EasyLift – bezoperacyjny zabieg liftingujący

Zabieg EasyLift jest to znakomita alternatywa dla operacyjnego liftingu twarzy. Metoda EasyLift nie pozostawia żadnych blizn. Główną zaletą zabiegu jest to, że oprócz pozbycia się nadmiaru skóry, możemy również poprawić proporcje twarzy. Jest to zabieg dla osób poszukujących natychmiastowych i trwałych efektów odmładzających, a także możliwości poprawienia owalu twarzy, bez konieczności poddawania się inwazyjnym operacjom chirurgicznym.

MediArt Clinic, renomowana klinika medycyny estetycznej zlokalizowana w Poznaniu, jest jednym z dwóch ośrodków w Polsce, gdzie można poddać się innowacyjnemu zabiegowi liftingu twarzy EasyLift.

Nasza klinika jako jedyna w Polsce specjalizuje się zarówno w obszarze twarzy jak i szyi.

Czym jest zabieg EasyLift?

Zabieg EasyLift to rewolucyjny zabieg liftingujący, który przywraca skórze twarzy jędrność, elastyczność oraz młodzieńczy wygląd. Ta technika pozwala na: wymodelowanie kości policzkowych i ładne zarysowanie linii żuchwy, pozbycie się tzw. chomików i drugiego podbródka, odmłodzenie twarzy i szyi.

Zabieg EasyLift bazuje na niciach stałych, a metoda ta pozwala na szybkie i długotrwałe rezultaty – nawet do 12 lat, w porównaniu do zabiegu samymi nićmi liftingującymi.

Cała innowacyjność zabiegu polega na budowie nici i ich sposobie aplikacji. Z nici tworzona jest specjalna konstrukcja, która podnosi i napręża skórę. Nici współpracują z mimiką twarzy pacjenta i nie powodują zniekształceń, ani zaciągnięć skóry, a dodatkowo stymulują skórę do produkcji kolagenu. Efekt odmłodzenia, a także poprawienia proporcji twarzy widoczny jest od razu po zabiegu, a już po ok. 1-2 miesiącach widać również poprawę jakości skóry.

Młodsi pacjenci zwykle decydują się na zabieg EasyLift w celu poprawienia proporcji twarzy, a starsi chcą dodatkowo zredukować nawisy skóry, które są skutkiem naturalnego starzenia się skóry.

Co to są nici Spring Thread?

Jest o rodzaj nici stałych, które zostały wymyślone i opracowane przez francuskich lekarzy. Nici są efektem wieloletnich badań, dzięki którym finalny produkt jest biokompatybilny, nie wywołuje uczuleń, a także zapobiega tworzeniu się zrostów.

Nici te zbudowane są z bardzo wytrzymałego rdzenia poliestrowego, który odporny jest na działanie sił rozciągających. Elastyczne i nieagresywne haczyki 3D, umieszczone na niciach, ułatwiają doskonałe mocowanie w tkankach. Dodatkowo, nici pokryte są warstwą medycznego silikonu, który zwiększa ich elastyczność, a także delikatność zabiegu.

WSKAZANIA DO WYKONANIA ZABIEGU EASYLIFT

EasyLift to świetny zabieg dla pacjentów, którzy:

 • chcą uniknąć zabiegu chirurgicznego albo źle tolerują narkozę
 • szukają skutecznej i długotrwałej metody poprawienia owalu twarzy
 • chcą zniwelować tzw. chomiki lub drugi podbródek
 • chcą ogólnie poprawić wygląd swojej twarzy i jej proporcje

Jakie są zalety i wady zabiegu  EASYLIFT

Zabieg EasyLift może być świetnym rozwiązaniem dla wielu pacjentów i pacjentek, którzy chcą skutecznie odjąć sobie kilka lat. Jednak przed podjęciem decyzji, warto skonsultować się ze specjalistą i dokładnie przeanalizować jego zalety i wady.

Zalety

 • Natychmiastowy efekt.
 • Długotrwałe efekty – nawet do 12 lat.
 • Mało inwazyjny zabieg – brak konieczności wykonywania operacji chirurgicznej.
 • Nie wymaga narkozy, zabieg odbywa się przy znieczuleniu miejscowym.
 • Redukuje zmarszczki i wyraźnie odmładza twarz, zachowując przy tym bardzo naturalny efekt.
 • Niweluje problem opadającej powieki.
 • Pozwala na poprawienie wielu obszarów twarzy.
 • Stymuluje skórę do produkcji kolagenu.
 • Nie wymaga długiego okresu rekonwalescencji.

