Liposukcja wodna – wypłukiwanie tłuszczu z organizmu

liposukcja bez skalpela

Liposukcja wodna - informacje i wskazania

Liposukcja wodna Body Jet Evo – co to takiego?

BodyJet Evo to pierwsze na świecie urządzenie służące do trwałej redukcji miejscowo nagromadzonej tkanki tłuszczowej i jednocześnie interesująca metoda dla osób, które marzą o tym, by niechcianą tkankę tłuszczową przenieść do miejsc, w których jej brakuje. Zabiegi liposukcji w naszej klinice wykonuje dr n. med. Jerzy Płaczkowski.

 • Jak działa liposukcja wodna?

Dzięki wykorzystaniu metody WAL (water-jet assisted liposuction) komórki tłuszczowe są w delikatny sposób „wypłukiwane” z organizmu, co decyduje o bardzo niskiej inwazyjności tej techniki i niemal natychmiastowych efektach. Na efektywność i precyzyjność zabiegu dodatkowo wpływa fakt, iż w urządzeniu zastosowano specjalny napęd, który umożliwia dostosowanie jego działania do potrzeb Pacjenta. Istotną zaletą zabiegu BodyJet Evo jest możliwość wykorzystania odessanych wysokiej jakości i nieuszkodzonych komórek tłuszczowych do modelowania ciała lub twarzy (lipofilling).

 • Dla kogo przeznaczony jest zabieg Body Jet Evo?

Wskazania do liposukcji wodnej to:

 • miejscowy nadmiar tkanki tłuszczowej
 • modelowanie ciała i twarzy
 • powiększanie piersi i pośladków
 • wolumetria twarzy
 • powiększanie ust
 • leczenie pseudoginekomastii

LIPOSUKCJA WODNA W SKRÓCIE

 • wypłukiwanie komórek tłuszczowych z organizmu
 • bezpieczna i bezbolesna procedura
 • podwójne działanie: liposukcja i modelowanie(lipofilling)
 • alternatywa dla tradycyjnej liposukcji

LIPOSUKCJA WODNA – CHARAKTERYSTYKA ZABIEGU

Bezpieczeństwo

Napęd urządzenia jest idealnie dostosowany do potrzeb pacjenta, a lekarz ma pełną kontrolę nad parametrami urządzenia. Dzięki temu zabieg wyróżnia się wysokim stopniem bezpieczeństwa. Uwalnianie komórek tłuszczowych odbywa się bez ryzyka uszkodzenia nerwów czy naczyń krwionośnych. Uzyskany dzięki technice WAL materiał tłuszczowy jest najlepszym z możliwych „wypełniaczy” – w pełni naturalnym, bezpiecznym i biokompatybilnym z organizmem pacjenta, który pragnie poprawić swój wygląd.

Szybkość i trwałość efektów

Efektem Body Jet jest trwałe usunięcie tkanki tłuszczowej i jej reimplantacja w inne miejsce. Efekty zabiegu pojawiają się natychmiast i są bardzo trwałe. Komórki tłuszczowe są na stałe wypłukiwane z organizmu i nie ma możliwości, by ponownie wypełniły się tłuszczem.

Komfort

 Zabieg Body Jet Evo jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym, dlatego nie wywołuje bólu ani dyskomfortu. Nasi specjaliści dbają o komfort pacjenta przez cały czas trwania zabiegu.

Stosunek cena/jakość

Spektakularne efekty liposukcji wodnej są niemal natychmiastowe i utrzymują się do końca życia. Dzięki temu, nie ma konieczności powtarzania zabiegu, co sprawia że cena Body Jet Evo jest wyjątkowo atrakcyjna.

Liposukcja wodna- opinie eksperta

Czas rekonwalescencji
W okresie od 7 do 10 dni znikają obrzęk i zasinienie obszaru zabiegowego.
Powtarzalność
Jeden zabieg wystarczy do uzyskania spektakularnych efektów.
Liposukcja wodna – komentarz eksperta

Najbardziej nowatorska metoda liposukcji

Body Jet Evo to świetna alternatywa dla stosowanych w medycynie estetycznej tradycyjnych technik liposukcji. Są one znacznie bardziej inwazyjne i wymagają długiego okresu rekonwalescencji. Niezwykłą zaletą Body Jet Evo jest fakt, że “wypłukane” komórki tłuszczowe są trwale usuwane z organizmu. Efekty liposukcji wodnej towarzyszą więc pacjentom do końca życia.

Liposukcja wodna – galeria

Krok po kroku – jak działa BODY JET EVO?

