Skuteczne leczenie łysienia - Regenera Activa

Czym jest Regenera Activa?

Regenera Activa to zaawansowana technologicznie metoda leczenia łysienia androgenowego u kobiet i mężczyzn. System wykorzystuje autologiczny przeszczep komórek do pełnej regeneracji skóry głowy. Do uzyskania pełnych efektów wystarczy pojedynczy zabieg – nie ma potrzeby wykonywania serii zabiegów ani powtarzania procedury. Regenera Activa można powtórzyć dopiero po 2-3 latach.

Na czym polega zabieg Regenera Activa? 

Regenera Activa wykorzystuje zdobycze biotechnologii i medycyny regeneracyjnej. Pobrany od Pacjenta materiał trafia do miejsc wymagających leczenia i stymuluje proces regeneracji komórek. Pacjent jest zarówno biorcą, jak i dawcą przeszczepu, co przekłada się na bezpieczeństwo i skuteczność procedury. Skóra jest stymulowana za pomocą komórek progenitorowych i czynników wzrostu, pozyskanych poprzez skalibrowany proces mechaniczny oraz filtrację. Badania kliniczne wykazują bardzo wysoką koncentrację uzyskanych komórek z tkanek stałych. System Regenera Activa pozwala utworzyć zawiesinę komórek, która posiada pełną zdolność do regeneracji tkanek, a przez to – do rozwiązania problemu łysienia.

Efekty zabiegu Regenera Activa.

  • zahamowanie łysienia androgenowego
  • regeneracja skóry głowy
  • stymulacja porostu włosów

Regenera Activa – charakterystyka zabiegu

Bezpieczeństwo

Pacjent jest zarówno dawcą jak i biorcą komórek wykorzystywanych do zabiegu, dlatego nie ma ryzyka odrzucenia przeszczepu. Lekarze pobierają zaledwie niewielki wycinek skóry, a miejsce pobrania samoistnie się goi w ciągu pierwszych dni po zabiegu. Procedura jest maksymalnie bezpieczna.

Szybkość i trwałość efektów

Czas pojawienia się pierwszych efektów jest kwestią indywidualną i zależy m.in. od stanu zdrowia, wieku, stanu wyjściowego, indywidualnej reakcji skóry. U większości Pacjentów, satysfakcjonujące rezultaty są widoczne już w pierwszych tygodniach po zabiegu Regenera Activa.  Efekty regeneracji skóry są długotrwałe, dlatego procedurę powtarza się nie wcześniej niż po 2-3 latach.

Komfort

Zabieg dzieli się na 3 proste etapy, które przeprowadza się na jednej wizycie. Całość procedury to zaledwie 20-30 minut. Pacjenci nie odczuwają bólu, ponieważ przed przeszczepem podawane jest znieczulenie.

Stosunek jakość/cena

Biorąc pod uwagę szybkość procedury oraz trwałość efektów, cena Regenera Activa jest bardzo atrakcyjna i całkowicie adekwatna do uzyskiwanych korzyści.

Biotechnologia w służbie medycyny

Łysienie typu androgenowego powstaje na skutek wrażliwości mieszków włosowych na hormony męskie (androgeny). Według statystyk, jest to najczęściej występująca przyczyna utraty włosów u 70% mężczyzn i 40% kobiet na pewnym etapie życia. Do tej pory, Pacjenci nie mieli zbyt wielu skutecznych metod walki z tym problemem. System Regenera Activa jest biotechnologicznym odkryciem, które ma szansę zrewolucjonizować podejście do leczenia łysienia. Wszystko dzięki mocy komórek macierzystych, komórek progenitorowych oraz czynników wzrostu. Ich połączony potencjał stymuluje procesy naprawcze w obrębie skóry głowy, regeneruje ją i hamuje łysienie. Terapia jest bardzo bezpieczna – nie wymaga użycia odczynników chemicznych czy enzymów trawiennych, jest przeprowadzana w zamkniętym, jednorazowym i w pełni sterylnym systemie.

Potęga biotechnologii.

Autologiczny przeszczep komórek pobudza naturalne procesy naprawcze w obrębie skóry. Skoncentrowana zawiesina składająca się z komórek macierzystych, komórek progenitorowych i innych elementów prekursorowych wykazuje niezwykłą skuteczność w leczeniu łysienia typu androgenowego.

Regenera Activa – przebieg zabiegu

Konsultacja wstępna 

Na pierwszej wizycie, nasi specjaliści zapoznają się ze stanem skóry pacjenta oraz zlecają ewentualne badania, które należy wykonać przed zabiegiem.

Plan leczenia 

Po wstępnej konsultacji przechodzi się do ustalenia planu leczenia. Plan leczenia i dokładny harmonogram są dostosowane do indywidualnych potrzeb pacjenta.

Przeprowadzenie zabiegu

Lekarz przeprowadza trzy-etapowy zabieg przeszczepu autologicznego: komórki skóry są pobierane, następnie przygotowywane w urządzeniu Regenera Activa i przeszczepiane do skóry.

Kontynuacja terapii

Ewentualna kontynuacja terapii po pierwszym zabiegu zależy od pacjenta i jego indywidualnych potrzeb. Zwykle jednak już pierwszy zabieg Regenera Activa jest skuteczny.