Liposukcja strzykawkowa – usuwanie tkanki tłuszczowej z małych obszarów ciała

Liposukcja strzykawkowa - informacje i wskazania

Czym jest liposukcja strzykawkowa?

Liposukcja strzykawkowa to nowoczesny zabieg służący redukcji tkanki tłuszczowej z różnych obszarów ciała. Daje efekt wyszczuplenia i skutecznie modeluje sylwetkę. W naszej klinice zabieg wykonuje dr n. med. Jerzy Płaczkowski.

 • Na czym polega zabieg liposukcji strzykawkowej?

Jest to szybki i nieskomplikowany zabieg polegający na odsysaniu komórek tłuszczowych za pomocą innowacyjnej kaniuli Millenium. Jej budowa umożliwia odsysanie komórek bez ryzyka ich uszkodzenia, dzięki czemu mogą być w dalszym etapie wykorzystane do przeszczepu w miejsca, w których zauważalny jest brak tkanki tłuszczowej.

 • Dla kogo przeznaczona jest liposukcja strzykawkowa?

Wskazania do zabiegu liposukcji to:

 • nadmiar tkanki tłuszczowej w określonych partiach ciała
 • modelowanie konturu sylwetki
 • tzw. „lokalna otyłość”

Partie ciała, na których może zostać przeprowadzony zabieg: ramiona, plecy, klatka piersiowa, brzuch, talia, biodra, pośladki, uda, okolice kolan.

LIPOSUKCJA STRZYKAWKOWA W SKRÓCIE

 • redukcja tkanki tłuszczowej
 • jednoczesne odsysanie tłuszczu i lipotransfer
 • natychmiastowe efekty

Liposukcja strzykawkowa – charakterystyka zabiegu

Bezpieczeństwo

Zabieg liposukcji strzykawkowej jest mało inwazyjny, a wykonany przez wykwalifikowanego specjalistę – wyjątkowo bezpieczny. Uwalnianie komórek tłuszczowych odbywa się bez ryzyka uszkodzenia nerwów czy naczyń krwionośnych. Uzyskany materiał tłuszczowy jest najlepszym z możliwych „wypełniaczy” – w pełni naturalnym, bezpiecznym i biokompatybilnym z organizmem pacjenta, który pragnie poprawić swój wygląd.

Szybkość i trwałość efektów

Pierwsze rezultaty zabiegu są natychmiastowe. Przez kolejne tygodnie po liposukcji, efekty zostają utrwalone i wzmocnione. Komórki tłuszczowe zostają trwale usunięte z organizmu. Nie ma możliwości, by powróciły na swoje dawne miejsce.

Komfort

Liposukcja strzykawkowa jest wykonywana w znieczuleniu miejscowym, dlatego nie wywołuje bólu ani dyskomfortu. Nasi specjaliści dbają o komfort pacjenta przez cały czas trwania zabiegu.

Stosunek cena/jakość

Spektakularne efekty zabiegu są niemal natychmiastowe  i utrzymują się do końca życia. Dzięki temu, nie ma konieczności powtarzania zabiegu, co sprawia że cena liposukcji jest wyjątkowo atrakcyjna.

Liposukcja strzykawkowa – opinie eksperta

Czas rekonwalescencji
Niewielki obrzęk i zasinienie znika w ciągu kilku dni po zabiegu
Powtarzalność
Zwykle, jeden zabieg wystarcza do osiągnięcia oczekiwanych rezultatów.  
Liposukcja strzykawkowa – komentarz eksperta

Najbardziej nowatorski sposób usuwania tłuszczu

Kaniula Millenium to urządzenie innowacyjne, które znacznie usprawnia przebieg liposukcji.W porównaniu do tradycyjnej liposukcji, w tym zabiegu komórki tłuszczowe są odsysane w mniejszych ilościach, co zapobiega ich uszkodzeniu.  Uzyskany materiał tłuszczowy wykorzystujemy do autologicznego przeszczepu tkanki tłuszczowej, czyli tzw. lipofillingu. Pacjenci nie tylko pozbywają się nadmiaru tłuszczu, ale także mogą powiększyć okolice, w których tkanki tłuszczowej brakuje, np. pośladki lub piersi. Jest to wyjątkowo bezpieczny i jednocześnie skuteczna technika.

Liposukcja strzykawkowa – galeria

Krok po kroku – jak działa liposukcja strzykawkowa?

