Osocze bogatopłytkowe

Osocze bogatopłytkowe to preparat krwiopochodny zawierający komórki oraz czynniki wzrostu, czyli peptydy, które pobudzają organizm do zainicjowania procesów biostymulacyjnych. Dzięki temu następuje silna regeneracja i rewitalizacja tkanek, a uaktywnione fibroblasty zaczynają produkować nowe włókna kolagenowe oraz elastynę. Obie substancje są niezbędne, aby odmłodzić skórę, pozbyć się zmarszczek, zredukować blizny, rozstępy, cellulit czy zagęścić włosy. To idealny zabieg dla wszystkich tych, którzy pragną poprawić swój wygląd, a jednocześnie uzyskać bardzo naturalny efekt.

Osocze bogatopłytkowe – efekty

  • Redukcja zmarszczek
  • Odmłodzona skóra twarzy
  • Wyraźna redukcja blizn
  • Jędrna i gładka skóra
  • Zagęszczenie włosów
  • Rewitalizacja skóry

Jak działa osocze bogatopłytkowe

Zanim zdecydujesz się na zabieg, dowiedz się, jak działa osocze bogatopłytkowe. Mechanizm jest tu bardzo prosty; po pobraniu próbki krwi pacjenta należy oddzielić płytki krwi od osocza. To na tym ostatnim zależy nam najbardziej, dlatego przy użyciu specjalnego urządzenia, nazywanego wirówką, następuje odseparowanie erytrocytów od bogato komórkowego płynu. Następnie osocze wszczepiane jest w skórę lub tkankę podskórną.

Czy osocze bogatopłytkowe jest skuteczne?

Wielu pacjentów odwiedzających naszą klinikę chce się dowiedzieć, czy osocze bogatopłytkowe jest skuteczne. Nasza odpowiedź brzmi: tak, to jeden z najefektywniejszych zabiegów, który przynosi zadowalające efekty. Warto jednak wiedzieć, że aby je uzyskać, nierzadko należy przejść całą serię zabiegów – ich ostateczną, optymalną dla danego pacjenta, liczbę dobierze lekarz.

Jak się przygotować do zabiegu?

Każdy zabieg poprzedzony jest gruntownym wywiadem, podczas którego lekarz informuje też, jak będzie wyglądał zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego. Jak się przygotować? Jeżeli zabieg będzie wykonywany na twarz, należy ją umyć i nie nakładać makijażu. Przed podaniem osocza zostanie ona w gabinecie dodatkowo oczyszczona i zdezynfekowana. W przypadku skóry głowy wystarczy umyć włosy i nie nakładać żadnych produktów do stylizacji.

Jak często powtarzać zabieg?

Osocze bogatopłytkowe zrewolucjonizowało medycynę estetyczną. Dzięki niemu możliwa jest szybka i efektowna poprawa wyglądu oraz jakości skóry. Preparat bogaty w czynniki wzrostu pobudza organizm do odnowy biologicznej, co pozwala na wyraźne wygładzenie zmarszczek, spłycenie blizn potrądzikowych, zmniejszenie rozstępów, a także zniwelowanie cellulitu. Osocze bogatopłytkowe, za sprawą bogactwa peptydów, może również pomóc w walce z łysieniem. Wprowadzenie preparatu w skórę głowy prowadzi do powstania nowych cebulek włosowych, a także pobudza istniejące do wzrostu włosów.

Osocze bogatopłytkowe – zabieg

Osocze bogatopłytkowe na twarz to zabieg, który cieszy się szczególnym zainteresowaniem pacjentów. Jest to zasługą zadowalających i szybkich efektów, jakie można uzyskać za sprawą kuracji. Co więcej, osocze bogatopłytkowe pod oczy redukuje sińce, głębokie zmarszczki oraz tak zwane kurze łapki, a także ujędrnia i unosi znajdującą się wokół nich skórę. Uzyskane efekty są bardzo naturalne, a twarz wygląda na młodszą, zdrowszą i wypoczętą.
Jeżeli cierpisz z powodu blizn potrądzikowych, rozstępów czy cellulitu, to również możesz postawić na osocze bogatopłytkowe. Zabiegi we wskazanych rejonach pomogą ci uporać się z uporczywymi niedoskonałościami, a dodatkowo poprawią jędrność oraz gładkość skóry.
Kolejnym zabiegiem, który cieszy się dużym uznaniem zarówno pań, jak i panów jest osocze bogatopłytkowe na włosy. Dzięki niemu możesz zagęścić fryzurę, pozbyć się zakoli czy podjąć skuteczną walkę z nadmiernym wypadaniem włosów. Dlatego też z zabiegów medycyny estetycznej coraz śmielej korzystają panowie, dla których łysienie często jest przyczyną kompleksów. W takim przypadku ratunkiem może okazać się osocze bogatopłytkowe. Włosy po serii zabiegów zaczynają stopniowo odrastać, a zakola, które dodają lat i podkopują pewność siebie – sukcesywnie zanikać.
Poprawa gęstości włosów, spłycone zmarszczki, wygładzone blizny czy widoczna redukcja cellulitu – wszystko to jest zasługą osocza bogatopłytkowego. Ile zabiegów trzeba wykonać, aby cieszyć się z tych efektów? To kwestia indywidualna, bowiem każdy organizm jest inny. U jednych procesy naprawcze zachodzą szybciej, a u niektórych wolniej. Wiele zależy również od miejsca zabiegowego, oczekiwanych efektów, a także stopnia zaawansowania problemu. Dlatego warto wybrać się do MediArt Clinic na konsultację, która pozwoli specjalistom rozeznać się w skali problemów i dobrać optymalną liczbę zabiegów.

Osocze bogatopłytkowe – zalecenia po zabiegu

Podobnie jak inne zabiegi medycyny estetycznej, tak i ten wymaga przestrzegania pewnych zaleceń. Dzięki temu pojawią się zadowalające efekty, a skóra nie będzie podrażniona po zastosowaniu osocza bogatopłytkowego. Po zabiegu należy chronić miejsce zabiegowe przed promieniowaniem słonecznym, zrezygnować z solarium, a także stosować delikatne środki myjące. Warto również używać kremu z filtrem, zwłaszcza jeśli zabieg był wykonywany na twarzy, jak również przestrzegać wszystkich zaleceń wydanych przez lekarza.

Osocze bogatopłytkowe – efekty

Posiadasz głębokie blizny, które pozostawił po sobie trądzik? Rozstępy na brzuchu lub udach po ciąży? A może twoja twarz wygląda na szarą, zmęczoną i smutną? Tu pomocne okaże się osocze bogatopłytkowe! Efekty to między innymi promienna i wyraźnie odmłodzona skóra, spłycenie blizn czy redukcja zmarszczek wokół oczu, ust czy na czole. Co więcej, poprawisz jędrność, elastyczność oraz gęstość skóry. Wszystko to za sprawą procesów, jakie inicjuje osocze bogatopłytkowe. Efekt zabiegu pozwoli ci nie tylko pozbyć się kompleksów, ale i korzystnie wpłynie na twoją pewność siebie.
Gładka, jędrna i wyraźnie odmłodzona skóra twarzy, która odzyskała swój dawny blask to rezultaty zastosowania osocza bogatopłytkowego. Kiedy efekty tego popularnego zabiegu będą widoczne? Pierwsze już po kilku dniach lub tygodniach, ale wszystko zależy od indywidualnych predyspozycji pacjenta do regeneracji. Na początku rezultaty mogą być przykryte przez zaczerwienienia, delikatne obrzęki i siniaki.

Dodatkowe informacje