Wady

 • Po zabiegu twarz może być lekko opuchnięta i zaczerwieniona, a także mogą pojawić się siniaki.
 • Pierwsze dni mogą powodować uczucie dyskomfortu, napięcia i nadwrażliwości skóry w miejscu implantacji nici.
 • Zabieg nie jest dla wszystkich: przeciwwskazaniem są niektóre choroby i problemy skórne, a także ciąża lub karmienie piersią.
 • Dla podtrzymania efektu może być konieczny zabieg retencyjny, co generuje dodatkowe koszty.

Jak wygląda proces zabiegu EasyLift?

1

Konsultacja

Pierwszym etapem zabiegu jest konsultacja lekarska, podczas której omawiane są problematyczne obszary, analizowana jest twarz i proporcje poszczególnych pięter twarzy – dolnego, środkowego i górnego, a także okolicy szyi.

2

Przygotowanie do zabiegu

Specjalista dobiera właściwą ilość nici a także ustala ich przebieg. Następnie obszar zabiegowy jest dokładnie dezynfekowany i podawane jest znieczulenie miejscowe, które zaczyna działać po ok. 15 minutach.
Jeszcze przed zabiegiem spinane są włosy, a lekarz rozrysowuje na twarzy przebieg nici.

3

Zabieg

Lekarz przeprowadza zabieg implantacji nici stałych, które przechodzą pod skórą głowy i są zaczepiane przy nasadzie głowy, podciągając wybrane części twarzy. Miejsca zaczepienia i przebiegu nici w ogóle nie widać.

Czas zabiegu jest zależny od liczby implantowanych u pacjenta nici. Zwykle jest to od 60 do 120 minut.

Jakie są przeciwwskazania do wykonania zabiegu EASYLIFT

Zabieg nie jest zalecany dla:

 • kobiet w ciąży,
 • kobiet karmiących piersią,
 • osób z aktywną opryszczką i chorobami nowotworowymi,
 • osób ze skłonnością do powstawania bliznowców.

Szybkość i trwałość efektów

Efekt zabiegu EasyLift jest natychmiastowy i spektakularny. Redukcja zmarszczek, zwiększenie jędrności skóry oraz poprawa konturów i owalu twarzy stają się zauważalne od razu, natomiast na pełny efekt należy poczekać około miesiąca. Po tym czasie skóra zaczyna produkować nowy kolagen i widać poprawę jej jakości i naprężenia.

Nici liftingujące zapewniają bardzo naturalny, ale skuteczny efekt odmłodzenia twarzy.
Po 5 latach można wykonać zabieg retencyjny i podciągnąć nici, w zależności od potrzeb pacjenta. Przez okres 10 lat można wykonać do 3 zabiegów retencyjnych.

Efekt zabiegu EasyLift utrzymuje się do 12 lat, po tym czasie nie trzeba wyjmować nici stałych. Można wyjąć nici, które tworzyły konstrukcję lub zrobić zabieg jeszcze raz i wymienić je na nowe.

Czas rekonwalescencji

Jedną z najważniejszych zalet zabiegu EasyLift jest krótki czas rekonwalescencji, który trwa od kilku dni do ok. tygodnia. Pacjenci mogą czuć bolesność i tkliwość w miejscach implantacji nici przez pierwsze kilka dni.

Zalecenia pozabiegowe

Jednym z zaleceń lekarskich jest zażywanie odpowiedniego antybiotyku, a także przykładanie zimnych okładów. Bardzo ważne jest unikanie ucisku miejsc, gdzie były implantowane nici i nienarażanie tkanek na urazy mechaniczne.

Przez pierwsze trzy tygodnie należy zrezygnować z wysiłku fizycznego, yogi twarzy i masaży twarzy, a także z zabiegów stomatologicznych i farbowania włosów. Ważne jest, aby ograniczyć mimikę twarzy i nie zwiększać jej napięcia. Dodatkowo w pierwszych trzech dniach nie myć głowy.

Podsumowanie

EasyLift to innowacyjny zabieg liftingujący. Bezbolesny i bezinwazyjny charakter zabiegu, natychmiastowe efekty odmładzające oraz krótki czas rekonwalescencji czynią EasyLift doskonałą opcją dla osób poszukujących skutecznych i bezpiecznych metod poprawy wyglądu twarzy.

