Licówki

Cyfrowe projektowanie uśmiechu DSD – Digital Smile Design

Cyfrowe projektowanie uśmiechu

DSD czyli Digital Smile Design – cyfrowe projektowanie uśmiechu – to znana w stomatologii estetycznej metoda postępowania, która umożliwia opracowanie indywidualnie uśmiechu pacjenta. Autorem sposobu na piękny uśmiech jest dr Christian Coachmann, specjalista w dziedzinie stomatologii estetycznej.

DSD – Sposób na piękny uśmiech

Cyfrowe projektowanie uśmiechu pozwala na staranne zaplanowanie finałowego rezultatu leczenia stomatologicznego. Pacjent od początku uczestniczy w projektowaniu, dzięki czemu od razu wie, czego oczekiwać. Decydując o wyglądzie swojego nowego uśmiechu, eliminuje niebezpieczeństwo powstania niepożądanego efektu. Dlatego też opcja cyfrowego projektowania uśmiechu wydaje się być taka atrakcyjna dla każdego kto marzy o idealnym, pięknym uśmiechu.

Projektowanie pięknego uśmiechu – wskazania

  • ubytki zębów,
  • przebarwienia zębów,
  • żółte zęby
  • wady zgryzu.

Cyfrowe projektowanie białego uśmiechu – charakterystyka zabiegu

Bezpieczeństwo

Wszystkie etapy cyfrowego projektowania uśmiechu są całkowicie bezpieczne.

Szybkość i trwałość efektów

Szybkość i trwałość efektu zaprojektowanego, idealnego uśmiechu zależą od wielu czynników, w tym od przebiegu leczenia stomatologicznego, które poprzedza właściwy wynik.

Komfort

Komfort zabiegu zależy od przebiegu leczenia poprzedzającego końcowy etap, jakim piękny uśmiech.

Stosunek jakość/cena

Cyfrowe projektowanie uśmiechu to doskonała metoda na zaplanowanie pięknego uśmiechu. Indywidualnie opracowany harmonogram leczenia ułatwia zaplanowanie wizyt oraz rozłożenie w czasie kosztów.

Cyfrowe projektowanie uśmiechu

Digital Smile Design (DSD) to protokół postępowania, umożliwiający opracowanie optymalnego projektu indywidualnego uśmiechu. Twórcą tej nowoczesnej koncepcji jest światowej sławy specjalista w zakresie stomatologii estetycznej – dr Christian Coachmann.

Czas rekonwalescencji 

Cyfrowe projektowanie uśmiechu samo w sobie nie wymaga rekonwalescencji. Zabiegi wcielające w życie plan leczenia, umożliwiający osiągnięcie finałowego, zaplanowanego uśmiechu, a także ich przebieg zależy od pacjenta.

Powtarzalność

Powtarzalność zabiegów zależy od ustalonego indywidualnie z pacjentem planu leczenia.

Wizualizacja uśmiechu i jego zaprojektowanie

Podstawą cyfrowego projektowania pięknego uśmiechu jest analiza zębów i mimiki twarzy pacjenta oraz komputerowa stymulacja nowego uśmiechu. Podjęte po tym i dopasowane do potrzeb pacjenta leczenie pozwala na osiągnięcie końcowego efektu idealnego uśmiechu.

Cyfrowe projektowanie pięknego uśmiechu – przebieg zabiegu

Konsultacja wstępna

Podczas wstępnej konsultacji stomatolog/specjalista dokona oceny uzębienia i mimiki twarzy pacjenta za pomocą serii zdjęć i na ich podstawie stworzy komputerową symulację oczekiwanego nowego uśmiechu.

Plan leczenia

Po wstępnej konsultacji zostanie uzgodniony dokładny plan leczenia, wraz z ustaleniem terminów wizyt i rozbiciem kosztów leczenia.

Pierwszy zabieg

Pierwszy zabieg na piękny uśmiech jak i ewentualne kolejne zbliżające do finałowego uzyskania idealnego uśmiechu wynikają z indywidualnego planu leczenia pacjenta.

Kontynuacja terapii

Ewentualna kontynuacja terapii po jednym zabiegu zależy od zaleceń stomatologa/specjalisty.

Przed zabiegiem

Po zabiegu

Po zabiegu

Przed zabiegiem

Po zabiegu

Po zabiegu

Przed zabiegiem

Po zabiegu

Przed zabiegiem

Po zabiegu