Tulip Micronano Fat

Tulip Micronano Fat – ujędrnianie i wygładzanie skóry

Tulip Micronano Fat - informacje i wskazania

Czym jest Tulip Micronano Fat

Nanofat Transfer amerykańskiej firmy TULIP MEDICAL to przełomowa, skuteczna technologia stworzona do rozdrabniania tkanki tłuszczowej i nadawania komórkom tłuszczowym jednakowego rozmiaru w celu łatwiejszej iniekcji. Do tej pory, ze względu na zbyt gęstą konsystencję pozyskanego przeszczepu tkanki tłuszczowej, wykorzystanie go do iniekcji tkanek miękkich było bardzo utrudnione. Dzięki Nanofat Transfer aplikacja rozdrobnionej tkanki tłuszczowej jest prostsza i zarazem bezpieczna dla komórek macierzystych. Nie redukuje ich ilości i nie obniża żywotności pozyskiwanych komórek.

 • Na czym polega Nano Fat?

Lipotransfer to zabieg, polegający na wykorzystaniu własnej tkanki tłuszczowej w różnych celach – od regeneracji, poprzez rewitalizację, aż do utworzenia objętości. Istotą zabiegu jest fakt, że nasza tkanka tłuszczowa zawiera nie tylko komórki tłuszczowe ale również wiele innych komórek, mających wielki potencjał rewitalizacyjny. Do takich komórek zaliczamy komórki mezenchymalne, macierzyste oraz czynniki wzrostu. Taką zawiesinę komórkową wszczepiamy do docelowych okolic naszego ciała, uzyskując satysfakcjonujący efekt odmładzający, rewitalizujący, liftingujący i rozjaśniający.

 • Jakie są wskazania do zabiegu Tulip Micronano Fat?

Zabieg Nano Fat pomaga:

 • odmłodzić skórę w okolicy oczu, ust, dekoltu, szyi,
 • zlikwidować cienie pod oczami,
 • ujędrnić skórę,
 • uzupełnić ubytki tkankowe.

TULIP MICRONANO FAT W SKRÓCIE

 • bezpieczna procedura,
 • brak ryzyka powikłań i alergii,
 • materiał bogaty w komórki macierzyste,
 • skuteczna likwidacja cieni pod oczami,
 • uzupełnienie ubytków w tkance,
 • skuteczne odmłodzenie.

Tulip Micronano Fat – charakterystyka zabiegu

Bezpieczeństwo

Dużym plusem zabiegu jest jego mała inwazyjność oraz brak okresu rekonwalescencji. Atutem lipotransferu jest także jego naturalność, a więc brak wykorzystania obcych dla organizmu substancji oraz materiałów, co niweluje możliwość odrzucenia czy wywołania alergii.

Szybkość i trwałość efektów

Wypełnianie tkanką tłuszczową przynosi trwałe efekty, które utrzymują się 2-5 lat. Dzięki komórkom macierzystym znajdującym się w naturalnym wypełniaczu stopniowo poprawia się jakość skóry. Zostaje ona odmłodzona, rozświetlona i ujędrniona. Lipotransfer można powtarzać w celu uzyskania optymalnych rezultatów.

Komfort

Procedurę wykonujemy w znieczuleniu miejscowym, dlatego nieprzyjemne doznania zostały zminimalizowane.

Stosunek cena/jakość

Zabieg przynosi szybkie efekty. Tulip Micronano Fat pozwala na uzupełnienie braków w tkankach, w najbardziej wrażliwych i delikatnych miejscach, jak okolice oczu, szyja, dekolt i usta. Lipotransfer techniką Micronano Fat odmładza, ujędrnia, wygładza. Komórki macierzyste zawarte w materiale pobranym od pacjenta, podane w delikatne miejsca, inicjują procesy regeneracyjne skóry.

Tulip Micronano Fat – opinie eksperta

Czas rekonwalescencji
Możliwe efekty uboczne są krótkotrwałe i niezbyt kłopotliwe. Możliwa jest tkliwość i bolesność miejsc, w które podany został preparat, utrzymujące się jednak bardzo krótko. Bezpośrednio po wykonanym zabiegu może pojawić się zaczerwienienie i niewielka opuchlizna lub krwiaki czy siniaki. Wszystkie te skutki zabiegu mijają szybko i pacjent może cieszyć się pierwszymi widocznymi efektami.
Powtarzalność
Zabieg można powtarzać kilka razy, aby osiągnąć optymalne efekty.
Tulip Micronano Fat – komentarz eksperta

Nowoczesna odpowiedź na problem wiotkiej i starzejącej się skóry

Okolice oczu, ust, szyja to miejsca, gdzie skóra jest szczególnie delikatna i wrażliwa. Także tam najbardziej widoczne są pierwsze efekty starzenia skóry, pojawiają się zmarszczki czy nieestetyczne zasinienia pod oczami. Do tej pory trudno było podać tkankę tłuszczową w te newralgiczne punkty. Dopiero nowoczesna technologia Tulip Micronano Fat pozwala tak rozdrobnić tkankę, aby możliwe było jej wstrzyknięcie za pomocą bardzo cienkiej igły we wrażliwe miejsca. Efekty są niezwykle zadowalające, a nasi pacjenci mogą cieszyć się przeżywaniem kolejnej młodości. Zabieg jest całkowicie bezpieczny, nie niesie ryzyka powikłań, a osiągnięte rezultaty są rozciągnięte w czasie. Wszystko to sprawia, że Tulip Micronano Fat jest odpowiedzią na problem wiotkiej i starzejącej się skóry w okolicy oczu, ust, szyi czy dekoltu.

