Nici liftingujące stałe

Nici liftingujące stałe – co warto o nich wiedzieć?

Zahamowanie starzenia się to marzenie każdej kobiety… niestety nasza skóra już po 30 roku życia zaczyna zmieniać swoją strukturę i poddawać się często nieodwracalnym procesom, które są odpowiedzialne za powstawanie zmarszczek, bruzd, zwiotczeń i luźnej skóry. Przemieszczenie i atrofia tkanki tłuszczowej na twarzy powodują utratę objętości twarzy a tym samym zanik młodego wyglądu.
Jednym z najbardziej innowacyjnych rozwiązań jest lifting twarzy nićmi stałymi.

Czym są Nici liftingujące?

Nici liftingujące stanowią doskonałą alternatywę dla zabiegu chirurgicznego bez pozostawiania blizn. Jest to efektywna metoda na osiągnięcie efektu liftingu twarzy i szyi bez konieczności przeprowadzania operacji. Nici liftingujące, oprócz usunięcia nadmiaru skóry, pozwalają na poprawę proporcji twarzy, co daje bardzo spektakularny efekt w porównaniu z liftingiem operacyjnym.
Nici liftingujące inicjują przemieszczenie i wizualne zmniejszenie powierzchni skóry, eliminując konieczność jej wycinania. Po ich wszczepieniu, za sprawą specjalnych wypustów, nazywanych “haczykami”, uniesione zostają wybrane obszary miękkich tkanek. Co więcej, w zależności od składu, posiadają one dodatkowe właściwości odmładzające skórę, takie jak stymulacja produkcji kolagenu, elastyny czy nawilżanie tkanek.

Nici liftingujące przywracają naturalny wygląd, nie powodując zbędnego zwiększenia objętości tkanek. Zabiegi te charakteryzuje mała inwazyjność, nie wymagają one zastosowania znieczulenia ogólnego, co skraca okres rekonwalescencji. Dodatkowo, po ich przeprowadzeniu, nici pozostają całkowicie niewidoczne, a na skórze nie powstają żadne blizny.

Czym charakteryzują się nici liftingujące stałe?

Nici stałe liftingujące to rozwiązanie, które trwale przytwierdza się do tkanek. Są to nici, które nie ulegają wchłonięciu ani rozpuszczeniu. Zazwyczaj zaleca się ich zastosowanie w przypadku zaawansowanej wiotkości skóry oraz opadających obszarów, takich jak policzki, powieki, kąciki ust czy głębokie zmarszczki. Zabiegi z wykorzystaniem nici stałych rekomendowane są głównie osobom po 40 – 45 roku życia.

Nici liftingujące stałe mają na celu nie tylko uniesienie i ujędrnienie, lecz także wyraźne odmłodzenie skóry. Zabiegi z wykorzystaniem nici stałych, zwłaszcza wykonany techniką EasyLift, stanowią popularną alternatywę, oferującą spektakularne rezultaty bez chirurgicznej ingerencji. To podejście równorzędne z operacjami plastycznymi, lecz o mniejszym stopniu inwazyjności i większym poziomie bezpieczeństwa. Dodatkowo, w przypadku zabiegu EasyLift, efekty mogą utrzymywać się nawet do 12 lat! Zabieg wykonujemy jako jedno z dwóch klinik w Polsce i jako jedyni zajmujemy się zarówno obszarem twarzy jak i szyi.

Z jakiego materiału wykonane są nici stałe?

Nici liftingujące stałe, których używamy w klinice MediArt zbudowane są z silikonu, dzięki czemu są elastyczne i bardzo plastyczne. Mają rdzeń poliestrowy co wpływa na kontrolę elastyczności i zwartą strukturę. Dodatkowo posiadają 24 zbieżne i nieagresywne haczyki 3D, które ułatwiają dokładne mocowanie w tkankach, a także pobudzają skórę do produkcji kolagenu.

Jakie efekty można uzyskać z wykorzystaniem nici stałych?

 • Poprawa owalu twarzy
 • Uniesienie piersi
 • Uniesienie pośladków
 • Redukcja wiotkości skóry twarzy
 • Odmłodzenie twarzy, wygładzenie zmarszczek
 • Wymodelowanie brzucha
 • Profilowanie kolan
 • Wyszczuplenie ud i ramion
 • Redukcja drugiego podbródka
 • Korekta odstających uszu
 • Zniwelowanie tzw. “chomiczków”
 • Ujędrnienie skóry

Jakie są korzyści liftingu nićmi stałymi?

Trwałe Efekty

W przeciwieństwie do tymczasowych rozwiązań, nici liftingujące stałe oferują długotrwałe efekty, zapewniając tkankom trwałe uniesienie i poprawę struktury skóry. Efekt długotrwałej poprawy wyglądu, który nie wymaga częstej ingerencji.

Minimalny Okres Rekonwalescencji

Wygoda związana z zabiegami, które wykorzystują liftingujące nici stałe to minimalny okresu rekonwalescencji. W przeciwieństwie do tradycyjnych chirurgicznych liftingów twarzy, stałe nici liftingujące pozwalają szybko wrócić do codziennych aktywności, co czyni je popularnym wyborem dla osób o zabieganym trybie życia i osób, które chcą uniknąć skomplikowanych zabiegów operacyjnych.

Naturalne Podkreślenie Urody

Nici liftingujące stałe pozwalają uzyskać subtelne poprawki. Nici dyskretnie unoszą i napinają skórę, tworząc naturalnie wyglądający efekt, który uwydatnia cechy bez wyglądania na przesadzone.

Jak przebiega zabieg z wykorzystaniem nici stałych liftingujących?

Nici liftingujące są wprowadzane pod skórę poprzez precyzyjne otwory za pomocą długiej i giętkiej igły, co gwarantuje niezwykłą dokładność implantacji. Nici Spring Thread mogą być regulowane, napinane i poluzowywane w trakcie samego zabiegu, co pozwala osiągnąć optymalny efekt dla pacjenta.
Zabieg wykorzystujący nici liftingujące przeprowadzany jest przy użyciu miejscowego znieczulenia podskórnego, co sprawia, że jest praktycznie bezbolesny. Zazwyczaj używa się 2-3 nitek na każdą stronę twarzy, ale ostateczna ilość zależy od stanu skóry i oczekiwanego przez pacjenta efektu.

Jakie są przeciwwskazania do wykonania zabiegu nićmi stałymi?

 • Ciąża i karmienie piersią
 • Stany zapalne skóry (opryszczka, aktywny trądzik)
 • Choroby nowotworowe
 • Skłonność do powstawania blizn przerostowych
 • Zaburzenia krzepliwości krwi
 • Infekcje

Przed zabiegiem

Po zabiegu

Przed zabiegiem

Po zabiegu

Przed zabiegiem

Po zabiegu