CGF – mezoterapia czynnikami wzrostu i komórkami macierzystymi

 

komorki macierzyste na zmarszczki - Poznan

Mezoterapia CGF - informacje i wskazania

Czym jest mezoterapia CGF?

Skoncentrowane Czynniki Wzrostu (CGF – Concentrated Growth Factors) to zabieg wykorzystywany w medycynie regeneracyjnej i estetycznej. Dzięki czynnikom wzrostu  oraz komórkom macierzystym pozyskanym z własnej krwi Pacjenta, terapia CGF pozwala zwalczyć takie problemy jak: drobne zmarszczki, utrata jędrności skóry, a nawet wypadanie włosów.

 • Preparaty CGF

Preparaty CGF są dobierane w zależności od indywidualnych potrzeb Pacjenta. Linia CGF obejmuje:

 • CGF LIQUIDprofilaktyka starzenia się skóry i wypadania włosów, redukcja drobnych zmarszczek, rewitalizacja skóry.
 • CGF HARMONY – iniekcja komórek zawieszonych w żelu (Activated Plasma Albumin Gel), który jest przygotowywany z białek pozyskanych z krwi Pacjenta. Służy do intensywnej regeneracji skóry, usuwania zmarszczek i ujędrniania.
 • CGF ONE  idealny do stosowania na małych obszarach (np. grzbiety dłoni, okolica oczu, ust, skóra głowy). Jego efekty to wyrażne odmłodzenie, rewitalizacja i poprawa jędrności skóry oraz redukcja zmarszczek.

Z myślą o specjalnych potrzebach męskiej skóry, powstały linie CGF dedykowane mężczyznom – CGF HARMONY GENTLEMAN oraz CGF ONE GENTLEMAN. Preparaty CGF GENTLEMAN pobudzają regenerację i zapewniają skórze młody i naturalny wygląd. 

 • Wskazania do zabiegu CGF
 • utarta jędrności skóry
 • zmarszczki
 • wypadanie włosów
 • szara, pozbawiona energii cera
 • skóra wymagająca rewitalizacji i odżywienia

MEZOTERAPIA CGF W SKRÓCIE

 • komórki macierzyste i czynniki wzrostu
 • odmładzanie i terapia anti-aging
 • regeneracja skóry
 • naturalne efekty
 • brak ryzyka alergii

Mezoterapia CGF – charakterystyka zabiegu

Bezpieczeństwo

CFG to naturalna, a przez to w 100% bezpieczna metoda mezoterapii. Do zabiegu wykorzystywane są komórki pozyskiwane z własnej krwi, dlatego nie ma ryzyka reakcji alergicznych, powikłań i działań niepożądanych. Oryginalny paszport Pacjenta CGF, który otrzymasz w naszej klinice i to gwarancja bezpieczeństwa i najwyższej jakości zabiegu. 

Szybkość i trwałość efektów

Zabieg z wykorzystaniem komórek macierzystych i czynników wzrostu pobudza naturalne procesy regeneracji skóry poprzez stymulowanie syntezy kolagenu, pobudzanie wzrostu fibroblastów i aktywację mikrokrążenia. Z tego powodu uzyskane efekty są trwałe. Rezultaty są widoczne już po pierwszym zabiegu z serii.

Komfort

Zabieg CGF przypomina klasyczną mezoterapię i jest komfortowy. Podczas wprowadzania preparatu (przy Harmony używa się w tym celu kaniuli), Pacjenci odczuwają delikatne wkłucia oraz wrażenie rozpierania. Zabieg nie jest bolesny,  ale dla najwyższego komfortu Pacjenta, można użyć maski znieczulającej.

Stosunek cena/jakość

Biorąc pod uwagę szybkość procedury oraz trwałość efektów, cena mezoterapii CGF jest bardzo atrakcyjna i całkowicie adekwatna do uzyskiwanych korzyści.

Mezoterapia CGF – opinie eksperta

Czas rekonwalescencji
Po zabiegu można od razu wrócić do codziennych aktywności.
Powtarzalność
Po wykonaniu serii 3 zabiegów, zaleca się powtarzanie mezoterapii 1-2 razy w roku dla podtrzymania efektów. 
Mezoterapia CGF – komentarz eksperta

Komórki macierzyste w służbie medycyny estetycznej

Skoncentrowane Czynniki Wzrostu (CGF – Concentrated Growth Factors) mają bardzo dużo zastosowań. Obecnie coraz częściej używa się komórek macierzystych do odmładzania i regeneracji skóry. Efekty takich zabiegów są bardzo satysfakcjonujące. Komórki, które uzyskuje się z krwi Pacjenta dają impuls do pełnej rewitalizacji skóry. Dzieje się to m.in. poprzez stymulację kolagenozy i namnażanie fibroblastów. Bezpieczeństwo i skuteczność tej procedury sprawiają, że  mezoterapia CGF już wkrótce może stać się wiodącym zabiegiem odmładzającym.

Mezoterapia CGF – galeria

Krok po kroku – jak działa CGF?

11

Przygotowanie do zabiegu

Po rozmowie z Pacjentem, lekarz dobiera odpowiedni produkt z linii CGF (CGF Liquid, CGF Harmony, CGF One) dostosowany do potrzeb i oczekiwanych efektów. 

