przeszczep wlosow Poznan

Smart Graft – rewolucyjny przeszczep i transplantacja włosów!

wypadanie wlosow zabiegi - Poznan

Smart Graft - informacje i wskazania

Smart Graft – premiera zabiegu w Poznaniu!

Jako pierwsi w Poznaniu oferujemy Państwu wyjątkowy zabieg przeszczepu włosów, który zmienia podejście do leczenia łysienia. Smart Graft to bezpieczna i niezwykle skuteczna technologia zagęszczania włosów, stosowana w leczeniu łysienia i nadmiernego wypadania włosów. Zaawansowane pobieranie pojedynczych zespołów mieszkowych (AFUE) to idealne rozwiązanie zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet, którzy poszukują efektywnej metody przeszczepu włosów.

 • Na czym polega przeszczep włosów Smart Graft?

Zabieg można podzielić na dwa etapy. Pierwszy z nich polega na delikatnym pobraniu mikroprzeszczepów włosów z tylnej części głowy za pomocą urządzenia Smart Graft. Drugi etap to reimplantacja pobranych włosów w obszary dotknięte łysieniem. W obszarach przerzedzonych, dochodzi do intensywnego wzrostu nowych przeszczepów włosów, przez co zwiększa się objętość fryzury. Zagęszczanie włosów to bezbolesna i minimalnie inwazyjna procedura, która stanowi bardzo atrakcyjną alternatywę dla tradycyjnej metody paskowej. Dzięki systemowi Smart Graft, przeżywalność przeszczepionych włosów sięga nawet 98%.

 • Jakie są wskazania do zabiegu Smart Graft?

Smart Graft to innowacyjny przeszczep włosów, który stanowi idealne rozwiązanie dla mężczyzn i kobiet zmagajcych się z takimi problemami, jak:

• łysienie androgenowe (hormonalne)
• łysienie po napromieniowaniu
• łysienie w wyniku stanu zapalnego
• łysienie pourazowe
• łysienie po oparzeniach
• blizny po operacji
• uzupełnienie terapii rekonstrukcji owłosionej skóry głowy
• rekonstrukcja owłosienia klatki piersiowej
• braki owłosienia w okolicy brwi, rzęs, wąsów i brody

SMART GRAFT W SKRÓCIE

 • przeszczep (transplantacja) włosów
 • naturalne zagęszczanie włosów
 • przeżywalność włosów do 98%
 • maksymalne bezpieczeństwo

Smart Graft (przeszczep włosów) – charakterystyka zabiegu

Bezpieczeństwo

Smart Graft to jedna z niewielu metod zagęszczania włosów, która zapewnia tak wysoki poziom bezpieczeństwa. Podczas zabiegu, lekarz ma do dyspozycji 2 typy igieł zabiegowych o różnych średnicach. Każda z nich jest wyposażona w  specjalny separator, który nie pozwala na wprowadzenie igły w skórę głębiej niż na 1 milimetr. Smart Graft nie wymaga użycia skalpela, dzięki czemu nie tworzą się podłużne blizny na skórze. Jest to minimalnie inwazyjna procedura przeprowadzana w gabinecie, a nie skomplikowany zabieg.

 

 

Szybkość i trwałość efektów

Smart Graft daje szybkie, bardzo zadowalające rezultaty. Dokładny czas oczekiwania na efekty jest kwestią indywidualną i zależy od naturalnego tempa wzrostu włosów danej osoby. Jednak już w ciągu pierwszych tygodni po przeszczepie, Pacjenci zauważają widoczną poprawę wyglądu. Pełen efekt pojawia się zwykle po około 12 miesiącach od zabiegu.

Komfort

Zabieg przeprowadza się po podaniu miejscowego środka znieczulającego, dlatego przebiega w komfortowych dla Pacjenta warunkach. W odróżnieniu od innych metod przeszczepu włosów, Smart Graft nie wymaga użycia skalpela, dlatego również proces gojenia jest szybki i niezbyt uciążliwy.

Stosunek cena/jakość

Opinie lekarzy i Pacjentów potwierdzają, że system Smart Graft to obecnie najskuteczniejsza metoda walki z łysieniem. W cenie zabiegu otrzymujemy gwarancję szybkich i satysfakcjonujących rezultatów oraz nie musimy obawiać się długiej rekonwalescencji czy szpecących blizn. Jest to inteligentna technologia, dostępna jedynie w najlepszych klinikach medycyny estetycznej na świecie.

 

Smart Graft (przeszczep włosów) – opinie eksperta

Czas rekonwalescencji
W ciągu kilku dni można wrócić do pracy, a liczba ograniczeń po zabiegu jest niewielka.
Powtarzalność
Już jeden zabieg zagęszczania włosów pozwala osiągnąć oczekiwane rezultaty.
Smart Graft – komentarz eksperta

Wyjątkowe bezpieczeństwo i trwałość efektów

Problem łysienia dotyka coraz więcej kobiet i mężczyzn. Dotychczasowe metody leczenia łysienia, w tym zabiegi przeszczepu włosów budziły dużo obaw nie tylko samych Pacjentów, ale także nas – specjalistów. Powstanie systemu Smart Graft to prawdziwa rewolucja! Zabieg przeprowadza się bez skalpela, bez znieczulenia ogólnego,  w warunkach przyjaznych dla osób z problemem łysienia. A co najważniejsze – efekty są bardzo trwałe. Wewnątrz urządzenia znajdują się 3 pojemniki, których funkcją jest przechowywanie i utrzymywanie dobrej kondycji włosów do momentu reimplantacji. Dzięki nim, utrzymujemy wilgotność włosów na stałym poziomie, co przekłada się na ich przeżywalność.

