia uczuleń ani stanów zapalnych po zabiegu. Materiał jest biologicznie kompatybilny – nie wprowadzamy do organizmu ciała obcego.

 

 

Szybkość i trwałość efektów

Efekty widoczne są natychmiast po zabiegu, a dzięki odpowiedniemu przygotowaniu preparatu do iniekcji, osiągamy rezultat w postaci lepszego ułożenia i wpasowania się komórek tłuszczowych w skórze. Zabieg gwarantuje trwałe efekty.

Komfort

Miejsce, skąd pobiera się tkankę tłuszczową, zostaje znieczulone. Zastosowanie niezwykle cienkich igieł minimalizuje odczucia bólowe podczas zabiegu mikrolipofilingu. Zabieg jest niemal bezbolesny i nie wymaga długiego okresu rekonwalescencji.

Stosunek cena/jakość

Zabieg mikrolipofilingu SNIF jest znacznie bardziej ekonomiczną formą modelowania i odmładzania twarzy, ponieważ pacjent nie ponosi kosztów związanych z zastosowaniem wypełniacza. Materiał zostaje pobrany od niego i gwarantuje całkowite bezpieczeństwo. Zabieg wykonywany jest jednorazowo, a trwa ok. 45 minut. Pod uwagę należy wziąć także niezwykłą skuteczność oraz naturalne i trwałe efekty.

 

Mikrolipofilling SNIF – opinie eksperta

Czas rekonwalescencji
Bezpośrednio po zabiegu pacjent może wrócić do swoich zajęć. Zabieg nie pozostawia śladów w postaci blizn, jedynymi skutkami ubocznymi terapii są lekkie zasinienia, które schodzą samoczynnie po upływie tygodnia.
Powtarzalność
Pożądane efekty osiągane są już po jednym zabiegu.
Mikrolipofilling SNIF – komentarz eksperta

Niezwykła skuteczność i naturalne efekty

Nowoczesny i niezwykle skuteczny zabieg mikrolipofilingu SNIF jest odpowiedzią na potrzeby naszych pacjentów. Zwłaszcza tych, którzy poszukują rozwiązań przynoszących szybkie i trwałe efekty. Mikrolipofiling przeznaczony jest dla osób, które chcą wyglądać młodziej, zdrowiej i pragną efektów naturalnych. To metoda niemal bezbolesna, gwarantująca brak komplikacji i powikłań, oczywiście pod warunkiem, że jest wykonywana przez wykwalifikowaną osobę.

Krok po kroku – jak działa mikrolipofilling SNIF

11

Przygotowanie do zabiegu

Pobranie tkanki tłuszczowej z miejsc newralgicznych (brzuch, pośladki, uda), po miejscowym znieczuleniu skóry.

22

Spreparowanie materiału

Przygotowanie materiału do iniekcji. Materiał jest stukrotnie bardziej rozdrobniony niż przy tradycyjnym lipofilingu.

33

Iniekcja preparatu

Podanie preparatu śródskórnie za pomocą niezwykle cienkiej igły, co minimalizuje odczucia bólowe i dyskomfort pacjentów.

44

Doskonałe efekty!

Uzyskanie efektu wypełnienia zmarszczek, zlikwidowania cieni pod oczami, wygładzenia, rozjaśnienia skóry.

 

Mikrolipofiling - zasada działania

Alternatywa dla zabiegów z kwasem hialuronowym

Mikrolipofiling polega na pobraniu od pacjenta tkanki tłuszczowej i iniekcji odpowiednio przygotowanego materiału. Zabieg może być wykonany praktycznie w każdym miejscu, nawet w tak delikatnych partiach ciała, jak okolice oczu. Zabieg stanowi alternatywę dla procedur przeprowadzanych z użyciem kwasu hialuronowego.

Mikrolipofilling SNIF – przebieg zabiegu wypełniania zmarszczek

1

Konsultacja wstępna

Konsultacja wstępna pozwala ocenić rozległość problemu pacjenta i ustalić przebieg zabiegu.

2

Przygotowanie do leczenia

Przed iniekcją od pacjenta zostaje pobrany materiał biologiczny (tkanka tłuszczowa), który następnie jest poddany preparacji.

3

Przeprowadzenie zabiegu

Za pomocą cienkiej igły spreparowany, rozdrobniony tłuszcz zostaje podany w określone (oznaczone) miejsca na ciele pacjenta.

4

Wypełnienie zmarszczek

Po zabiegu zmarszczki wypełniają się, cienie pod oczami zostaną zlikwidowane, skóra odzyskuje młody i świeży wygląd. Rezultaty są wyjątkowo naturalne.

Obszary zabiegowe

Image
"Lwia zmarszczka"
Bruzdy nosowo-wargowe
Okolice oczu
Image
"Zmarszczki palacza"
"Marionetki"

Najczęściej zadawane pytania i opinie pacjentów

 • Czy muszę wykonywać kolejne zabiegi?

  Efekty zabiegu są natychmiastowe i trwałe. To procedura jednorazowa.

 • Jakie są skutki uboczne zabiegu wypełniania zmarszczek tkanką tłuszczową?

  Jedynymi skutkami są drobne zasinienia w miejscach nakłuć. Preparat nie wywołuje uczuleń, ponieważ jest biologicznie kompatybilny z organizmem.

 • Czy istnieją jakieś przeciwwskazania do zabiegu?

  Praktycznie nie istnieją przeciwwskazania do zabiegu. Każdorazowo konieczna jest jednak konsultacja lekarska.

 • Mikrolipofiling SNIF - opinie

  Zabieg autoprzeszczepu tkanki tłuszczowej pomógł mi uporać się z problemem wiotkiej skóry i zmarszczek w okolicy oczu. Liczne preparaty, kremy nie pomagały, szukałam czegoś bezpiecznego, ale skutecznego. Znalazłam zabieg mikrolipofilingu SNIF i zdecydowałam się. Procedura była niemal bezbolesna, a efekty zdumiewające. Co ważne, drobne zasinienia w miejscach wkłuć były prawie niewidoczne i zniknęły po kilku dniach. Moja skóra wygląda teraz dużo młodziej!

  Anna, 45 lat

Mikrolipofilling SNIF – Cena

Obszar zabiegowyCena
Dolina łez 3500 zł
wolumetria (bezoperacyjny lifting twarzy) 6500 - 8500 zł*
modelowanie linii żuchwy3500 zł
powiększanie ust 4000 zł
wyrównywanie nierówności tkankowych np. cellulitu3500 zł - 7500 zł*
grzbiety dłoni3500 zł

* Cena ostateczna uzależniona jest od wielkości obszaru