22

Przygotowanie krwi

Lekarz pobiera niewielką ilość krwi, która trafia do separatora komórkowego. W ten sposób uzyskujemy wyodrębnione czynniki wzrostu i komórki macierzyste.

33

Mezoterapia

Lekarz przeprowadza zabieg wykorzystując mezoterapię igłową lub też podaje preparat kaniulą (dotyczy CGF Harmony).

44

Regeneracja skóry

Czynniki wzrostu i komórki macierzyste pobudzają komórki do podziału.  Następuje odbudowa włókien kolagenowych i poprawa mikrokrążenia. Skóra zostaje zrewitalizowana.

Mezoterapia CGF - zasada działania

Potęga natury!

 CGF to zabieg wykorzystujący czynniki wzrostu i komórki macierzyste pochodzące z Twojej własnej krwi. Do zabiegu wykorzystuje się technikę mezoterapii, dzięki czemu efekty rewitalizacji skóry są naturalne i estetyczne. 

Mezoterapia CGF – przebieg zabiegu

1

Konsultacja wstępna

Na konsultacji, lekarz zapoznaje się z problemem i dobiera odpowiedni produkt z linii CGF. Pacjent poznaje przebieg zabiegu i oczekiwane efekty.

2

Plan leczenia

Przed pierwszym zabiegiem, tworzony jest dokładny harmonogram terapii, dostosowany do potrzeb i oczekiwań Pacjenta.

3

Pierwszy zabieg

Lekarz przeprowadza zabieg oraz przekazuje zalecenia pozabiegowe. Od razu po zakończonej procedurze, Pacjent może wrócić do codziennych aktywności.

4

Kontynuacja terapii

Dla pełnych efektów, wykonywana jest seria 3 zabiegów. Dla podtrzymania rezultatów, można powtarzać mezoterapię CGF 1-2 razy na rok.

Obszary zabiegowe

Image
Okolice oczu
Okolice ust
Policzki
Czoło
Szyja
Owłosiona skóra głowy
Image
Dekolt
Grzbiety dłoni

Najczęściej zadawane pytania i opinie pacjentów

 • Ile zabiegów CGF należy wykonać?

  Pełna seria obejmuje 3 zabiegi mezoterapii CGF. Należy je wykonywać w odstępach kilku tygodni (od 4 do 6 w zależności od produktu).  Profilaktycznie oraz dla podtrzymania efektów, można powtarzać zabieg 1-2 razy do roku.

 • Czy CGF jest odpowiedni dla mężczyzn?

  Jak najbardziej. Specjalnie z myślą o skórze mężczyzn, powstały linie CGF Gentleman, które dają bardzo naturalne efekty, zapewniają długotrwale działanie anti-aging i redukują wszelkie niedoskonałości skóry.

 • Skąd mam wiedzieć który zestaw CGF jest dla mnie odpowiedni?

  Odpowiednią linię CGF dobiera się na konsultacji poprzedzającej zabieg. Lekarz wybiera zestaw CGF Liquid, CGF Harmony lub CGF One po zbadaniu stanu Pacjenta i poznaniu jego oczekiwań. CGF LIQUID stosuje się u osób, których skóra wymaga rewitalizacji, odświeżenia oraz wygładzenia drobnych zmarszczek. Dla skóry wymgającej intensywnej regeneracji,wybiera się produkty CGF HARMONY. Natomiast CGF ONE skupia działanie na małych obszarach (np. grzbiety dłoni, okolice ust) i jest idealne dla osób rozpoczynających swoją przygodę z medycyną estetyczną,

 • Jak wygląda skóra bezpośrednio po mezoterapii?

  Tuż po zabiegu mogą pojawić się małe siniaki, lekki obrzęk i ból w miejscu iniekcji. Objawy te ustępują samoistnie w ciągu kilku dni. 

 • Mezoterapia CGF - opinie

  Szukałam bezpiecznej i możliwie naturalnej metody wygładzenia zmarszczek wokół oczu i ust. W klinice zaproponowano mi zabieg CGF Liquid. Nigdy wcześniej nie słyszałam o tej terapii, ale postanowiłam zaryzykować. I nie żałuję. Już po pierwszym zabiegu, moja skóra wyglądała dużo lepiej. Po wykonaniu całej serii, efekty są rewelacyjne. Zmarszczki są praktycznie niewidoczne, a skóra jest jędrna, gładka i promienna.

  Marzena, 39 lat

  Zabieg CGF pozwolił mi poradzić sobie z problemem wypadania włosów. Samą mezoterapię wspominam bardzo dobrze. Zabieg trwał krótko, był niemal bezbolesny i od razu po wyjściu z gabinetu mogłam wrócić do domu i zająć się swoim sprawami. Efekty są nieporównywalne do żadnych innych sposobów, które do tej pory stosowałam. Szczerze polecam!

  Katarzyna, 44 lata

Mezoterapia CGF – Cena

Obszar zabiegowyCena
Twarz/ciałoCena w zależności od obszaru zabiegowego i użytego preparatu. Prosimy o kontakt z recepcją.