Liposukcja


Liposukcja to zabieg kosmetyczny polegający na chirurgicznym pozbyciu się nadmiaru tkanki tłuszczowej z wybranych partii ciała (do najpopularniejszych należą między innymi: liposukcja brzucha, ud i pośladków) w celu wymodelowania sylwetki oraz ujędrnienia i obkurczenia skóry. Efekt liposukcji jest trwały, co oznacza, że tłuszcz nie odkłada się ponownie w miejscu wykonania zabiegu, jednak należy pamiętać, że najlepsze rezultaty pojawiają się przy równoczesnym stosowaniu odpowiedniej diety oraz wykonywaniu ćwiczeń fizycznych.

Liposukcja – rodzaje

Współcześnie specjaliści opracowują coraz mniej inwazyjne, efektywniejsze i bezpieczniejsze metody zabiegów liposukcji. Kliniki medycyny estetycznej proponują pacjentom szeroki wybór liposukcji dostosowany do indywidualnych preferencji i potrzeb. Liposukcję dzieli się na klasyczną, laserową oraz ultradźwiękową, a obecnie wiele klinik proponuje różne ich wariacje, jak na przykład liposukcję wodną, liposukcję kawitacyjną, liposukcję przeprowadzoną za pomocą urządzenia LipoLife 3G i inne.

Liposukcja – wskazania

Zabieg liposukcji przeznaczony jest szczególnie dla osób borykających się ze znaczną nadwagą, które nie są w stanie stracić na wadze poprzez samą dietę i wysiłek fizyczny. Zabiegowi mogą poddać się również osoby z nierównomiernie rozłożoną tkanką tłuszczową w organizmie, które wskutek liposukcji na nowo wymodelują sylwetkę.
Liposukcja – przeciwwskazania
Liposukcja jest skutecznym rozwiązaniem w walce z przerostem bądź nierównomiernym rozłożeniem tkanki tłuszczowej w niektórych partiach ciała, jednak istnieje szereg przeciwwskazań do poddania się zabiegowi, a są to między innymi:

zaburzenia hormonalne,
cukrzyca,
padaczka,
SM,
zaburzenia krzepnięcia krwi,
ciąża i okres karmienia piersią.

Możliwe powikłania mogą pojawić się po liposukcji zastosowanej na zbyt dużym obszarze ciała. Ponadto, mogą wystąpić nierówności na skórze, oparzenia czy też martwica skóry, dlatego tak ważne jest, aby przed zabiegiem skonsultować się z wykwalifikowanym specjalistą.

Zabiegi liposukcji w ofercie MediArt Clinic

Body Jet Evo

LipoLife 3G