Chirurgiczna plastyka powiek – najskuteczniejsza technika unoszenia i odmładzania powiek!

plastyka powiek

Chirurgiczna plastyka powiek – informacje i wskazania

Czym jest chirurgiczna plastyka powiek?

Chirurgiczna plastyka powiek, czyli blefaroplastyka to zabieg wykonywany przez chirurga plastyka. Jego zadaniem jest korekcja opadających powiek. Cienka i delikatna skóra wokół oczu jest najbardziej podatna na tworzenie się zmarszczek i utratę jędrności. Wraz z upływem czasu powieki opadają, co nadaje twarzy zmęczony i niewyspany wygląd. Zabieg chirurgiczny może zostać wykonany na powiece dolnej, górnej lub obu jednocześnie. Procedura pomaga przywrócić spojrzeniu młodzieńczy blask i sprawia, że okolice oczu znów wyglądają pięknie.

 • Na czym polega chirurgiczna plastyka powiek?

Zabieg chirurgiczny wykonuje się w znieczuleniu miejscowym lub dożylnym. Procedura polega na wykonaniu nacięcia w fałdzie powieki górnej lub w powiece dolnej pod rzęsami, usunięciu zbędnego fragmentu skóry, a czasem także tłuszczu, często koryguje się także ułożenie mięśnia okrężnego oka. Na koniec zszywa się ranę.

 • Dla kogo przeznaczony jest zabieg chirurgicznej plastyki powiek?

Zabieg przeznaczony jest dla osób z problemem opadających powiek, worków tłuszczowych pod oczami.

CHIRURGICZNA PLASTYKA POWIEK W SKRÓCIE

 • efektywność,
 • niski odsetek powikłań,
 • znieczulenie miejscowe lub krótkie dożylne,
 • powrót do domu w tej samej lub następnej dobie,
 • 7 – 14 dni okresu rekonwalescencji.

Chirurgiczna plastyka powiek – charakterystyka zabiegu

Bezpieczeństwo

Zabieg wykonywany jest przez chirurga plastycznego, w znieczuleniu miejscowym lub krótkotrwałym dożylnym. Odsetek powikłań po zabiegu jest niewielki. Po 4 – 5 dniach następuje zdjęcie szwów i kontrola stanu powiek. Dzięki wdrożeniu odpowiedniego postępowania po zabiegu oraz pozostawaniu pod opieką specjalisty, proces gojenia powinien przebiegać szybko i bez komplikacji.

Szybkość i trwałość efektów

Zabieg chirurgicznej korekcji powiek jest najbardziej efektywną procedurą przywracającą ich prawidłowy wygląd. Bezpośrednio po zabiegu pacjent musi nosić opatrunek, zdjęcie szwów następuje w okolicy 5 doby. Do pracy można wrócić po 1 – 2 tygodniach. W tym czasie następuje proces gojenia się powiek.

Komfort

Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu. Pacjent nie odczuwa bólu ani dyskomfortu. W zależności od użytego znieczulenia, wraca do domu w tej samej lub następnej dobie.

Stosunek cena/jakość

Zabieg jest skuteczną procedurą, która pomaga przywrócić młody wygląd okolicy oczu. Efekty są zadowalające i długotrwałe, co sprawia, że cena jest dla pacjenta atrakcyjna.

 

Chirurgiczna plastyka powiek – opinie eksperta

Czas rekonwalescencji
Szwy zdejmowane są w 4 – 5 dobie po zabiegu. Po około 10 – 14 dniach pacjent może wrócić do pracy. Czas rekonwalescencji wydłuża się nieco, jeśli operowane były jednocześnie obie powieki – górna i dolna.
Powtarzalność
Efekty zabiegu są trwałe. Zabieg nie chroni jednak przed naturalnymi, zachodzącymi w ciele procesami starzenia się.
Chirurgiczna plastyka powiek – komentarz eksperta

Najskuteczniejsza metoda korekcji powiek!

