Licówki Platinum– sposób na piękny i estetyczny uśmiech

licowki na zeby

Licówki Platinum - informacje i wskazania

Kiedy stosujemy licówki ceramiczne?

Licówki ceramiczne pozwalają uzyskać wspaniałe efekty estetyczne w staraniach o piękny i jasny uśmiech. Ich zastosowanie umożliwia zmianę kształtu zębów, ich wydłużenie lub poszerzenie – w efekcie nadanie im wymarzonego wyglądu.

 • Co wyróżnia licówki Platinum?

Licówki Platinum można nakładać zarówno na pojedyncze zęby, jak i pełny łuk – zawiera on w sobie zazwyczaj około 6-8 licówek, nakładanych na przednią część szczęki. Prawidłowo dobrane licówki nie tylko doskonale harmonizują się z pozostałymi, naturalnymi zębami, ale również przez bardzo długi czas zachowują swoją trwałość – ich żywotność wynosi od 10 do nawet 20 lat! Czas ten uzależniony jest przede wszystkim od właściwej higieny oraz regularnych wizyt kontrolnych, najlepiej co 6 miesięcy.

 • Jakie są wskazania do założenia licówek?
 • nieestetyczne wypełnienia zębów przednich
 • ubytki brzegów zębów
 • ukruszenia kątów brzegów siecznych
 • trudności w wybieleniu przebarwień zębów
 • niedorozwój szkliwa i zębiny
 • niezadowolenie pacjenta z kształtu zębów przednich
 • zęby stożkowe
 • korekta ustawień zębów
 • wydłużenie i rozjaśnienie startych z wiekiem zębów

LICÓWKI PLATINUM W SKRÓCIE

 • estetyczne wykończenie
 • idealne dopasowanie proporcji licówek
 • naturalny i estetyczny efekt
 • trwałość licówek nawet do 20 lat

Licówki Platinum – charakterystyka zabiegu

Bezpieczeństwo

Zabieg założenia licówek przeprowadzony przez wykwalifikowanego stomatologa jest całkowicie bezpieczny. Przed rozpoczęciem zabiegu, przeprowadzane jest  badanie stomatologiczne oraz wykonuje się zdjęcie pantomograficzne, które pozwala ocenić stan zębów.

Szybkość i trwałość efektów

Założenie licówek na zęby skutkuje natychmiastowym efektem, a ceramiczny materiał, z którego są wykonane decyduje o długofalowym i trwałym rezultacie.

Komfort

Nasi specjaliści przykładają szczególną wagę do dobrania odpowiednich proporcji licówek, tak by były nie tylko estetyczne, ale także wygodne i funkcjonalne. Dzięki temu pacjent szybko przyzwyczają się do licówek i nie powodują one żadnego dyskomfortu przy jedzeniu czy mówieniu.

Stosunek cena/jakość

Cena licówek Platinum wynika z ich wyjątkowej trwałości oraz estetyki. Decydując się na metamorfozę uśmiechu za pomocą licówek, pacjent otrzymuje nowy, piękny uśmiech, który będzie mu służył przez kilkanaście lub kilkadziesiąt lat!

Licówki Platinum – opinie eksperta

Czas rekonwalescencji
Od razu po zabiegu pacjent może wrócić do zwykłych zajęć.
Powtarzalność
Założenie licówek wymaga przeprowadzenia kilku wizyt u stomatologa.
Licówki Platinum – komentarz eksperta

Estetyczne i wyjątkowo trwałe licówki

Zawsze polecam pacjentom licówki ceramiczne, ponieważ dają bardzo naturalny i estetyczny efekt. Są też wyjątkowo trwałe, ponieważ służą pacjentom przez wiele lat i zawsze wyglądają równie estetycznie. Bionaturalne tworzywo i duża odporność na ścieranie sprawiają, że są one bardzo atrakcyjną alternatywą dla koron. Przed założeniem licówek, zawsze przeprowadzamy dokładny wywiad na temat oczekiwanych rezultatów zabiegu i  tworzymy wizualizację przyszłego uśmiechu. Dzięki temu, efekt końcowy zawsze spotyka się z uznaniem pacjentów.

Licówki Platinum – efekty przed i po

Krok po kroku – jak działają Licówki Platinum?

11

Wstępne badanie zębów

Badanie stomatologiczne i wykonanie zdjęcia panoramicznego zębów.

22

Przygotowanie do założenia licówek

Analiza kolorystyczna zębów i pobranie wycisków uzębienia.