Smart Graft – efekty przed i po

Materiały zdjęciowe ITP S.A.

Krok po kroku – jak działa przeszczep włosów Smart Graft?

 

11

Przygotowanie do zabiegu

Przed zabiegiem przeszczepu włosów, Pacjent otrzymuje znieczulenie miejscowe oraz zapoznaje się z przebiegiem procedury.

22

Pobranie włosów

Lekarz rozpoczyna pobiera pojedyncze zespoły mieszkowe korzystając z zasilanej silnikiem końcówki wyposażonej w małe, okrągłe dziurkacze. Każdy przeszczep zawiera od jednego do czterech mieszków włosowych.

33

Przygotowanie włosów do przeszczepu

Pobrane przeszczepy umieszczane są w pojemniku Smart Graft, w którym przechowuje się je w jałowym roztworze o kontrolowanej temperaturze, tak aby zapewnić jak najlepszą żywotność. Wilgotność włosów podtrzymywana jest na stałym, kontrolowanym poziomie aż do momentu implantacji w nowym miejscu.

44

Zagęszczanie włosów

Używając precyzyjnej głowicy wyposażonej w igłę, lekarz przeszczepia włosy w wybrany obszar skóry. Przeszczepione zespoły mieszkowe dają efekt naturalnej linii włosów.

Smart Graft - zasada działania

Nowatorski system!

Zaawansowane pobieranie pojedynczych zespołów mieszkowych (AFUE) to technologia, której celem jest zachowanie jak najdłuższej żywotności włosów. Włosy do przeszczepu zachowuje się w stanie wilgotnym i nadającym się do implantacji. Dzięki temu, zagęszczanie włosów daje bardzo trwałe efekty. Jako jedyny taki system, Smart Graft umożliwia pobieranie przeszczepów nie tylko z tyłu głowy, ale także z innych części ciała, takich jak klatka piersiowa czy twarz.

Smart Graft – przebieg zabiegu transplantacji włosów

1

Konsultacja wstępna

Konsultacja obejmuje wstępny wywiad z Pacjentem,ustalenie przyczyny łysienia oraz wskazań do zabiegu.

2

Przygotowanie do leczenia

Przed rozpoczęciem zabiegu, lekarz tłumaczy jego przebieg, podaje zalecenia pozabiegowe, a także podaje znieczulenie miejscowe.

3

Przeprowadzenie zabiegu

Lekarz pobiera włosy do przeszczepu, umieszcza je w systemie Smart Graft, a na koniec implementuje w skórze Pacjenta. Zabieg trwa ok. 4-6 godzin.

4

Regeneracja skóry

Drobne strupki i podrażnienie skóry zostają zniwelowane w pierwszych dwóch tygodni po przeszczepie. Pacjenci wracają do codziennych zajęć już po kilku dniach od zabiegu.

Obszary zabiegowe

Image
Skóra głowy
Brwi
Image
Klatka piersiowa

Najczęściej zadawane pytania i opinie pacjentów

 • Czy mogę opuścić gabinet od razu po zabiegu Smart Graft?

  Tak. Cała procedura trwa ok. 4-6 godzin, a od razu po przeszczepie Pacjenci wracają do swoich domów. Przez kilka-kilkanaście dni po zabiegu, należy jedynie przestrzegać prostych zaleceń lekarza.

 • Czy po przeszczepie włosów można nosić krótkie fryzury?

  Jak najbardziej. Po zagęszczaniu włosów, nie pojawiają się widoczne blizny, dlatego Pacjenci noszą dowolne fryzury. To jeden z powodów, dla których zabieg jest polecany zarówno kobietom, jak i mężczyznom.

 • Smart Graft - opinie

  Zabieg przeszczepu włosów miałem już przeprowadzany 6 lat temu, ale wówczas nie byłem zadowolony z rezultatów. Rana goiła się długo, a po skalpelu została mi podłużna blizna. Pełen obaw postanowiłem spróbować jeszcze raz, ale teraz lekarz zaproponował mi nową metodę – Smart Graft. Kontrast między tym zabiegiem a moim pierwszym przeszczepem jest ogromny. Ranki goiły się bardzo szybko, a już po dwóch tygodniach widziałem sporą różnicę. Teraz – 6 miesięcy po zabiegu mogę powiedzieć, że było warto. Nie mam już zakoli i wyglądam dużo młodziej. A po bliznach nie ma nawet śladu!

  Grzegorz, 46 lat

   

  Zaczęłam chorować na łysienie androgenne ok. 35 roku życia i od tamtej pory próbowałam wszystkiego. Były drogie preparaty, specjalna dieta od dietetyka, leczenie endokrynologiczne… Nic nie dawało efektu, a moje włosy były coraz bardziej przerzedzone. Bałam się jak operacyjnego przeszczepu włosów, ale miałam już dość. Na zagranicznym forum przeczytałam o jakiejś nowej metodzie, obejrzałam zdjęcia metamorfoz i wiedziałam, że to coś dla mnie. Kiedy dowiedziałam się, ze Smart Graft jest już dostępny w Polsce, nie wahałam się ani chwili. Trudno mi opisać jak się czułam, gdy kilka tygodni po zabiegu stanęłam przed lustrem i zobaczyłam, że moje włosy wyglądają tak jak dawniej. Są gęstsze, fryzura ma ładną objętość, a wszystko wygląda tak naturalnie – nikt by nie uwierzył, że mam za sobą przeszczep włosów! Naprawdę polecam każdemu!

  Izabela, 41 lat

   

   

Smart Graft – Cena

Obszar zabiegowyCena
Skóra głowyCena ustalana indywidualnie. Prosimy o kontakt z recepcją.

Smart Graft – informacje dodatkowe