Lipofilling (lipotransfer)– modelowanie ciała własną tkanką tłuszczową

Lipofilling (lipotransfer) - informacje i wskazania

Lipofilling – co to oznacza?

Lipofilling jest metodą wypełniania i modelowania, liftingu, nawilżenia i rewitalizacji skóry twarzy oraz całego ciała za pomocą autologicznej tkanki tłuszczowej. Jest to naturalna alternatywa dla zabiegów z wykorzystaniem wypełniaczy chemicznych lub implantów.

 • Na jakie obszary ciała stosuje się Lipofilling?

Niemal wszystkie, nawet najdelikatniejsze okolice naszego ciała mogą zostać poddane tej procedurze (twarz, szyja, dekolt, powierzchnia grzbietowa rąk, ramiona, pośladki, brzuch itd. Tłuszcz używany przy tej metodzie można pozyskać z każdej okolicy ciała poprzez liposukcję. Najczęściej pobiera się go z okolicy brzucha lub ud. Opisywany zabieg może być stosowany do odmładzania twarzy, szyi, dekoltu, powierzchni grzbietowej rąk, modelowania policzków, czy też powiększania ust. Najczęściej, pacjenci decydują się na lipofilling w następujących przypadkach:

 • modelowanie kształtu i powiększenie piersi
 • utrata jędrności biustu
 • rekonstrukcja po mastektomii
 • chęć poprawienia kształtu pośladków
 • poprawa kondycji ciała po okresie ciąży
 • ubytki tkanki po zabiegach chirurgicznych
 • blizny zanikowe
 • chęć pozbycia się nadmiaru tkanki tłuszczowej
 • Jakie są efekty lipofillingu?

Pozwala uzyskać bardzo naturalne, dyskretne rezultaty w redukcji zmarszczek, zagłębień i wiotkości delikatnej okolicy oczu, jak również leczeniu blizn. Wyjątkowo dobre rezultaty osiąga się przy niwelowaniu wiotkości skóry i jej liftingowaniu.Jest to metoda skuteczna, mało inwazyjna, bezpieczna i dająca naturalne rezultaty. Około 70% tłuszczu pozostaje na zawsze, zaś 30% zostaje zaabsorbowane w przeciągu 6 miesięcy. Wśród podstawowych efektów lipotransferu możemy wyróżnić:

 • powiększone nawet o jeden rozmiar oraz ujędrnione piersi
 • uwydatnione i podniesione pośladki
 • wymodelowane łydki
 • uwydatnione mięśnie klatki piersiowej
 • poprawa nawilżenia, jędrności oraz odmłodzenie ciała
 • korekta blizn zanikowych

LIPOFILLING (LIPOTRANSFER) W SKRÓCIE

 • do zabiegu wykorzystuje się własną tkankę tłuszczową pacjenta
 • efekty są długotrwałe
 • stanowi alternatywę dla sztucznych implantów i wypełniaczy

Lipofilling (lipotransfer) – charakterystyka zabiegu

Bezpieczeństwo

Zabieg ten należy do bezpiecznych, o niewielkim stopniu inwazyjności oraz niskim ryzyku powikłań. Dużym atutem lipotransferu jest także jego naturalność, a więc brak wykorzystania obcych dla organizmu substancji oraz materiałów, co niweluje możliwość odrzucenia oraz wywołania alergii.

Szybkość i trwałość efektów

Efekty w postaci zwiększenia objętości i uelastycznienia skóry widoczne są po upłynięciu kilku dni. Efekt odmładzający pojawia się stopniowo w ciągu 3 miesięcy. Rezultaty zabiegu utrzymują się przez wiele lat – w zależności od ilości wstrzykniętej tkanki tłuszczowej oraz indywidualnych predyspozycji pacjenta

Komfort

Zabieg odbywa się w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym w zależności od obszaru zabiegowego. Po transferze tkanki tłuszczowej  pojawia się obrzęk i zasinienie obszaru zabiegowego, które znikają w ciągu ok. 3 dni.Nasi specjaliści dbają o komfort pacjenta zarówno przed, jak i w trakcie zabiegu.

