Liposukcja laserowa LipoLife 3G BeautiFill – redukcja tłuszczu dzięki mocy lasera.

Czym jest liposukcja laserowa?

Liposukcja laserowa LipoLife 3G to jedna z najnowocześniejszych metod redukcji nadmiaru tkanki tłuszczowej z problematycznych miejsc na całym ciele. Pozwala na wykonanie zabiegu o wiele szybciej, z większą precyzją i, co najważniejsze, z wyraźnie mniejszą inwazyjnością i minimalnym ryzykiem wystąpienia powikłań. Dzięki zastosowaniu lasera diodowego o długości fali 1470 nm komórki tłuszczowe nie ulegają zniszczeniu a pobrany tłuszcz ma dużą ilość komórek macierzystych co powoduje że pobrany tłuszcz jest idealnym materiałem do lipotransferu w wybrane partie twarzy i ciała. Zabieg wykonujemy w znieczuleniu miejscowym co czyni zabieg bardzo bezpiecznym. Zabiegi liposukcji w naszej klinice wykonuje lek. med. Piotr Konwiński.

Jak działa urządzenie LipoLife 3G?

LipoLife 3G wykorzystuje falę o długości 1470 nm, która wykazuje duże powinowactwo do wody, tworząc idealną długość fali dla liposukcji przy użyciu lasera. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu tumescencyjnym (środowisko wodne). Mając wysoki procent absorpcji do wody, pozwala na przeprowadzenie efektywnego zabiegu liposukcji przy mniejszym uszkodzeniu tkanek i mniejszym krwawieniu podskórnym, zasinieniach i obrzękach. Dodatkowo laser nie emulguje komórek tłuszczowych.

Dla kogo przeznaczony jest zabieg liposukcji laserowej? 

Wskazania do liposukcji to:

  • miejscowo zlokalizowany nadmiar tkanki tłuszczowej (np. podbródek, boczki)
  • nadmiar tkanki tłuszczowej na większych obszarach ciała (np. brzuch, uda)
  • leczenie ginekomastii u mężczyzn
  • poprawa proporcji sylwetki
  • odporność tkanki tłuszczowej na redukcję za pomocą diety i aktywności fizycznej


Liposukcja laserowa – charakterystyka zabiegu

Bezpieczeństwo

Rozwiązania technologiczne wykorzystane w liposukcji laserowej wyróżniają się mniejszą inwazyjnością i ryzyko powikłań niż w klasycznej liposukcji. Urządzenie Lipolife 3G jest jednym z najbezpieczniejszych aparatów służących do redukcji tkanki tłuszczowej. Procedura jest bezpieczna i bezbolesna, a okres rekonwalescencji wyjątkowo krótki.

Szybkość i trwałość efektów 

Pierwsze efekty widoczne są zaraz po zabiegu, finalny efekt osiąga się po upłynięciu ok. 2 tygodni. Zabieg zazwyczaj nie wymaga powtórzeń, chyba, że pacjent decyduje się na pogłębienie efektów. Jeśli lekarz prowadzący wyrazi zgodę, można przeprowadzić zabieg uzupełniający. W przypadku przeszczepu tkanki tłuszczowej spodziewane efekty uzależnione są od obszaru uzupełnianego. Efekt jest widoczny natychmiast, na naturalne osadzenie tkanki na nowym obszarze potrzebny jest czas ok. 2 tygodnie.Otrzymane rezultaty są trwałe. 

Komfort

Lipolife 3G BeautiFill jest wyposażone w nowoczesny system znieczulający, dlatego zabieg liposukcji jest całkowicie bezbolesny i komfortowy. Trwa on około 1 godziny. Nasi specjaliści dbają o wygodę i dobre samopoczucie pacjentów zarówno w trakcie, jak i po zabiegu. 

Stosunek jakość/cena

Spektakularne efekty liposukcji laserowej są niemal natychmiastowe i utrzymują się przez wiele lat. Dzięki temu, nie ma konieczności częstego powtarzania zabiegu, co sprawia że cena liposukcji jest wyjątkowo atrakcyjna.

Najbardziej nowatorska metoda modelowania sylwetki

Urządzenie Lipolife 3G zrewolucjonizowało myślenie o liposukcji. Laser ma idealnie dopasowany poziom mocy, dzięki czemu możemy zachować maksymalną liczbę komórek tłuszczowych, które potem wykorzystujemy do modelowania sylwetki. W efekcie, pacjenci pozbywają się tkanki tłuszczowej z miejsc, w których jest jej zbyt dużo i zyskują ją tam, gdzie jej brakuje. Pozwala to znacząco wyrównać proporcje sylwetki. Zabieg ma znaczącą przewagę nad liposukcją mechaniczną nie tylko ze względu na lepsze efekty, ale także maksymalne bezpieczeństwo i komfort zabiegowy.

Czas rekonwalescencji 

Niewielki obrzęk i zasinienie ustępują w kilka dni po zabiegu.

Powtarzalność

Zazwyczaj już jeden zabieg wystarcza do osiągnięcia satysfakcjonujących rezultatów.

Potęga lasera!

Urządzenie LIPOLIFE 3G działa trzyfazowo. Zapewnia skuteczną redukcję tkanki tłuszczowej. Poprawia proporcje i kontur sylwetki. Gwarantuje odnowę skóry – zmniejszając jej wiotkości i redukując rozstępy. Wszystko to dzięki światłowodowi radialnemu, w który wyposażony jest aparat. Precyzyjnie dopasowana długość wiązki lasera w połączeniu z umiejętnościami lekarza prowadzącego zabieg to gwarancja spektakularnych efektów.

Liposukcja laserowa – przebieg zabiegu

Konsultacja wstępna 

Na pierwszej wizycie, nasi specjaliści zapoznają się ze stanem pacjenta oraz przekazują zalecenia dotyczące m.in. diety, odstawienia zażywanych leków i witamin.

Plan leczenia

Przed pierwszym zabiegiem, tworzony jest dokładny harmonogram kuracji.

Pierwszy zabieg

Lekarz/specjalista wykonuje pierwszy zabieg i przekazuje pacjentom zalecenie pozabiegowe.

Kontynuacja terapii

Po zabiegu, lekarz/specjalista planuje z pacjentem wizytę kontrolną i jeśli zachodzi taka potrzeba – kontynuację kuracji.

Liposukcja laserowa LipoLife 3G BeautiFill – informacje dodatkowe

Zabiegi wspomagające po liposukcji laserowej: