Wybielanie zębów

Piękny, śnieżnobiały uśmiech to marzenie wielu osób. Zapewne nie trzeba nikogo przekonywać, jak istotną rolę odgrywa on w kontaktach międzyludzkich i jakie ma znaczenie dla pierwszego wrażenia. Jednak Twoje zęby straciły naturalny kolor, a na ich powierzchni widoczne są nieestetyczne przebarwienia? Zabieg wybielania pozwoli Ci się ich pozbyć i rozjaśnić zęby nawet o kilka odcieni, a przede wszystkim sprawi, że znów zechcesz zachwycać otoczenie swoim uśmiechem.

Wybielanie zębów

Wybielanie zębów to popularny, a obecnie też powszechnie dostępny zabieg, który pomaga spełnić marzenia o iście hollywoodzkim uśmiechu. Białe zęby to lepsze samopoczucie i większa pewność siebie, co nie pozostaje bez wpływu na jakość życia towarzyskiego. Wybielone zęby wspaniale się prezentują i robią fantastyczne pierwsze wrażenie, co będzie istotne dla osób, które chcą polepszyć swój wizerunek. Bielsze zęby znacznie poprawiają także estetykę uzębienia, dzięki czemu uśmiech wygląda nie tylko pięknie, ale i zdrowo.

Wybielanie zębów – efekty

  • Białe, lśniące zęby
  • Poprawa estetyki uzębienia
  • Lepsze samopoczucie i większa pewność siebie

Wybielanie zębów w gabinecie – dlaczego warto?

Zabieg wybielania zębów można wykonać zarówno w gabinecie stomatologicznym, jak i w warunkach domowych. Zdecydowanie lepszym, a zarazem rekomendowanym rozwiązaniem jest pierwsza opcja, czyli wybielanie zębów w gabinecie. Dlaczego? Gabinetowe wybielanie zębów jest przede wszystkim o wiele skuteczniejsze – decydując się na kurację pod nadzorem specjalisty, możemy więc liczyć na znacznie lepsze efekty.

 

Wybielanie zębów u dentysty – przygotowanie do zabiegu

Zabieg wybielania zębów u dentysty zawsze jest poprzedzony wywiadem z pacjentem oraz badaniem uzębienia, dziąseł i jamy ustnej. Zanim wykona wybielanie zębów, stomatolog sprawdza między innymi, czy nie są one zaatakowane przez próchnicę, nie występuje stan zapalny dziąseł czy paradontoza. Jeśli wystąpią jakiekolwiek przeciwwskazania, należy odłożyć wybielanie zębów – dentysta powinien w takiej sytuacji zalecić najpierw odpowiednie leczenie.

Jeśli zęby i dziąsła są zdrowe, nic nie stoi na przeszkodzie do przeprowadzenia zabiegu. W niektórych przypadkach jednak konieczne może okazać się wcześniejsza higienizacja zębów – a zwłaszcza skaling i piaskowanie. Zabiegi te pozwalają na skuteczne usunięcie osadu nazębnego i kamienia, które mogłyby uniemożliwić równomierne rozjaśnienie płytki. Higienizacja powinna zostać wykonana kilka dni przed wybielaniem.

Jakie wybielanie zębów wybrać?

Wyróżniamy trzy podstawowe metody wybielania zębów: gabinetowe, nakładkowe oraz metodę łączoną. Czym się one różnią i na jaką najlepiej się zdecydować?

Wybielanie gabinetowe to nic innego, jak wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym. To bardzo popularna i chętnie wybierana metoda – zabieg przeprowadza się w ramach jednej wizyty, zajmuje niewiele czasu, a efekty zwykle są widoczne natychmiast. Istnieją jednak różne rodzaje wybielania zębów w gabinecie. Wśród najczęściej stosowanych sposobów wymienia się:

  • wybielanie zębów lampą Philips Zoom NOWOŚĆ!

Po zakwalifikowaniu Pacjenta do zabiegu, stomatolog zabezpiecza tkanki miękkie jamy ustnej przed kontaktem z żelem mającym w składzie nadtlenek wodoru. Następnie w kilku 15 minutowych cyklach lekarz nakłada żel wybielający na łuki zębowe, po czym ogrzewa preparat specjalistyczną lampą, co aktywuje jego wybielające działanie. Całkowicie bezbolesny zabieg wybielania zębów lampą Philips pozwala rozjaśnić naturalną biel zębów nawet o parę odcieni w ciągu jednej wizyty. Dodatkowo Pacjent otrzymuje specjalny żel do stosowania w domu, który chroni szkliwo, dzięki czemu minimalizuje ryzyko wystąpienia objawów nadwrażliwości zębów.

  • wybielanie zębów metodą Prevdent

Stomatolog aplikuje na zęby preparat w formie aktywnej pianki, której działanie wspomaga się naświetlaniem przy użyciu specjalnej lampy. Metoda Prevdent ma tę zaletę, że nie tylko wybiela zęby, ale też wzmacnia szkliwo.

Wybielanie nakładkowe także odbywa się pod nadzorem lekarza, przy czym samo wybielanie wykonuje się samodzielnie w domu – oczywiście stosując się do zaleceń dentysty. W tym celu przez wskazany przez stomatologa czas stosuje się specjalne nakładki oraz żel wybielający. Nakładki są dobierane indywidualnie i wykonywane przez pracownię protetyczną. Dlatego decydując się na tę metodę, przed rozpoczęciem kuracji konieczna jest wizyta w gabinecie w celu pobrania wycisków.

Ostatnia metoda jest połączeniem wymienionych wyżej form wybielania: gabinetowej i nakładkowej. Wybielanie zębów metodą łączoną można podzielić na dwa główne etapy. Pierwszy z nich polega na pobraniu wycisków do wykonania nakładek oraz przeprowadzeniu wybielania gabinetowego. Drugi etap to kontynuacja kuracji w domu – za pomocą spersonalizowanych nakładek oraz żelu wybielającego.

Jaka metoda wybielania zębów jest najlepszym wyborem? Odpowiedź na to pytanie jest w znacznym stopniu kwestią indywidualną – wiele zależy między innymi od aktualnego stanu zębów, możliwości czasowych czy osobistych preferencji. Zastanawiając się więc, jakie wybielanie zębów wybrać, warto skonsultować swoje wątpliwości czy obawy ze stomatologiem, który z pewnością doradzi nam optymalne w naszym przypadku rozwiązanie.

Wybielanie zębów – efekty przed i po

Zdecydowana większość osób, która decyduje się na wybielanie zębów, chce wiedzieć, jakich rezultatów może oczekiwać po zabiegu. Jakie efekty daje wybielanie zębów? Choć mogą one w pewnym stopniu różnić się u poszczególnych pacjentów, efekty wybielania zębów u dentysty potrafią być zdumiewające, a w przypadku zabiegów wykonywanych w gabinecie – widoczne od razu po wizycie. Ciekawi Cię, jakich rezultatów możesz się spodziewać? Zobacz zdjęcia naszych pacjentów przed i po wybielaniu zębów i przekonaj się, jak piękny może być Twój uśmiech!

Wybielanie zębów – Poznań

Wybielanie zębów jest popularnym zabiegiem, oferowanych w wielu gabinetach stomatologicznych – zwłaszcza w dużych miastach. Szukasz miejsca, w którym możesz wykonać bezpieczne i skuteczne wybielanie zębów w Poznaniu? W MediArt Clinic najlepiej zadbamy o Twój uśmiech! Nasza klinika to nowoczesny i luksusowy ośrodek, w którym nie tylko zapewniamy najwyższą jakość usług, ale również troszczymy się komfort i samopoczucie pacjentów. Nasi lekarze to wykwalifikowani i stale poszerzający swoją wiedzę specjaliści, a do przeprowadzania zabiegów wykorzystujemy wyłącznie zaawansowane technologie i narzędzia oraz wysokiej jakości materiały. Sprawdź naszą ofertę, poznaj ceny wybielania zębów w Poznaniu i umów się na wizytę w MediArt Clinic!

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Czy wybielanie zębów boli?

Wybielanie zębów metodą Philips Zoom jest całkowicie bezbolesne. Wyjątkowo niskie stężenie nadtlenku wodoru w żelu minimalizuje ryzyko pojawienia się nieprzyjemnych odczuć w trakcie zabiegu. Jedynie po zabiegu może wystąpić przejściowa nadwrażliwość zębów, która ustępuje zwykle w ciągu 24 godzin.

Wybielanie zębów – od ilu lat?

Wiek, w którym można bezpiecznie przeprowadzić wybielanie zębów, nie jest jednoznacznie określony – przyjmuje się jednak, że zabiegu nie powinno się wykonywać u osób poniżej 16. roku życia. U osób młodych uzębienie nie jest jeszcze w pełni wykształcone, dlatego nie należy decydować się na tego ingerencję – za wcześnie przeprowadzona kuracja wybielania zębów może doprowadzić do ich osłabienia. To, czy w danym momencie można już wykonać zabieg, powinno też zostać uzgodnione z dentystą.

Co ile wybielać zęby?

Chcąc ponownie poddać się kuracji wybielania zębów, pomiędzy kolejnymi zabiegami należy zachować odpowiedni odstęp czasowy. Jak często można wykonywać wybielanie zębów? Choć nie zostało to jednoznacznie określone, za najbezpieczniejsze uznaje się przeprowadzenie powtórnego wybielania po upływie minimum 6 miesięcy. Okres ten może różnić się u poszczególnych pacjentów, dlatego w uzasadnionych przypadkach można go skrócić, a w niektórych należy go wydłużyć. Ostateczna decyzja powinna zostać podjęta po konsultacji ze stomatologiem.

Wybielanie zębów – ile się utrzymuje?

Efekt wybielania zębów utrzymuje się około 3 lat. Czas ten może jednak różnić się w zależności od wybranej metody wybielania oraz pielęgnacji zębów po zabiegu. Chcąc wydłużyć efekty kuracji, należy przede wszystkim stosować się do zaleceń stomatologa. By odcień zębów nie zmieniał się zbyt szybko, zaleca się między innymi używanie past wybielających oraz unikat potraw i napojów sprzyjających powstawaniu przebarwień – kawy, herbaty czy czerwonych owoców i warzyw.

Wybielanie zębów – jak wygląda?

Przebieg zabiegu zależy od wybranej metody wybielania zębów. W trakcie wybielania gabinetowego dentysta nakłada na zęby preparat, którego działanie wspomagane jest przy pomocy specjalnej lampy. Do wybielania nakładkowego stosuje się wykonane na podstawie pobranych wycisków nakładki oraz żel. Kuracja odbywa się pod nadzorem dentysty, ale samo wybielanie przeprowadza się w warunkach domowych. Z kolei w ramach metody łączonej najpierw wykonuje się zabieg gabinetowy, a następnie kontynuuje kurację w domu przy użyciu wspomnianych nakładek.

Wybielanie zębów u dentysty – czy warto?

Choć wybielanie zębów domowymi sposobami czy za pomocą środków dostępnych w drogeriach może wydawać się kuszącą alternatywą, wybielanie zębów u dentysty jest o wiele korzystniejszym rozwiązaniem. Przede wszystkim wybielanie zębów u stomatologa jest skuteczniejsze – efekty kuracji są znacznie lepsze i dłużej się utrzymują. Zabieg w gabinecie dentystycznym jest także bezpieczniejszy. Ogólnodostępne środki niekiedy zawierają duże ilości substancji ściernych, dlatego stosowane niezgodnie z zaleceniami lub zbyt często, mogą przyczynić się do uszkodzenia szkliwa i tkanek miękkich. Zmiany te mogą przejawiać się nadwrażliwością zębów czy krwawieniem dziąseł.

Czy wybielanie zębów jest szkodliwe?

Rzekoma szkodliwość wybielania zębów jest jednym z najpowszechniejszych i najczęściej powielanych mitów na temat tego zabiegu. A zatem, czy wybielanie zębów jest bezpieczne? Należy wyraźnie zaznaczyć, że zabieg przeprowadzony przez doświadczonego i wykwalifikowanego stomatologa nie powoduje osłabienia ani uszkodzeń szkliwa – jest więc całkowicie bezpieczny zarówno dla zębów, jak i dziąseł. Dobry lekarz przed przeprowadzeniem zabiegu ocenia stan uzębienia i na tej podstawie dobiera odpowiedni preparat do wybielania albo – w razie potrzeby – zaleca leczenie, a dopiero później ich wybielanie.

Wybielanie zębów – zobacz zdjęcia