11

Przygotowanie do liposukcji

Przed zabiegiem, obszar ciała, który ma być poddany liposukcji zostaje znieczulony. Dzięki temu, liposukcja strzykawkowa jest bezbolesna i przebiega w komfortowych dla pacjenta warunkach. 

22

Liposukcja kaniulą Millenium

Do zabiegu liposukcji używa się specjalnej kaniuli Millenium. Lekarz wykonuje precyzyjne iniekcje, docierając do komórek tłuszczowych. 

33

Odsysanie tłuszczu

Komórki tłuszczowe, które zalegają na danym obszarze ciała zostają e mechaniczny sposób usunięte z organizmu. Służy do tego kaniula Millenium. Tkanka tłuszczowa jest usuwana na stałe.

44

Lipotransfer komórek tłuszczowych

Po odpowiednim przygotowaniu, komórki tłuszczowe zostają przeszczepione do innego obszaru ciała w celu uzupełnienia ubytku bądź powiększenia.

Liposukcja strzykawkowa - zasada działania

Innowacyjna technologia!

Liposukcja strzykawkowa opiera się na użyciu specjalnej kaniuli Millenium. Urządzenie pozwala usunąć tkankę tłuszczową nawet z bardzo małych obszarów. Komórki tłuszczowe nie ulegają uszkodzeniu, dlatego mogą służyć jako wypełniacz do zabiegu modelowania sylwetki. W ten sposób pozyskana tkanka tłuszczowa stanowi świetny materiał do powiększania rożnych obszarów ciała, np. biustu.

Liposukcja strzykawkowa – przebieg zabiegu

1

Konsultacja wstępna

Na pierwszej wizycie, nasi specjaliści zapoznają się ze stanem pacjenta oraz zlecają ewentualne badania, które należy wykonać przed zabiegiem.

2

Plan leczenia

Przed pierwszym zabiegiem, tworzony jest dokładny harmonogram kuracji.

3

Pierwszy zabieg

Lekarz/specjalista wykonuje pierwszy zabieg i przekazuje pacjentom zalecenie pozabiegowe.

4

Kontynuacja terapii

Po zabiegu, lekarz/specjalista planuje z pacjentem wizytę kontrolną i jeśli zachodzi taka potrzeba – kontynuację kuracji.

Obszary zabiegowe

Image
Ramiona
Plecy
Brzuch i biodra
Pośladki
Klatka piersiowa
Image
Pośladki
Kolana
Łydki

Najczęściej zadawane pytania i opinie pacjentów

 • Jakie są zalecenia pozabiegowe?

  Po zabiegu niezbędne jest noszenie specjalnego uciskowego ubrania przez okres 3 tygodni. Aby przyspieszyć okres gojenia, zaleca się również wykonywanie zabiegów drenujących i ujędrniających.

 • Jak wyglądają okolice zabiegowe bezpośrednio po liposukcji strzykawkowej?

  W wyniku przeprowadzonego zabiegu może wystąpić niewielki obrzęk i zasinienie miejsc poddanych zabiegowi. Przez kilka dni pacjent może również odczuwać nieznaczną bolesność w tych miejscach.

 • Czy każdy może poddać się liposukcji?

  Liposukcja strzykawkowa należy do bardzo bezpiecznych metod, ale jak każdy zabieg estetyczny, posiada listę przeciwwskazań:

  • przewlekłe choroby nerek i wątroby
  • infekcje i stany zapalne w miejscu zabiegowym
  • choroby autoimmunologiczne
  • choroby nowotworowe
  • cukrzyca
  • stosowanie niektórych leków, w tym antybiotyków
  • zaburzenia krzepliwości krwi
  • zaburzenia sensoryczne
  • w przypadku kobiet – ciąża i okres karmienia piersią
 • Liposukcja strzykawkowa - opinie

  Moim problemem były otłuszczone kolana, z którymi nie mogłam sobie poradzić mimo, że zrzuciłam ponad 10 kg nadwagi. Dopiero liposukcja sprawiła,że moje nogi w końcu wyglądają proporcjonalnie.

  Zosia, 34 lata

  Przez duże piersi wstydziłem się chodzić na basen, czy przebierać w miejscu publicznym. Lekarz zasugerował mi liposukcję. To był strzał w dziesiątkę. Jeden zabieg wystarczył, by moja klatka piersiowa w końcu zaczęła wyglądać normalnie.

  Szymon, 38 lat

Liposukcja strzykawkowa – Cena

Obszar zabiegowyCena
Twarz/Ciałood 3500 do 6500 zł