Przebarwienia

Przebarwienia powstają na skutek nieprawidłowego działania melaniny, odpowiedzialnej za wytwarzanie barwnika skóry. Ciemniejsze plamy na skórze jak piegi są jeszcze niegroźne, choć mogą denerwować. Przebarwienia podobnie jak piegi pojawiają się na różnych częściach skóry – twarzy, dłoniach, dekolcie, ramionach czy łydkach. Na powstawanie przebarwień wpływa nieprawidłowa praca hormonów, stany zapalne skóry, a nawet fotouczulające kosmetyki oraz leki.

Najczęściej jednak przebarwienia to naturalny efekt starzenia się skóry. Współczesna medycyna estetyczna znalazła rozwiązanie na niedoskonałości skóry jakimi są przebarwienia i proponuje wiele zabiegów na ich likwidację jak specjalny preparat na leczenie przebarwień – Dermamelan, laseroterapię oraz Peelingi chemiczne.

Dermamelan

Dwuetapowy zabieg polegający na przygotowaniu skóry i nawilżeniu twarzy specjalną maseczką oraz domowej pielęgnacji kremem Dermamelan.

Peelingi złuszczające

Peeling chemiczny polega na aplikacji na skórę różnych związków chemicznych, które powodują złuszczanie, a następnie regenerację naskórka i skóry właściwej oraz ich nawilżenie.

Alma Harmony XL Dye-VL

Zabieg laserem polega na zastosowaniu światła laseru, kontrolowanym uszkadzaniu  komórek i wykorzystaniu specjalnej głowicy do terapii naczynek.

Alma Harmony iPixel™

Urządzenie Alma Harmony iPixel za pomocą techniki mikruszkadzania i umiejętnego zastosowania wiązki światła lasera likwiduje przebarwienia i inne zmiany skórne.