Chirurgiczna plastyka powiek – najskuteczniejsza technika unoszenia i odmładzania powiek!

Chirurgiczna plastyka powiek – informacje i wskazania
Czym jest chirurgiczna plastyka powiek?
Chirurgiczna plastyka powiek, czyli blefaroplastyka to zabieg wykonywany przez chirurga plastyka. Jego zadaniem jest korekcja opadających powiek. Cienka i delikatna skóra wokół oczu jest najbardziej podatna na tworzenie się zmarszczek i utratę jędrności. Wraz z upływem czasu powieki opadają, co nadaje twarzy zmęczony i niewyspany wygląd. Zabieg chirurgiczny może zostać wykonany na powiece dolnej, górnej lub obu jednocześnie. Procedura pomaga przywrócić spojrzeniu młodzieńczy blask i sprawia, że okolice oczu znów wyglądają pięknie.
Zabieg chirurgiczny wykonuje się w znieczuleniu miejscowym lub dożylnym. Procedura polega na wykonaniu nacięcia w fałdzie powieki górnej lub w powiece dolnej pod rzęsami, usunięciu zbędnego fragmentu skóry, a czasem także tłuszczu, często koryguje się także ułożenie mięśnia okrężnego oka. Na koniec zszywa się ranę.
Zabieg przeznaczony jest dla osób z problemem opadających powiek, worków tłuszczowych pod oczami.
CHIRURGICZNA PLASTYKA POWIEK W SKRÓCIE
- efektywność,
- niski odsetek powikłań,
- znieczulenie miejscowe lub krótkie dożylne,
- powrót do domu w tej samej lub następnej dobie,
- 7 – 14 dni okresu rekonwalescencji.
Chirurgiczna plastyka powiek – charakterystyka zabiegu
Chirurgiczna plastyka powiek – opinie eksperta
Najskuteczniejsza metoda korekcji powiek!
Choć chirurgia plastyczna wiąże się z koniecznością użycia skalpela oraz koniecznością przejścia przez pewien okres rekonwalescencji, to zabiegi z tej dziedziny wciąż przynoszą najbardziej spektakularne i najtrwalsze efekty. Dzięki chirurgii plastycznej powiek możemy nie tylko usunąć nadmiar skóry, ale także tkanki tłuszczowej, a przy okazji dokonać korekcji mięśnia okrężnego oka. Działamy więc kompleksowo, sprawiając, że pacjent odzyskuje radość z odmłodzonej okolicy oczu. Powikłania zdarzają się niezmiernie rzadko, a okres rekonwalescencji to zaledwie kilkanaście dni. Wszystkie te zalety zabiegu przemawiają na jego korzyść.
Krok po kroku – jak działa chirurgiczna plastyka powiek?
Najwyższa skuteczność i trwały efekt
Dzięki działaniu chirurga plastyka powieki zostają skorygowane. Nadmiar skóry zostaje usunięty, dodatkowo chirurg może skorygować ułożenie mięśnia okrężnego oka lub usunąć nadmiar tłuszczyku oczodołowego. Metoda chirurgiczna jest najbardziej skuteczna i przynosi pożądane efekty w niedługim czasie.
Chirurgiczna plastyka powiek – przebieg zabiegu
Obszary zabiegowe

Najczęściej zadawane pytania i opinie pacjentów
Jakie badania należy wykonać przed zabiegiem?
Lekarz zleca wykonanie: grupy krwi, morfologii, OB, wskaźników krzepnięcia, kreatyniny, poziomu glukozy, elektrolitów, badania ogólnego moczu oraz aktualnych szczepień przeciwko żółtaczce typu B.
Jakie są przeciwwskazania do wykonania zabiegu?
Przeciwwskazaniami są przede wszystkim: zaburzenia krzepliwości, skazy naczyniowe, nieuregulowane nadciśnienie tętnicze, nieuregulowana cukrzyca, ciąża, infekcje ropne skóry, śluzówek.
Jakie są zalecenia pozabiegowe?
Przez kolejne dni po zabiegu należy nakładać na powiekę chłodne kompresy, a po zabiegu powieki dolnej, należy ją delikatnie masować. Po zdjęciu szwów konieczne jest nałożenie opatrunków.
Chirurgiczna plastyka powiek - opinie
Miałam już dosyć swojego odbicia w lustrze. Moja twarz wyglądała na smutną, zmęczoną, a wszystko przez opadające powieki i zmarszczki wokół oczu. Potrzebowałam metody skutecznej i najlepszej. Nie bałam się skalpela i zabiegu. Wiedziałam, że wszystko pójdzie gładko i sprawnie. I tak było. Dziś spoglądam w lustro z uśmiechem i z przyjemnością nakładam makijaż.
Katarzyna, 40 lat
Chirurgiczna plastyka powiek – Cena
Obszar zabiegowy | Cena |
Powieka górna/ Powieka dolna | 3500 zł - 4500 zł |