Usuwanie zmarszczek - toksyna botulinowa

Usuwanie zmarszczek - toksyna botulinowa

Toksyna botulinowa ma rozległe właściwości medyczne, które wykorzystuje się w wielu zabiegach medycyny estetycznej. Jednym z popularniejszych zastosowań botoksu jest  usuwanie zmarszczek i modelowanie twarzy. Dzięki temu skóra wydaje się odmłodzona, jędrna a zmarszczki i bruzdy wygładzone.

Botoks – usuwanie zmarszczek 

Stosowanie botoxu jest bezpieczne, a jej działanie polega na uwalnianiu acetylocholiny, która rozluźnia mięśnie i redukuje zmarszczki. Botox wykorzystuje się także do leczenia nadpotliwości i leczenia migreny.

Botulina – wskazania 

 • zmarszczki na czole,
 • “kurze łapki”,
 • “zmarszczki palacza”,
 • opadające powieki i kąciki ust,
 • zmarszczki na szyi i dekolcie,
 • wąskie usta,
 • migreny,
 • nadpotliwość.

Botox – charakterystyka zabiegu

Bezpieczeństwo 

Zabieg korekty żuchwy przy użyciu botoxu jest całkowicie bezpieczny i nieinwazyjny. Cienka igła lub kaniula jest wysterylizowana, a bezpieczeństwo zabiegu zapewnia doświadczenie personelu.

Szybkość i trwałość efektów 

Efekty zabiegu botoksem widać już po 3-10 dniach. Rezultaty wstrzyknięcia toksyny botulinowej utrzymują się przez co najmniej 6 miesięcy.

Komfort

W trakcie zabiegu z wykorzystaniem botoksu pacjent nie odczuwa dyskomfortu. Bardziej wrażliwym na ból podaje się jednak miejscowe znieczulenie.

Stosunek jakość/cena

Zabieg usuwania zmarszczek przy użyciu toksyny botulinowej pozwala na uzyskanie pierwszych efektów już po 3-10 dniach. Rezultat gładkiej, pozbawionej zmarszczek i jędrnej skóry utrzymuje się nawet przez pół roku od przeprowadzenia zabiegu, co decyduje o jego wyjątkowej cenie.

Botoks na zmarszczki

Toksyna botulinowa typu A jest powszechnie stosowanym preparatem w medycynie już od wielu, wielu lat. Jej działanie polega na czasowym hamowaniu procesu uwalniania acetylocholiny, co przyczynia się do rozluźnienia mięśni, a w efekcie – zredukowania zmarszczek. Na tym jednak nie kończy się zastosowanie toksyny botulinowej (botoks) – doskonale sprawdza się także w leczeniu nadpotliwości oraz bóli migrenowych. Zabiegi z jej wykorzystaniem należą do bezpiecznych, skutecznych i przynoszących szybkie oraz trwałe efekty.

Czas rekonwalescencji

Zabieg z wykorzystaniem botoksu nie wymaga okresu rekonwalescencji.

Powtarzalność 

Eksperci zalecają powtarzanie zabiegu z wykorzystaniem jadu kiełbasianego co 4 miesiące przez rok. Kolejne zabiegi przedłużają efekty działania botoksu.

Usuwanie zmarszczek i ujędrnianie

Wykorzystany podczas zabiegu i wprowadzony za pomocą cienkiej igły botoks modeluje usta i twarz, a także wysmukla rysy i wygładza zmarszczki. Można go stosować do leczenia nadpotliwości i likwidacji bólów migrenowych.

Toksyna Botulinowa – przebieg zabiegu

Konsultacja wstępna 

W trakcie wstępnej konsultacji lekarz ustali z pacjentem jego potrzeby oraz odpowie na wszelkie pytania związane z zabiegiem z wykorzystaniem botoksu.

Plan leczenia 

Lekarz medycyny estetycznej po rozmowie z pacjentem przy planowaniu leczenia weźmie pod uwagę potrzeby pacjenta i ustali z nim dokładny plan leczenia.

Pierwszy zabieg 

Po ustaleniu planu leczenia lekarz/specjalista przechodzi do przeprowadzenia pierwszego zabiegu z wykorzystaniem botoxu.

Kontynuacja terapii

Kontynuacja terapii polega na regularnym powtarzaniu zabiegu botoksem.Efekty utrzymują się przez 6-12 miesięcy.

Toksyna botulinowa – przeciwwskazania

 • nieprawidłowa praca mięśni i nerwów,
 • zakłócenia krzepliwości krwi,
 • stany zapalne skóry,
 • ciąża i karmienie piersią.