11

Aplikacja roztworu wodnego

Roztwór wodny jest wprowadzany pod skórę za pomocą kaniuli. Dzięki zastosowaniu znieczulenia miejscowego, działanie urządzenia Body Jet Evo nie wywołuje bólu, ani dyskomfortu.

22

Uwalnianie tłuszczu

Strumień płynu o odpowiedniej sile dociera do tkanek i uwalnia komórki tłuszczowe. Następuje natychmiastowa redukcja tkanki tłuszczowej. 

33

Odsysanie tłuszczu

Płyn zostaje odessany wraz z komórkami tłuszczowymi poza organizm. Służy do tego specjalna kaniula. Komórki tłuszczowe na stałe opuszczają organizm. Jest to proces nieodwracalny. 

44

Przeszczep tkanki tłuszczowej

Pozyskane komórki mogą posłużyć do modelowania innej partii ciała,np. do powieszania piersi. Przed zabiegiem lipofillingu, komórki tłuszczowe są odpowiednio przygotowywane do transferu. 

Liposukcja wodna - zasada działania

Potęga wody!

Body Jet Evo to nowatorska technologia, w której redukcja tkanki tłuszczowej i modelowanie sylwetki odbywa się dzięki użyciu skonsentorowanego strumienia wody. Komórki tłuszczowe są nieodwracalnie usuwane z organizmu i mogą posłużyć jako wypełniacz do modelowania twarzy i ciała. Jest to tzw. lipotransfer, który stanowi niezwykle skuteczną i bezpieczną metodę wyszczuplania i modelowania ciała. 

Liposukcja wodna– przebieg zabiegu

1

Konsultacja wstępna

Na pierwszej wizycie, nasi specjaliści zapoznają się ze stanem pacjenta oraz zlecają ewentualne badania, które należy wykonać przed zabiegiem.

2

Plan leczenia

Przed pierwszym zabiegiem, tworzony jest dokładny harmonogram kuracji.

3

Pierwszy zabieg

Lekarz/specjalista wykonuje pierwszy zabieg i przekazuje pacjentom zalecenie pozabiegowe.

4

Kontynuacja terapii

Po zabiegu, lekarz/specjalista planuje z pacjentem wizytę kontrolną i jeśli zachodzi taka potrzeba – kontynuację kuracji.

Obszary zabiegowe

Image
Twarz
Image
Ramiona
Piersi
Brzuch i biodra
Uda
Łydki

Najczęściej zadawane pytania i opinie pacjentów

 • Czy każdy może się poddać liposukcji wodnej?

  Wykonanie zabiegu Body Jet Evo jest poprzedzone konsultacją, na której lekarz sprawdza wystąpienie ewentualnych przeciwwskazań. Wśród przeszkód uniemożliwiających bądź utrudniających przeprowadzenie liposukcji, są:

  • przewlekłe choroby nerek i wątroby
  • infekcje i stany zapalne w miejscu zabiegowym
  • choroby autoimmunologiczne
  • choroby nowotworowe
  • cukrzyca
  • stosowanie niektórych leków, w tym antybiotyków
  • zaburzenia krzepliwości krwi
  • zaburzenia sensoryczne
  • w przypadku kobiet – ciąża i okres karmienia piersią
 • Jak należy postępować po zabiegu Body Jet Evo?

  Wskazane jest noszenie specjalnej bielizny uciskowej przez okres 2 tygodni od zabiegu. W celu osiągnięcia optymalnych efektów zaleca się także zastosowanie serii masaży (minimum po upłynięciu tygodnia od dnia zabiegu).

 • Jak wygląda ciało bezpośrednio po zabiegu liposukcji?

  Skutkiem przeprowadzonego zabiegu może być przejściowy obrzęk, siniaki lub tkliwość w miejscu zabiegowym, które ustępują samoistnie w ciągu kilku dni od zabiegu

 • Liposukcja wodna - opinie

  Dzięki Body Jet Evo, pozbyłam się tłuszczu z ud, z którym nie mogłam sobie poradzić od lat. Moje nogi wyglądają szczupło,a  skóra jest jędrna i napięta. W końcu mogę chodzić w szortach i krótkich spódniczkach.

  Wioleta, 34 lata

  Nigdy nie pomyślałam, że można za jednym zamachem odessać tłuszcz i uzupełnić go w innym miejscu. Jednak to działa! Liposukcja wodna pozwoliła mi pozbyć się tłuszczu z brzucha, a jednocześnie lekarze uzupełnili moje wiotkie policzki. Moja twarz wygląda dużo młodziej, a talia wygląda lepiej niż gdy miałam 20 lat.

  Judyta, 44 lata

Liposukcja wodna – Cena

Obszar zabiegowyCena
Twarz/Ciałood 6000 zł