Choć chirurgia plastyczna wiąże się z koniecznością użycia skalpela oraz koniecznością przejścia przez pewien okres rekonwalescencji, to zabiegi z tej dziedziny wciąż przynoszą najbardziej spektakularne i najtrwalsze efekty. Dzięki chirurgii plastycznej powiek możemy nie tylko usunąć nadmiar skóry, ale także tkanki tłuszczowej,  a przy okazji dokonać korekcji mięśnia okrężnego oka. Działamy więc kompleksowo, sprawiając, że pacjent odzyskuje radość z odmłodzonej okolicy oczu. Powikłania zdarzają się niezmiernie rzadko, a okres rekonwalescencji to zaledwie kilkanaście dni. Wszystkie te zalety zabiegu przemawiają na jego korzyść.

Krok po kroku – jak działa chirurgiczna plastyka powiek?

11

Przygotowanie do zabiegu

Pacjent otrzymuje znieczulenie. Stosuje się znieczulenie miejscowe lub krótkie dożylne.

 

22

Przebieg zabiegu

Chirurg wykonuje nacięcie w powiece górnej lub dolnej. Usuwa nadmiar skóry oraz tkanki tłuszczowej, a następnie zszywa ranę.

 

33

Założenie opatrunku

Na ranę zakładany jest mały plasterek, który nie utrudnia widzenia. Pacjent zostaje wypuszczony do domu tego samego dnia lub po upływie doby.

 

Chirurgiczna plastyka powiek - zasada działania

Najwyższa skuteczność i trwały efekt

Dzięki działaniu chirurga plastyka powieki zostają skorygowane. Nadmiar skóry zostaje usunięty, dodatkowo chirurg może skorygować ułożenie mięśnia okrężnego oka lub usunąć nadmiar tłuszczyku oczodołowego. Metoda chirurgiczna jest najbardziej skuteczna i przynosi pożądane efekty w niedługim czasie.

Chirurgiczna plastyka powiek – przebieg zabiegu

 

1

Konsultacja wstępna

Lekarz zleca konieczne badania i omawia przebieg zabiegu.

2

Przygotowanie do leczenia

Po zakwalifikowaniu pacjenta do zabiegu, ustalany jest termin.

3

Przeprowadzenie zabiegu

W dniu zabiegu pacjent zostaje znieczulony. Procedura trwa około 60 min. Po zabiegu pacjent opuszcza klinikę zwykle w tej samej dobie. Jeśli zastosowano znieczulenie dożylne, w kolejnej dobie.

4

Kontynuacja terapii

Pacjent zgłasza się na kontrolę oraz zdjęcie szwów w 4 – 5 dobie po zabiegu.

Obszary zabiegowe

Image
Powieka górna
Powieka dolna

Najczęściej zadawane pytania i opinie pacjentów

 • Jakie badania należy wykonać przed zabiegiem?

  Lekarz zleca wykonanie: grupy krwi, morfologii, OB, wskaźników krzepnięcia, kreatyniny, poziomu glukozy, elektrolitów, badania ogólnego moczu oraz aktualnych szczepień przeciwko żółtaczce typu B.

 • Jakie są przeciwwskazania do wykonania zabiegu?

  Przeciwwskazaniami są przede wszystkim: zaburzenia krzepliwości, skazy naczyniowe, nieuregulowane nadciśnienie tętnicze, nieuregulowana cukrzyca, ciąża, infekcje ropne skóry, śluzówek.

 • Jakie są zalecenia pozabiegowe?

  Przez kolejne dni po zabiegu należy nakładać na powiekę chłodne kompresy, a po zabiegu powieki dolnej, należy ją delikatnie masować. Po zdjęciu szwów konieczne jest nałożenie opatrunków.

   

 • Chirurgiczna plastyka powiek - opinie

  Miałam już dosyć swojego odbicia w lustrze. Moja twarz wyglądała na smutną, zmęczoną, a wszystko przez opadające powieki i zmarszczki wokół oczu. Potrzebowałam metody skutecznej i najlepszej. Nie bałam się skalpela i zabiegu. Wiedziałam, że wszystko pójdzie gładko i sprawnie. I tak było. Dziś spoglądam w lustro z uśmiechem i z przyjemnością nakładam makijaż.

  Katarzyna, 40 lat

Chirurgiczna plastyka powiek – Cena

Obszar zabiegowyCena
Powieka górna/ Powieka dolna3500 zł - 4500 zł