Hialuronidaza


Hialuronidaza jest enzymem naturalnie produkowanym przez niektóre z komórek ludzkiego organizmu. Do zadań hialuronidazy należą m.in. dyfuzja substancji toksycznych oraz depolimeryzacja, czyli rozkładanie cząsteczek kwasu hialuronowego.

Hialuronidaza – zastosowanie w medycynie

Enzym jest wykorzystywany w kilku dziedzinach medycyny, są to m.in. chirurgia, ortopedia, dermatologia, onkologia, okulistyka czy ginekologia. Hialuronidaza jest substancją podawaną w celu usprawnienia wchłaniania i rozprzestrzeniania leków.

Hialuronidaza w medycynie estetycznej

Dzięki właściwościom hialuronidazy, za jej pomocą można odwrócić niepożądane efekty zabiegu z użyciem kwasu hialuronowego.

Kwas hialuronowy to substancja naturalnie występująca w ludzkim organizmie, odpowiadająca za jędrność skóry. Jej produkcja zmniejsza się wraz z wiekiem. Kwas hialuronowy jest powszechnie stosowany w zabiegach, takich jak powiększanie np. ust, wypełnianie zmarszczek czy korekcja, np. nosa. Jak każdy inny zbieg, również te wykorzystujące kwas hialuronowy obarczone są ryzykiem wystąpienia dodatkowych efektów niepożądanych. Skutki uboczne pojawiają się jednak znacznie częściej w przypadku nieprofesjonalnie przeprowadzonych zabiegów.

Podanie hialuronidazy może rozwiązać takie problemy, jak reakcja alergiczna, występujący po zabiegu obrzęk czy zbyt duża ilość wypełniacza. Zabieg iniekcji hialuronidazy usuwa także powstałe po zabiegu grudki. Iniekcja hialuronidazy jest całkowicie bezpieczna i zazwyczaj nie powoduje bólu ani obrzęku, a ryzyko wystąpienia powikłań jest niskie. W niektórych przypadkach zabieg wymaga kilkukrotnego powtórzenia.

Usuwanie zmarszczek kwasem hialuronowym:

https://mediartclinic.pl/medycyna-estetyczna/usuwanie-zmarszczek-kwasem-hialuronowym/

Mezoterapia igłowa:

https://mediartclinic.pl/medycyna-estetyczna/leczenie-lysienia-mezoterapia-iglowa/