Stosunek cena/jakość

Długotrwałe i spektakularne efekty lipotransferu oddalają konieczność wykonywania innych zabiegów modelujących i odchudzających. Z tego powodu, cena lipofillingu jest bardzo atrakcyjna i całkowicie adekwatna do uzyskiwanych korzyści.

Lipofilling (Lipotransfer) – opinie eksperta

Czas rekonwalescencji
Czas rekonwalescencji wynosi do dwóch tygodni. Przez ok. tydzień należy unikać wysiłku fizycznego, a w ciągu 2 tygodni zaleca się unikać gorących kąpieli, sauny oraz basenu.
Powtarzalność
U większości pacjentów, już jeden zabieg przeszczepu tkanki tłuszczowej pozwala osiągnąć oczekiwane rezultaty.
Lipotransfer (Lipofilling) – komentarz eksperta

Najbezpieczniejsza metoda modelowania sylwetki

W zabiegu lipotransferu, wykonujemy autologiczny przeszczep tkanki tłuszczowej. Jest to wyjątkowo korzystne rozwiązanie, ponieważ taki wypełniacz nie wywołuje reakcji układu odpornościowego i świetnie przyjmuje się w ciele pacjenta. Poza tym, to jeden z bardzo nielicznych zabiegów, który pozwala osiągnąć dwa efekty na raz.  Z jednej strony wyszczuplamy i modelujemy obszar, z którego pobierany jest materiał, a z drugiej – uzupełniamy ubytki i powiększamy inną partię. Wszystko odbywa się podczas jednego zabiegu, co zwiększa jego bezpieczeństwo.

Lipotransfer (Lipofilling) – galeria

Krok po kroku – jak działa Lipotransfer?

11

Pobranie tłuszczu do przeszczepu

Z ciała pacjenta pobierana jest tkanka tłuszczowa.

22

Przygotowywanie depozytu tłuszczowego

System Adivive odseparowuje tkanki wzbogacone w komórki macierzyste z pobranego materiału.

33

Transfer tłuszczu w nowe miejsce

Komórki tłuszczowe są wstrzykiwane w daną partię ciała.

44

Modelowanie ciała

Zwiększa się objętość tkanek, a skóra nabiera elastyczności i jędrności. Ciało wygląda szczupło i atrakcyjnie.

Lipofilling (Lipotransfer) - zasada działania

Piękno i bezpieczeństwo!

Sztuką transferu tłuszczu jest wstrzykiwanie tylko niewielkiej ilość produktu. W ten sposób tłuszcz będzie bezpośrednio otoczony przez tkanki, co sprzyja jego wzrostowi. Dzięki temu zwiększa się przeżywalność komórek tłuszczowych. Dzięki transferom tłuszczu, uzyskujemy efekt wymodelowania ciała. 

Lipofilling (Lipotransfer) – przebieg zabiegu

1

Konsultacja wstępna

Przed zabiegiem ma miejsce wywiad z pacjentem, wówczas lekarz zleca także niezbędne do wykonania badania.

2

Plan leczenia

Lekarz opisuje przebieg zabiegu i spodziewane rezultaty.

3

Pierwszy zabieg

Lekarz dokonuje pobrania i iniekcji tkanki tłuszczowej do wybranego obszaru ciała. 

4

Kontynuacja terapii

W ustalonym terminie, odbywa się kontrola uzyskanych rezultatów i samopoczucia pacjenta.

Obszary zabiegowe

Image
Całe ciało
Dłonie
Image
Twarz

Najczęściej zadawane pytania i opinie pacjentów

 • Jaka jest róznica między lipotransferem a powiększaniem piersi implantami?

  Autologiczny przeszczep tłuszczu pozwala osiągnąć bardziej naturalne rezultaty zabiegu. Dzięki temu, biust jest jędrny i powiększony, ale nie wygląda sztucznie. Materiał w postaci własnej tkanki tłuszczowej jest także  bezpieczniejszy dla organizmu. W przeciwieństwie do zwykłego powiększania piersi, lipofilling daje podwójne efekty, ponieważ nie tylko powiększa biust, ale także modeluje sylwetkę.

 • Czy każdy może poddać się zabiegowi przeszczepu własnego tłuszczu?

  Zawsze przed zabiegiem, lekarz upewnia się, że dany pacjent kwalifikuje się do przeprowadzenia przeszczepu. Niektóre problemy zdrowotne mogą przeszkadzać w wykonaniu lipofillingu. Są to zwłaszcza choroby nowotworowe, cukrzyca, nadciśnienie, zaburzenia krzepnięcia krwi, choroby serca, choroby autoimmunologiczne, niewydolność nerek albo wątroby.

 • Czy u szczupłych osób można wykonać Lipotransfer?

  Lipotransfer wymaga posiadania wystarczającej ilości tkanki tłuszczowej, którą można pobrać i przeszczepić w inne miejsce. Jeżeli jej brakuje, bardziej skuteczne jest użycie innych rodzajów wypełniaczy. O możliwości wykonania zabiegu zawsze decyduje lekarz po badaniu pacjenta.

 • Czy u szczupłych osób można wykonać Lipotransfer?

  Lipotransfer wymaga posiadania wystarczającej ilości tkanki tłuszczowej, którą można pobrać i przeszczepić w inne miejsce. Jeżeli jej brakuje, bardziej skuteczne jest użycie innych rodzajów wypełniaczy. O możliwości wykonania zabiegu zawsze decyduje lekarz po badaniu pacjenta.

 • Lipofilling (lipotransfer) - opinie

  Małe piersi zawsze były moim największym kompleksem. Dodatko, po ciąży i porodzie kształt biustu znacznie się pogorszył. Zastanawiałam się nad operacją plastyczną, ale bałam się, że biust będzie wyglądał nienaturalnie. Kiedy usłyszałam o lipofillingu, wiedziałam, że to coś dla mnie. Zabieg trwał około godzinę i był całkowicie bezbolesny. W ciągu kilku tygodni po zabiegu, moje piersi były o rozmiar większe i miały piękny, okrągły kształt. Właśnie na takim efekcie mi zależało.

  Krystyna, 41 lat

  Po wypadku w liceum, doszło u mnie do zaniku mięśni łydki. Od tamtej pory moje nogi wyglądały nieproporcjonalnie i nienaturalnie. W końcu zdecydowałem się coś z tym zrobić. Lekarz polecił mi lipofilling. Dzięki temu, moje łydki znów wyglądają normalnie, a ja pozbyłem się dodatkowo oponki z brzucha.

  Krzysztof, 31 lat

Lipofilling (lipotransfer) – Cena

Obszar zabiegowyCena
wypełnianie zmarszczek od 7500 zł
Twarzod 7500 zł
Biust lub pośladki10000 zł* plus koszt liposukcji*
Inny obszar ciałaProsimy o kontakt z recepcją.
zabiegi te wykonuje dr Konwiński

Lipofilling (Lipotransfer) – informacje dodatkowe

Jak wzmocnić efekty Lipotransferu?

Zaleca się, aby każdy pacjent, który planuje zabieg lipofillingu wykonał zarówno przed, jak i po serię 4-6 zabiegów karboksyterapii. Przed lipofillingiem zastosujemy terapię dwutlenkiem węgla w miejscu (brzuch, uda) skąd będzie pobrana tkanka tłuszczowa w celu lepszego jej przygotowania do liposukcji. Po lipofillingu karboksyterapię zastosujemy w miejscu przeszczepu tkanki tłuszczowej w celu dotlenienia i odżywienia komórek tłuszczowych i zmaksymalizowania ich przeżywalności.

Lipofilling – lipotransfer – zobacz film: