Licówki

Licówki – sposób na piękny i estetyczny uśmiech

Kiedy stosujemy licówki ceramiczne?

Licówki ceramiczne pozwalają uzyskać wspaniałe efekty estetyczne w staraniach o piękny i jasny uśmiech. Ich zastosowanie umożliwia zmianę kształtu zębów, ich wydłużenie lub poszerzenie – w efekcie nadanie im wymarzonego wyglądu.

Co wyróżnia licówki Platinum? 

Licówki Platinum można nakładać zarówno na pojedyncze zęby, jak i pełny łuk – zawiera on w sobie zazwyczaj około 6-8 licówek, nakładanych na przednią część szczęki. Prawidłowo dobrane licówki nie tylko doskonale harmonizują się z pozostałymi, naturalnymi zębami, ale również przez bardzo długi czas zachowują swoją trwałość – ich żywotność wynosi od 10 do nawet 20 lat! Czas ten uzależniony jest przede wszystkim od właściwej higieny oraz regularnych wizyt kontrolnych, najlepiej co 6 miesięcy.

Jakie są wskazania do założenia licówek?

 • nieestetyczne wypełnienia zębów przednich
 • ubytki brzegów zębów
 • ukruszenia kątów brzegów siecznych
 • trudności w wybieleniu przebarwień zębów
 • niedorozwój szkliwa i zębiny
 • niezadowolenie pacjenta z kształtu zębów przednich
 • zęby stożkowe
 • korekta ustawień zębów
 • wydłużenie i rozjaśnienie startych z wiekiem zębów

Licówki w skrócie 

 • estetyczne wykończenie
 • idealne dopasowanie proporcji licówek
 • naturalny i estetyczny efekt
 • trwałość licówek nawet do 20 lat

Licówki – charakterystyka zabiegu

Bezpieczeństwo

Zabieg założenia licówek przeprowadzony przez wykwalifikowanego stomatologa jest całkowicie bezpieczny. Przed rozpoczęciem zabiegu, przeprowadzane jest  badanie stomatologiczne oraz wykonuje się zdjęcie pantomograficzne, które pozwala ocenić stan zębów.

Szybkość i trwałość efektów 

Założenie licówek na zęby skutkuje natychmiastowym efektem, a ceramiczny materiał, z którego są wykonane decyduje o długofalowym i trwałym rezultacie.

Komfort

Nasi specjaliści przykładają szczególną wagę do dobrania odpowiednich proporcji licówek, tak by były nie tylko estetyczne, ale także wygodne i funkcjonalne. Dzięki temu pacjent szybko przyzwyczają się do licówek i nie powodują one żadnego dyskomfortu przy jedzeniu czy mówieniu.

Stosunek jakość/cena

Cena licówek Platinum wynika z ich wyjątkowej trwałości oraz estetyki. Decydując się na metamorfozę uśmiechu za pomocą licówek, pacjent otrzymuje nowy, piękny uśmiech, który będzie mu służył przez kilkanaście lub kilkadziesiąt lat!

Estetyczne i wyjątkowo trwałe licówki

Zawsze polecam pacjentom licówki ceramiczne, ponieważ dają bardzo naturalny i estetyczny efekt. Są też wyjątkowo trwałe, ponieważ służą pacjentom przez wiele lat i zawsze wyglądają równie estetycznie. Bionaturalne tworzywo i duża odporność na ścieranie sprawiają, że są one bardzo atrakcyjną alternatywą dla koron. Przed założeniem licówek, zawsze przeprowadzamy dokładny wywiad na temat oczekiwanych rezultatów zabiegu i  tworzymy wizualizację przyszłego uśmiechu. Dzięki temu, efekt końcowy zawsze spotyka się z uznaniem pacjentów.

Czas rekonwalescencji 

Od razu po zabiegu pacjent może wrócić do zwykłych zajęć.

Powtarzalność 

Założenie licówek wymaga przeprowadzenia kilku wizyt u stomatologa.

Najpiękniejszy uśmiech!

W trosce o estetyczny wygląd, ale również pełną funkcjonalność zębów, nasi protetycy starają się przewidzieć i zaplanować wszelkie detale – pomagają im w tym zasady estetyki. Symetria pozioma jest przestrzegana wówczas, gdy tzw. linia zgryzowa przednia jest równoległa do poziomej płaszczyzny oraz linii źrenic. W protetyce stomatologicznej niezwykle ważna jest również symetria pionowa, czyli ta względem linii środkowej twarzy. Ponieważ ma ona decydujący wpływ na wygląd uśmiechu, podejmujemy starania stworzenia iluzji symetrii – poprzez symetryczne ustawienie dwóch pierwszych zębów. Przestrzeganie zasad estetyki pozwala nam osiągać niezwykle naturalne i satysfakcjonujące naszych Pacjentów efekty.

Licówki – przebieg zabiegu

Konsultacja wstępna 

Badanie stomatologiczne oraz zdjęcie panoramiczne zębów. W niektórych przypadkach wykonuje się również tzw. szynę podnoszącą zwarcie.

Rozpoczęcie leczenia

Pobranie wycisków uzębienia oraz wizualizacja przyszłego wyglądu licówek ceramicznych. Często przeprowadza się też szlifowanie zębów.

Pierwszy zabieg

Przycementowanie licówek na stałe do zębów Pacjenta – lekarz stomatolog nakleja na przednią część zęba cienki listek porcelany.

Wizyta kontrolna

Sprawdzenie stanu uzębienia i efektów zabiegu.