Smart Graft - zabieg przeszczepu włosów.

Jako pierwsi w Poznaniu oferujemy Państwu wyjątkowy zabieg przeszczepu włosów, który zmienia podejście do leczenia łysienia. 

Smart Graft to bezpieczna i niezwykle skuteczna technologia zagęszczania włosów, stosowana w leczeniu łysienia i nadmiernego wypadania włosów. Zaawansowane pobieranie pojedynczych zespołów mieszkowych (AFUE) to idealne rozwiązanie zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet, którzy poszukują efektywnej metody przeszczepu włosów.

Na czym polega przeszczep włosów? 

Zabieg można podzielić na dwa etapy. Pierwszy z nich polega na delikatnym pobraniu mikroprzeszczepów włosów z tylnej części głowy za pomocą urządzenia Smart Graft. Drugi etap to reimplantacja pobranych włosów w obszary dotknięte łysieniem. W obszarach przerzedzonych, dochodzi do intensywnego wzrostu nowych przeszczepów włosów, przez co zwiększa się objętość fryzury. Zagęszczanie włosów to bezbolesna i minimalnie inwazyjna procedura, która stanowi bardzo atrakcyjną alternatywę dla tradycyjnej metody paskowej. Dzięki systemowi Smart Graft, przeżywalność przeszczepionych włosów sięga nawet 98%.

Jakie są wskazania do zabiegu?

Smart Graft to innowacyjny przeszczep włosów, który stanowi idealne rozwiązanie dla mężczyzn i kobiet zmagających się z takimi problemami, jak:

  • łysienie androgenowe (hormonalne)
  • łysienie po napromieniowaniu
  • łysienie w wyniku stanu zapalnego
  • łysienie pourazowe
  • łysienie po oparzeniach
  • blizny po operacji
  • uzupełnienie terapii rekonstrukcji owłosionej skóry głowy
  • rekonstrukcja owłosienia klatki piersiowej
  • braki owłosienia w okolicy brwi, rzęs, wąsów i brody

Przeszczep włosów – charakterystyka zabiegu

Bezpieczeństwo

Smart Graft to jedna z niewielu metod zagęszczania włosów, która zapewnia tak wysoki poziom bezpieczeństwa. Podczas zabiegu, lekarz ma do dyspozycji 2 typy igieł zabiegowych o różnych średnicach. Każda z nich jest wyposażona w  specjalny separator, który nie pozwala na wprowadzenie igły w skórę głębiej niż na 1 milimetr. Smart Graft nie wymaga użycia skalpela, dzięki czemu nie tworzą się podłużne blizny na skórze. Jest to minimalnie inwazyjna procedura przeprowadzana w gabinecie, a nie skomplikowany zabieg.

Szybkość i trwałość zabiegu

Smart Graft daje szybkie, bardzo zadowalające rezultaty. Dokładny czas oczekiwania na efekty jest kwestią indywidualną i zależy od naturalnego tempa wzrostu włosów danej osoby. Jednak już w ciągu pierwszych tygodni po przeszczepie, Pacjenci zauważają widoczną poprawę wyglądu. Pełen efekt pojawia się zwykle po około 12 miesiącach od zabiegu.

Komfort

Zabieg przeprowadza się po podaniu miejscowego środka znieczulającego, dlatego przebiega w komfortowych dla Pacjenta warunkach. W odróżnieniu od innych metod przeszczepu włosów, Smart Graft nie wymaga użycia skalpela, dlatego również proces gojenia jest szybki i niezbyt uciążliwy.

Stosunek jakość/cena

Opinie lekarzy i Pacjentów potwierdzają, że system Smart Graft to obecnie najskuteczniejsza metoda walki z łysieniem. W cenie zabiegu otrzymujemy gwarancję szybkich i satysfakcjonujących rezultatów oraz nie musimy obawiać się długiej rekonwalescencji czy szpecących blizn. Jest to inteligentna technologia, dostępna jedynie w najlepszych klinikach medycyny estetycznej na świecie.

Wyjątkowe bezpieczeństwo i trwałość efektów

Problem łysienia dotyka coraz więcej kobiet i mężczyzn. Dotychczasowe metody leczenia łysienia, w tym zabiegi przeszczepu włosów budziły dużo obaw nie tylko samych Pacjentów, ale także nas – specjalistów. Powstanie systemu Smart Graft to prawdziwa rewolucja! Zabieg przeprowadza się bez skalpela, bez znieczulenia ogólnego,  w warunkach przyjaznych dla osób z problemem łysienia. A co najważniejsze – efekty są bardzo trwałe. Wewnątrz urządzenia znajdują się 3 pojemniki, których funkcją jest przechowywanie i utrzymywanie dobrej kondycji włosów do momentu reimplantacji. Dzięki nim, utrzymujemy wilgotność włosów na stałym poziomie, co przekłada się na ich przeżywalność.

Czas rekonwalescencji 

W ciągu kilku dni można wrócić do pracy, a liczba ograniczeń po zabiegu jest niewielka.

Powtarzalność 

Już jeden zabieg zagęszczania włosów pozwala osiągnąć oczekiwane rezultaty.

Nowatorski system!

Zaawansowane pobieranie pojedynczych zespołów mieszkowych (AFUE) to technologia, której celem jest zachowanie jak najdłuższej żywotności włosów. Włosy do przeszczepu zachowuje się w stanie wilgotnym i nadającym się do implantacji. Dzięki temu, zagęszczanie włosów daje bardzo trwałe efekty. Jako jedyny taki system, Smart Graft umożliwia pobieranie przeszczepów nie tylko z tyłu głowy, ale także z innych części ciała, takich jak klatka piersiowa czy twarz.

Przebieg zabiegu transplantacji włosów

Konsultacja wstępna 

Konsultacja obejmuje wstępny wywiad z Pacjentem, ustalenie przyczyny łysienia oraz wskazań do zabiegu.

Przygotowanie do leczenia

Przed rozpoczęciem zabiegu, lekarz tłumaczy jego przebieg, podaje zalecenia pozabiegowe, a także podaje znieczulenie miejscowe.

Przeprowadzenie zabiegu

Lekarz pobiera włosy do przeszczepu, umieszcza je w systemie Smart Graft, a na koniec implementuje w skórze Pacjenta. Zabieg trwa ok. 4-6 godzin.

Regeneracja skóry

Drobne strupki i podrażnienie skóry zostają zniwelowane w pierwszych dwóch tygodni po przeszczepie. Pacjenci wracają do codziennych zajęć już po kilku dniach od zabiegu.