Cena zabiegu EasyLift

Koszty liftingu mogą się różnić w zależności od indywidualnych potrzeb pacjenta oraz obszaru, na którym zostanie przeprowadzony zabieg. Ostateczna cena zabiegu zależy od wybranych okolic i liczby zaimplantowanych nici.

Koszt jednej okolicy zaczyna się od 7 500 zł.

Najczęściej zadawane pytania

 • Czy można wykonać zabieg EasyLift po wcześniejszym operacyjnym zabiegu liftingu twarzy?

  Tak, chirurgiczny lifting twarzy nie jest przeciwwskazaniem do zabiegu. Do naszej kliniki często zgłaszają się pacjenci, którzy przeszli chirurgiczny lifting twarzy, ale efekt był krótkotrwały i szukają lepszych rozwiązań. Zabieg EasyLift jest doskonałym wyborem dla osób poszukujących długotrwałych rezultatów.

 • Czy po zabiegu EasyLift można wykonać chirurgiczny lifting twarzy?

  Tak, zabieg EasyLift nie jest przeciwwskazaniem do chirurgicznego liftingu twarzy.

 • Czy może wystąpić reakcja alergiczna?

  Materiały stosowane do zabiegu są bezpieczne dla organizmu i biokompatybilne, a ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej jest znikome. Używane są one w implantologii od kilkudziesięciu lat, dzięki czemu są sprawdzone zarówno pod względem właśnie bezpieczeństwa, jak i stabilności.

 • Czy obawiać się efektu „maski”?

  Nici używane do zabiegu są elastyczne, dzięki czemu łatwo dopasowują się do indywidualnych kształtów twarzy, podążają za ruchem mięśni i nie ograniczają mimiki. Co ważne w metodzie EasyLift, zabiegi retencyjne pozwalają dopasować napięcie nitek do aktualnego stanu skóry tak, aby efekt był jak najbardziej naturalny i długotrwały.

 • Jakie obszary można poprawić za pomocą zabiegu EasyLift?

  EasyLift pozwala na poprawienie wielu obszarów twarzy, takich jak: czoło, skronie i opadające powieki, kości policzkowe, opadające kąciki ust, linie marionetki, bruzdy nosowo wargowe, linia żuchwy, drugi podbródek i cała szyja.

 • Czy zabieg EasyLift wymaga jakiegoś specjalnego przygotowania?

  3 dni przed zabiegiem zaleca się unikanie alkoholu. W dniu zabiegu należy nie pić kawy ani nie stosować lakieru do włosów i innych produktów do ich stylizacji. Włosy powinny być czyste i umyte.

 • Czym metoda EasyLift różni się od tradycyjnego liftingu z wykorzystaniem nici stałych?

  Metoda EasyLift pozwala na wykonywanie zabiegów retencyjnych i podciągnięcie konstrukcji nici co kilka lat, dzięki czemu nie trzeba wykonywać zabiegu na nowo. Efekt odmłodzenia utrzymuje się do 12 lat.

 • Jak spać po zabiegu z wykorzystaniem nici stałych?

  Po zabiegu z wykorzystaniem nici stałych najlepiej spać na plecach przez 2-3 dni, unikając nacisku na obszar poddany zabiegowi.

 • Czy zabieg EasyLift trzeba powtarzać?

  Sam zabieg EasyLift wykonujemy raz, a jego efekt utrzymuje się do 12 lat. W ciągu 10 lat można wykonać do 3 zabiegów retencyjnych i podciągnąć konstrukcję.

 • Czy po upływie czasu trzeba wyjmować nici?

  Nie ma konieczności usuwania nici po upływie czasu.

 • W jakim wieku warto rozważyć zabieg z użyciem nici?

  Wiek, w którym warto rozważyć zabieg z użyciem nici, zależy od indywidualnych czynników i potrzeb pacjenta. Konsultacja z doświadczonym specjalistą pomoże określić najlepszy czas dla konkretnej osoby. Przeważnie zabiegowi poddają się pacjenci po 40 roku życia, kiedy skóra widocznie traci swoją elastyczność i zaczyna opadać.

 • Czy zabieg bezoperacyjnego liftingu EasyLift boli?

  Zabieg odbywa się w znieczuleniu miejscowym, dlatego na początku pacjent czuje delikatne ukłucie. Znieczulenie zaczyna działać po 15 min. i wtedy odczucia pacjenta mogą być podobne jak w przypadku zabiegów stomatologicznych ze znieczuleniem – nie boli, ale pacjent czuje delikatny nacisk na skórę.