Leczenie trądziku – peeling medyczny dla zdrowej i gładkiej skóry

peeling na trądzik

Leczenie trądziku - informacje i wskazania

Na czym polega zabieg leczenia trądziku?

Jedną z najskuteczniejszych metod walki z trądzikiem oraz problemami skórnymi są peelingi lekarskie. Zabiegi te mają charakter nieinwazyjny i polegają na usunięciu powierzchniowej warstwy naskórka za pomocą różnego rodzaju substancji chemicznych, które w kontakcie ze skórą powodują jej złuszczanie, a następnie regenerację. Skutecznie pobudzają więc procesy odnowy skóry, a w efekcie poprawiają jej wygląd.

 • Dla kogo przeznaczone są peelingi lekarskie?

Peelingi lekarski są przenzaczone dla wszytkich, którzy posiadają:

 • trądzik zaskórnikowy
 • trądzik grudkowo-krostkowy
 • trądzik różowaty w okresie remisji
 • przebarwienia, blizny zanikowe – powikłania po trądziku
 • nadmierne wydzielanie sebum
 • rozszerzone pory
 • Jakie peelingi lekarskie są najlepsze?

Najczęściej stosowanymi substancjami w peelingach lekarskich są kwasy owocowe alfa, beta, poli hydroksykwasy, kwas trójchlorooctowy czy fenol. Wykazują one wysoką skuteczność w redukcji zmian trądzikowych.  Peelingi chemiczne zaleca się stosować jesienią (od września do grudnia) oraz wczesną wiosną (luty – kwiecień).

LECZENIE TRĄDZIKU W SKRÓCIE

 • wykorzystanie peelingów lekarskich
 • redukcja zmian trądzikowych
 • regeneracja skóry i kontrola wydzielania sebum

Peeling chemiczny – charakterystyka zabiegu

Bezpieczeństwo

Przed przystąpieniem do zabiegu ma miejsce dokładne oczyszczenie skóry z wszelkich zanieczyszczeń oraz makijażu. Oddala to ryzyko jakiegokolwiek zakażenia skóry. Peelingi lekarskie są przeprowadzane przez wykwalifikowanego specjalistę, dlatego są wyjątkowo bezpieczne dla skóry.

Szybkość i trwałość efektów

Pierwsze efekty zabiegu są widoczne, gdy tylko zniknie zaczerwienieni skóry. Przy kuracji przeciwtrądzikowej  oraz usuwaniu blizn potrądzikowych zalecane jest skorzystanie z serii zabiegów, których częstotliwość ustala się indywidualnie. Dla najlepszych efektów, zabiegi te zwykle powtarza się w odstępach około czterotygodniowych. Rezultaty leczenia trądziku tej metodą są długotrwałe, o ile są wspierane staranną pielęgnacją skóry.

Komfort

Peeling medyczny nie należy do zabiegów bolesnych. Łagodne ruchy specjalisty i specjalna technika wykonywania peelingu sprawia, że zabieg leczenie trądziku przypomina masaż twarzy. Pacjent może więc się zrelaksować i odpocząć.

Stosunek cena/jakość

Peeling chemiczny to niezawodna metoda regulowania ilości sebum i usuwania zmian skórnych. Peeling twarzy znacznie zwiększa skuteczność terapii przeciwtrądzikowej, dlatego cena leczenia trądziku tą metodą nie jest wygórowana.

Leczenie trądziku – opinie eksperta

Czas rekonwalescencji
Od razu po zabiegu można wrócić do codziennych zajęć.
Powtarzalność
Pełna kuracja obejmuje kilka peelingów powtarzanych co 3-4 tygodnie.
Leczenie trądziku – komentarz eksperta

Niezawodna metoda usuwania trądziku

Zastosowane peelingu medycznego w leczeniu trądziku jest znane i cenione od dawna. Peeling z użyciem kwasów pozwala nie tylko oczyścić skórę z nadmiaru sebum, ale także regulować jego wydzielanie. Kilka zabiegów wyraźnie zwiększa gęstość skóry i redukuje zmiany pigmentowe. Peelingi to nieocenione wsparcie terapii przeciwtrądzikowej.

Leczenie trądziku – galeria

Krok po kroku – jak działa zabieg leczenia trądziku?

11

Przygotowanie do peelingu chemicznego

Lekarz diagnozuje stan skóry, a następnie dobiera odpowiednią metodę leczenia trądziku. Skóra jest oczyszczana z zanieczyszczeń i makijażu.

22

Aplikacja preparatu

Lekarz nakłada na twarz pacjenta mieszankę mieszankę związków chemicznych w określonym stężeniu. Jest ono dobierane indywidualnie do potrzeb skóry. 

33

Oczyszczanie skóry

Substancje aktywne nałożone na skórę wnikają w jej warstwy i regulują poziom sebum. Pory skóry zostają oczyszczone. 

44

Regeneracja i nawilżanie skóry

Po zakończonym peelingu, nakładany jest preparat nawilżająco- łagodzący. Skóra zostaje odżywiona, nawilżona i zregenerowana. 

Leczenie trądziku - zasada działania

Potęga kwasów!

Peeling chemiczny jest oparty na dwóch komponentach. Pierwszy to złuszczanie, które pozwala pozbyć się nadmiaru sebum i usunąć martwy naskórek. Drugi to regeneracja skóry, dzięki zastosowaniu koktajlu substancji aktywnych  o indywidualnie dobranym stężeniu. W efekcie wygląd i kondycja skóry ulegają znaczej poprawie.

Leczenie trądziku – przebieg zabiegu

1

Konsultacja wstępna

W pierwszej kolejności lekarz przeprowadza wywiad lekarski z pacjentem oraz diagnozuje stan jego skóry.

2

Plan leczenia

Przed pierwszym zabiegiem, tworzony jest dokładny harmonogram kuracji.

3

Pierwszy zabieg

Lekarz/specjalista wykonuje pierwszy zabieg i przekazuje pacjentom zalecenie pozabiegowe.

4

Kontynuacja terapii

Po zabiegu, lekarz/specjalista planuje z pacjentem wizytę kontrolną i jeśli zachodzi taka potrzeba – kontynuację kuracji.

Obszary zabiegowe

Image
Twarz
Image
Inne obszary dotknięte trądzikiem

Najczęściej zadawane pytania i opinie pacjentów

 • Czy każdy może wykonać peeling chemiczny?

  Peeling chemiczny, wykonany przez wykwalifikowanego specjalistę jest zabiegiem bardzo bezpiecznym. Jedyne przeciwwskazania to:

  • choroby autoimmunologiczne
  • stany zapalane
  • aktywna opryszczka
  • alergie skórne na składniki zawarte w peelingu
  • stosowanie terapii pochodnymi retinolu
  • liczne znamiona melanocytowe
  • skłonność do powstawania bliznowców
  • w przypadku kobiet – ciąża i okres laktacji
 • Jak należy dbać o skórę po zabiegu leczenia trądziku?

  Bezpośrednio po zabiegu, skóra będzie zaczerwieniona i może lekko piec. Z tego poowdu, przez pierwszą dobę po zabiegu, nie należy wykonywać makijażu, aby jej dodatkowo nie podrażniać. Przez około 4 tygodnie po peelingu, Zaleca się unikanie ekspozycji na promienie słoneczne oraz stosowanie filtrów o faktorze co najmniej 30 SPF. Przez 2 pierwsze tygodnie, obowiązuje zakaz stosowania kremów z AHA. Regenerację pozabiegową skóry wspiera stosowanie kosmetyków o działaniu nawilżającym.

 • Kiedy najlepiej wykonać peeling medyczny?

  Peelingi chemiczne zaleca się stosować jesienią (od września do grudnia) oraz wczesną wiosną (luty – kwiecień).

 • Leczenie trądziku - OPINIE

  Leczyłam trądzik u dermatologa przez prawie rok za pomocą środków doustnych, ale efekty były słabe i krótkotrwałe. Bałem się stosować retinoidów, ale miałem już dość wyglądu mojej twarzy i pleców. W końcu, lekarz powiedział, że być może moja skóra potrzebuje, aby zadziałać na nią z dwóch stron – od zewnątrz i na wewnątrz. Po pierwszym peelingu chemicznym, zauważyłem, że moja skóra wygląda dużo lepiej, a nowe wypryski pojawiają się znacznie rzadziej i są mniej widoczne. Po trzech zabiegach, wiedziałem już, że to naprawdę działa! Teraz jestem już po zakończonej kuracji, a stan mojej skóry nigdy nie był tak dobry. Nie mam już prawie wyprysków, a zaskórniki na czole i nosie zniknęły całkowicie. Polecam!

  Artur, 23 lata

  Trądzik pojawił się u mnie około 13 roku życia. Wszyscy mówili mi, że zniknie, gdy wyjdę z okresu dojrzewania, ale niestety tak nie było. Mnóstwo zaskórników zamkniętych i otwartych oraz sporadyczne zmiany ropne okropnie uprzykrzały mi życie. Leczyłam się u różnych dermatologów przez wiele lat, aż w końcu postanowiłam wypróbować jakąś nową metodę. Szłam na peeling chemiczny z mieszanymi uczuciami, bo nie wierzyłam już, że cokolwiek może mi pomóc, ale to naprawdę działa! Jestem po trzech zabiegach, a skóra na moich policzkach i brodzie jest gładziutka jak u niemowlaka. Zyskałam mnóstwo czasu, który musiałam przeznaczać na wykonanie makijażu kryjącego każdego ranka. Peeling chemiczny przywrócił mi wiarę, że będę jeszcze miała idealnie gładką buzię!

  Agnieszka, 31 lat

Leczenie trądziku – Cena

Obszar zabiegowyCena
Twarz/Ciało200-500zł