33

Projekt nowego uśmiechu

Wizualizacja przyszłego wyglądu licówek ceramicznych

44

Pierwszy etap zakładania licówek na zęby

Szlifowanie zębów, po wcześniejszym zastosowaniu znieczulenia miejscowego. 

55

Cementowanie licówek

Przytwierdzanie licówek na stałe do zębów pacjenta.

Licówkie ceramiczne - zasada działania

Najpiękniejszy uśmiech!

W trosce o estetyczny wygląd, ale również pełną funkcjonalność zębów, nasi protetycy starają się przewidzieć i zaplanować wszelkie detale – pomagają im w tym zasady estetyki. Symetria pozioma jest przestrzegana wówczas, gdy tzw. linia zgryzowa przednia jest równoległa do poziomej płaszczyzny oraz linii źrenic. W protetyce stomatologicznej niezwykle ważna jest również symetria pionowa, czyli ta względem linii środkowej twarzy. Ponieważ ma ona decydujący wpływ na wygląd uśmiechu, podejmujemy starania stworzenia iluzji symetrii – poprzez symetryczne ustawienie dwóch pierwszych zębów. Przestrzeganie zasad estetyki pozwala nam osiągać niezwykle naturalne i satysfakcjonujące naszych Pacjentów efekty.

Licówki Platinum– przebieg zabiegu

1

Konsultacja wstępna

Badanie stomatologiczne oraz zdjęcie panoramiczne zębów. W niektórych przypadkach wykonuje się również tzw. szynę podnoszącą zwarcie.

2

Rozpoczęcie leczenia

Pobranie wycisków uzębienia oraz wizualizacja przyszłego wyglądu licówek ceramicznych. Często przeprowadza się też szlifowanie zębów.

3

Pierwszy zabieg

Przycementowanie licówek na stałe do zębów Pacjenta – lekarz stomatolog nakleja na przednią część zęba cienki listek porcelany.

4

Wizyta kontrolna

Sprawdzenie stanu uzębienia i efektów zabiegu.

Obszary zabiegowe

Image
Zęby
Image
Zęby przednie i boczne

Najczęściej zadawane pytania i opinie pacjentów

 • Jak należy przygotować zęby do założenia licówek?

  O przygotowanie zębów do zabiegu zadba stomatolog. Przed założeniem licówek, trzeba koniecznie wyleczyć wszystkie zęby. Ponadto, należy usunąć osad i kamień nazębny zalegający na zębach. W niektórych przypadkach podczas pierwszej wizyty wykonuje się również tzw. szynę podnoszącą zwarcie – rozwiązanie takie niezbędne jest w sytuacji, kiedy to z powodu nadmiernego starcia zębów, konieczne jest podniesienie zwarcia.

 • Czy zakładanie licówek boli?

  Nie. Przed rozpoczęciem zabiegu, stomatolog podaje znieczulenie miejscowe, dlatego zabieg jest bezbolesny.

 • Jak dbać o licówki?

  Aby licówki przetrwały jak najdłużej, należy skrupulatnie przestrzegać zasad higieny jamy ustnej. Ponadto, bardzo ważne jest pilnowanie wizyt kontrolnych ustalonych ze stomatologiem.

 • Licówki Platinum - opinie

  Od dziecka miałam dość żółte zęby. Mimo, że próbowałam bardzo różnych metod wybielania zębów  zarówno domowych, jak i profesjonalnych, szkliwo moich zębów nadal było brzydkie i pożółkłe. W końcu zdecydowałam się na licówki i nie żałuję! Noszę już moje licówki od 5 lat i nie miałam z nimi żadnych problemów. Mój uśmiech jest równie piękny jak tuż po zabiegu.

  Aleksandra, 34 lata

   

  Nieestetyczna przerwa między zębami i ubytki zębów po nieleczonej próchnicy sprawiały, że nie miałem ochoty się uśmiechać. Wstydziłem się rozmawiając z kolegami w pracy, a kiedy miałem ochotę się roześmiać- zawsze zasłaniałem usta. W końcu postanowiłem coś z tym zrobić. Po badaniu, stomatolog zaproponował mi licówki Platinum, a ja się zgodziłem . To była najlepsza decyzja! Teraz uwielbiam się uśmiechać i nie muszę już wstydzić się swoich zębów. Polecam każdemu!

  Marek, 38 lat

Licówki Platinum – Cena

Obszar zabiegowyCena
Zębyod 2000 zł