Korony pełnoceramiczne LAVA– rewolucja w protetyce

korony ceramiczne

Korony pełnoceramiczne LAVA - informacje i wskazania

Czym są korony pełnoceramiczne LAVA?

Korony i mosty pełnoceramiczne w systemie LAVA to jedno z najdoskonalszych rozwiązań w protetyce stomatologicznej. Jego innowacyjność polega na zastosowaniu technologii komputerowej w projektowaniu i wykonywaniu protez oraz zastąpieniu uzupełnień metalowo-porcelanowych podbudowami wykonanymi z tlenku cyrkonu, będącego wynikiem długoletnich badań i doświadczeń.

 • Co wyróżnia korony LAVA?

Korony pełnoceramiczne LAVA:

 • powstają w niezwykle precyzyjny sposób dzięki zastosowaniu technologii komputerowej
 • są wyjątkowo transparentne i wytrzymałe
 • charakteryzują się wysoką biozgodnością
 • nie powodują alergii
 • nie wywołują podrażnień tkanek
 • Jak wyglądają korony LAVA?

Korony pełnoceramiczne posiadają bardzo szeroką paletę odcieni. Dzięki temu, można osiągnąć zarówno efekt hollywoodzkiego uśmiechu, jak i dostosować ich odcień do barwy własnego szkliwa.Tworzywo koron daje możliwość odtworzenia przezierności szkliwa, dlatego korony LAVA wyglądają jak naturalne zęby. .

KORONY LAVA W SKRÓCIE

 • Komputerowe projektowanie i tworzenie koron
 • Estetyczna odbudowa zębów
 • Najwyższa wytrzymałość
 • Maksymalne bezpieczeństwo dla zębów i dziąseł

Korony pełnoceramiczne LAVA – charakterystyka zabiegu

Bezpieczeństwo

Korony Lava są zbudowane z biokompatybilnego z ludzkim organizmem materiału, dlatego nie wywołują podrażnień, alergii i stanów zapalnych. To bardzo ważne, ponieważ często przymocowanie koron wiąże się z bólem dziąseł i rozwojem chorób zębów i przyzębia. Korony pełnoceramiczne są najbezpieczniejszym rodzajem uzupełnień protetycznych.

Szybkość i trwałość efektów

Efekty mocowania koron są natychmiastowe. Cechą charakterystyczną koron pełnoceramicznych LAVA jest też wyjątkowa wytrzymałość. Tworzywo jest odporne na ścieranie i urazy mechaniczne. Według przeprowadzonych testów,  podbudowy Lava są  stanie sprostać siłom trzykrotnie większym od sił towarzyszących przeżuwaniu pokarmu.

Komfort

Prawidłowo zacementowane przez lekarza korony są wygodne i nie powodują dyskomfortu. Pacjenci nie mają żadnych problemów  z wymową ani przeżuwaniem pokarmu.

Stosunek cena/jakość

Biorąc pod uwagę najwyższą wytrzymałość i bezpieczeństwo koron pełnoceramicznych LAVA, cena tych uzupełnień protetycznych jest wyjątkowo atrakcyjna. Raz wykonane korony służą przez wiele lat i przez cały czas wyglądają równie estetycznie.

Korony pełnocermiczne LAVA – opinie eksperta

Czas rekonwalescencji
Pacjent wraca do codziennej aktywności od razu po zabiegu.
Powtarzalność
Zwykle do założenia koron wystarcza jeden zabieg.
Korony pełnoceramiczne LAVA – komentarz eksperta

Najbardziej niezawodne i estetyczne korony zębowe

Naturalna budowa tkanki zęba składa się z kilku różnych warstw. Jeżeli odbudowa protetyczna ma być skuteczna, trwała i biozgodna – także musi być zbudowana według podobnego schematu. Niestety, większość z nich nie spełnia tego warunku. Obecnie,tylko korony pełnoceramiczne Lava są w ten sposób skonstruowane. Polecam je wszystkim pacjentom, ponieważ wyróżniają się wysoką estetyką, dużym stopniem przezierności i naprawdę niespotykaną wytrzymałością.

Korony pełnoceramiczne LAVA – efekty przed i po

Krok po kroku – jak działają korony LAVA?

11

Badanie stanu zębów

Lekarz stomatolog bada zęby i stwierdza wskazania do użycia koron.

22

Wycisk pod koronę

Na podstawie zdjęcia jamy ustnej, tworzony jest wirtualny wycisk korony.

33

Budowa korony zębowej

Specjalna frezarka konstruuje odbudowę protetyczną.

44

Zakładanie korony na zęba

Stomatolog cementuje koronę w jamie ustnej pacjenta

Korony pełnoceramiczne LAVA - zasada działania

Innowacyjna technologia!

System LAVA wykorzystuje najnowsze zdobycze technologii, aby stworzyć idealne i wysokie jakościowo odbudowy protetyczne.  Zastosowanie tlenku cyrkonu oraz systemu komputerowego CAD/CAM sprawia, że powstałe korony są niezwykle odporne, biozgodne i mają naturalny, estetyczny wygląd.

Korony pełnoceramiczne LAVA – przebieg zabiegu

1

Konsultacja wstępna

Stomatolog bada stan jamy ustnej pacjenta i stwierdza zasadność założenia koron na zęby.

2

Plan leczenia

Pacjent i lekarz wspólnie ustalają harmonogram leczenia stomatologicznego.

3

Pierwszy zabieg

Stomatolog pobiera wirtualny wycisk pod koronę i rozpoczyna się konstrukcja odbudowy protetycznej. 

4

Kontynuacja terapii

Na kolejnej wizycie, korony są cementowane w jamie ustnej pacjenta.

Obszary zabiegowe

Image
Zęby
Image
Zęby przednie i boczne
Korony na implantach

Najczęściej zadawane pytania i opinie pacjentów

 • Czy korony LAVA będą się różnić od moich zębów?

  Jedną z zasad systemu LAVA jest dążenie do najbardziej naturalnych efektów. Wpływa na to delikatna transparentność, która sprawia, że korony przepuszczają światło tak jak naturalne zęby. Dlatego nie ma obawy, że będą się wyróżniać na tle pozostałego uzębienia.

 • Czy po założeniu koron pełnoceramicznych, mogę jeść wszystko jak dawniej?

  Korony Lava mają naturalną wrażliwość na temperaturę, dlatego bez przeszkód można jeść ciepłe i zimne posiłki oraz pić napoje.Nie ma też kłopotów z przeżuwaniem twardych pokarmów. Wręcz przeciwnie, ponieważ tworzywo z jakiego wykonuje się korony jest wyjątkowo odporne na urazy.

 • Jaką mam gwarancję, że moje korony będą wytrzymałe?

  Wytrzymałość koron LAVA jest potwierdzona licznymi testami oraz opiniami stomatologów. W celu zapewnienia maksymalnego poczucia bezpieczeństwa pacjentów, wszyscy korzystający z systemu LAVA otrzymują 15-letnią gwarancję popartą certyfikatem.

 • Korony LAVA - opinie

  Moje poprzednie korony były wykonane w tradycyjny sposób, z kompozytu i nie przetrwały nawet 4 lat bez uszkodzeń. Kiedy lekarz zaproponował mi nowoczesne korony pełnoceramiczne, bałem się że sytuacja się powtórzy, ale niesłusznie. Mam korony pełnoceramiczne LAVA na 3 zębach trzonowych od  5 lat i naprawdę trudno je odróżnić od moich własnych zębów. Są bardzo wytrzymałe i nie mam żadnych problemów przy jedzeniu.

  Arkadiusz, 38 lat

 • Korony LAVA - opinie

  Bardzo wcześnie zaatakowała mnie próchnica i moje przednie zęby były pełne białych plomb po leczeniu. Wyglądało to wyjątkowo nieładnie. Zastanawiałam się nad koronami, ale szczerze mówiąc bałam się, że będą wyglądać jak sztuczna szczęka. Pani stomatolog powiedziała, że są korony, które do złudzenia przypominają naturalne tkanki zęba. Poczytałam więcej o koronach LAVA i stwierdziłam, że to coś dla mnie. Teraz mam idealnie równy, biały uśmiech i nikt nie ma pojęcia, że to nie moje własne ząbki!

  Katarzyna, 35 lat

Korony pełnoceramiczne LAVA – Cena

Obszar zabiegowyCena
Jeden ząb2000 zł