Jak działa Tulip Micronano Fat?

11

Przygotowanie do zabiegu

Po konsultacji lekarskiej i wykluczeniu przeciwwskazań określony zostaje obszar, z którego pobrana zostanie tkanka tłuszczowa, po czym lekarz podaje specjalny roztwór w okolicę dawczą, celem znieczulenia oraz zmniejszenia ryzyka operacyjnego krwawienia

22

Pobranie tkanki tłuszczowej

Tkanka tłuszczowa zostaje pobrana z wybranego miejsca po wcześniejszym znieczuleniu.

33

Przygotowanie preparatu

Pobrany materiał zostaje poddany specjalnemu procesowi odwirowania, oczyszczenia. Uzyskany preparat charakteryzuje się wysoką jakością, płynną konsystencją i dużą zawartością komórek macierzystych.

44

Iniekcja wypełniacza

Przygotowany materiał zostaje podany za pomocą cienkiej kaniuli w określone miejsce: pod oczy, w okolice ust. Czas trwania zabiegu wynosi około 1-1,5 godz.

Nano Fat - zasada działania

Długotrwały efekt odmłodzenia i regeneracji skóry

Dzięki zawartości komórek macierzystych wstrzyknięty wypełniacz spełnia swoje podwójne zadanie: wypełnia ubytki, likwiduje cienie pod oczami, rozjaśnia, wygładza, ale również inicjuje procesy odnowy i regeneracji skóry. Efekty są długotrwałe.

Micronano Fat – przebieg zabiegu

1

Konsultacja wstępna

Specjalista ocenia problem pacjenta oraz omawia przebieg zabiegu. Podczas rozmowy wykluczone zostają ewentualne przeciwwskazania.

2

Przygotowanie do leczenia

Po konsultacji zostaje ustalona liczba koniecznych zabiegów.

3

Przeprowadzenie zabiegu

Zabieg polega na pobraniu tkanki tłuszczowej, spreparowaniu jej i podaniu w delikatne okolice ( oczu, ust, dekoltu, szyi).

4

Regeneracja skóry

Ocena rezultatów zabiegu oraz omówienie dalszego postępowania i ewentualnych, kolejnych sesji. Po zabiegu należy unikać nadmiernej aktywności fizycznej, sauny, solarium i alkoholu. Następnego dnia po wykonanym zabiegu pacjent jest gotowy do powrotu do codziennej aktywności.

Obszary zabiegowe

Image
Okolice oczu
Okolice ust
Image
Dekolt
Dłonie
Uda

Najczęściej zadawane pytania i opinie pacjentów

 • Czy istnieją jakieś przeciwwskazania do wykonania zabiegu?

  Przeciwwskazaniami do wykonania zabiegu Micronano Fat są przede wszystkim:

  • zaburzenia krzepliwości krwi,
  • okres ciąży i laktacji,
  • nowotwory,
  • cukrzyca,
  • infekcje ogólne toczące się w organizmie,
  • miejscowe stany zapalne, np. opryszczka.
 • Jak wygląda proces preparowania pobranej tkanki tłuszczowej?

  Pobrana tkanka tłuszczowa zostaje oczyszczona z elementów morfotycznych krwi, olejów, trójglicerydów, płynu znieczulającego. Komórki tłuszczowe zostają dodatkowo rozdrobnione, dzięki czemu możliwe jest podanie ich za pomocą bardzo cienkiej kaniuli.

 • Czy są jakieś zalecenia pozabiegowe?

  Po zabiegu dobrze zrezygnować na kilka dni z gorących kąpieli lub makijażu i traktować skórę ze szczególną ostrożnością oraz delikatnością. Należy także unikać dużego wysiłku fizycznego, dźwigania ciężarów, zrezygnować z sauny i solarium. Zalecenie pozabiegowe dobrze omówić dokładnie z lekarzem.

   

 • Micronano Fat - opinie

  Zabieg Micronano Fat był dla mnie procedurą bezbolesną i dość szybką. Po zabiegu pozostało małe zasinienie, ale na szczęście nie utrzymywało się długo. Skóra wokół oczu zyskała całkiem nowy wygląd! Stała się wyraźnie gładsza i bardziej jędrna, a cienie pod oczami zniknęły. Patrząc w lustro, podziwiałam twarz kobiety o kilka lat młodszej! Jestem bardzo zadowolona z zabiegu.

  Małgorzata, 40 lat

   

Tulip Micronano Fat – Cena

Obszar zabiegowyCena
Odmładzanie skóry twarzy/szyi/dekoltu/grzbietów dłoni6500-7500zł/4500zł/4500zł/4500zł
Trwałe usuwanie cieni pod oczami3500 zł
Leczenie blizn potrądzikowych3500 - 7500 zł *
Leczenie rozstępów, oparzeń i bliznod 1500 zł za bliznę *
Pobudzenie wzrostu mieszków włosowychod 4500 zł

*Cena ostateczna uzależniona jest od wielkości obszaru

W zależności od obszaru cena ostateczna ustalana jest po wcześniejszej konsultacji, która jest wymagana

Micronanofat – efekty zabiegu (zdjęcia)

Tagged under: