Nici Aptos – innowacyjna metoda liftingu twarzy i ciała

Nici Aptos - informacje i wskazania

Nici Aptos Excellence – lifting twarzy nićmi

Nici Aptos Excellence to rewolucyjna metoda liftingu twarzy i ciała oraz usuwania zmarszczek za pomocą bioabsorbowalnych nici caprolac pozwalająca na efekt odmłodzenia bez poddawania się tradycyjnym operacjom chirurgicznym.

 • Lifting bez skalpela

Wykorzystanie nici Aptos to sposób na lifting twarzy bez skalpela, a co za tym idzie, zredukowanie do minimum inwazyjności i ryzyka zabiegu przy uzyskaniu tak samo świetnego efektu jak przy tradycyjnym liftingu.

 • Nici liftingujące

Nici Aptos w swym składzie posiadają kwas polimlekowy (L-lactic), który wzmacnia efekt odmłodzonej skóry, dodatkowo aktywując naturalną rewitalizację skóry, spowalniając procesy starzenia i sprawiając, że skóra naturalnie się rewitalizuje.

NICI APTOS W SKRÓCIE

 • Odmłodzenie twarzy i podniesienie jej owalu
 • Usuwanie zmarszczek, nawet tych głębokich
 • Zwiększenie jędrności skóry

Nici do liftingu – charakterystyka zabiegu

Bezpieczeństwo

Zabieg liftingu z wykorzystaniem nici Aptos Excellence charakteryzuje się ograniczeniem ryzyka przez wprowadzanie nici poprzez bardzo niewielkie punkty wkłucia w mało widocznych miejscach ciała. Do zabiegu wykorzystywana jest wysoce wyspecjalizowana igła prowadząca, dostosowana zarówno do danego obszaru zabiegowego, jak i techniki implantacji. W bezinwazyjny sposób przywraca pierwotne położenie tkanek, nadając skórze młody i świeży wygląd.

Szybkość i trwałość efektów

Pierwsze efekty widoczne są od razu po zabiegu, pełny efekt po zniknięciu ewentualnej opuchlizny. Rezultat utrzymuje się ok. 2-3 lat.

Komfort

Zabieg z wykorzystaniem nici Aptos przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym chroniąc pacjenta przed dyskomfortem oraz ograniczając okres rekonwalescencji. 

Stosunek cena/jakość

Jest to dosyć niedrogi sposób na odmłodzenie twarzy i ciała, w szczególności biorąc pod uwagę, że jeden zabieg wystarczy do uzyskania zadowalających efektów.

Nici liftingujące Aptos – opinie eksperta

Czas rekonwalescencji
Efekty zabiegu zauważalne są bezpośrednio po jego zakończeniu, okres gojenia sprowadza się do 1-2 tygodni, jednak już po kilku dniach pacjent może wrócić do codziennych czynności.
Powtarzalność
Wystarczy jeden zabieg, aby efektami cieszyć się nawet do 3 lat.
Nici Aptos – komentarz eksperta

Lifting twarzy i ciała bez skalpela

Innowacyjny zabieg odmładzający ograniczający ryzyko do minimum to świetny sposób na szybki efekt widocznie młodszej twarzy i ciała bez użycia skalpela.

Nici Aptos – galeria

Krok po kroku – jak działa lifting z użyciem Nici Aptos?

11

Aplikacja liftingujących nici

Wprowadzanie w skórę nici w celu jej ujędrnienia.

22

Eliminacja zmarszczek

Spłycenie i zniwelowanie zmarszczek.

33

Poprawa elastyczności owalu twarzy

Podniesienie owalu twarzy i zniwelowanie wiotkiej skóry.

44

Rewitalizacja skóry

Aktywacja kwasu polimlekowego (L-lactic), który dodatkowo pobudza naturalną rewitalizację skóry.

55

Długotrwałe efekty

Rozkładanie się nici w skórze i spowolnienie procesów starzenia.

Nici Aptos - zasada działania

Podniesienie i ujędrnienie

Przez wprowadzanie w tkanki skórne rozpuszczalnych nici Aptos Excellence tkanki te podnoszą się, ujędrniają i przywracają młody wygląd skórze twarzy i ciała. Od momentu aplikacji podlegają skutecznemu rozwojowi, tak, by jak najlepiej przywracać pierwotne położenie opadających tkanek miękkich.

Nici Aptos – przebieg zabiegu

1

Konsultacja wstępna

Konsultacja z lekarzem specjalistą, który zapoznaje się z problemem pacjenta i określa metody leczenia.

2

Plan leczenia

Wykonanie zalecanych badań: Ob, morfologia, krzepliwość krwionośne, APTT oraz zaplanowanie wykorzystania nici w miejscach wymagających poprawek.

3

Pierwszy zabieg

Wykonanie zabiegu w klinice. Prognoza rezultatów.

4

Kontynuacja terapii

Wizyta kontrolna, na której lekarz ocenia efekty zabiegu.

Obszary zabiegowe

Image
Górne powieki i brwi
Okolice dolnych powiek
Owal twarzy, żuchwa oraz podbródek
Zmarszczki wargowo-nosowe
Fałdy szyjne
Policzki
Image
Dekolt
Piersi
Dłonie
Wewnętrzna strona ud
Wewnętrzna strona ramion

Najczęściej zadawane pytania i opinie pacjentów

 • Ile trwa zabieg?

  W zależności od powierzchni zabiegowej ok. 30-60 minut.

 • Czy zabieg jest bolesny?

  Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, więc pacjent nie odczuwa bólu. Zdarza się, że dyskomfort występuje przez kilka dni po zabiegu, jednak można go zminimalizować przez środki przeciwbólowe.

 • Opinie

  ,,Kierowałam się opiniami koleżanek dotyczących nici Aptos i muszę przyznać, że miały rację. Zabieg jest szybki, prosty i niezwykle skuteczny. Pozbyłam się w końcu opadających policzków, tzw. “chomiczków”, dzięki czemu wyglądam nie tylko młodziej, ale i szczuplej!”

  Katarzyna z Poznania

Nici Aptos – Cena

Rodzaj niciCena
Aptos Nano Spring1500zł (10szt.)
Nici Aptos Needle 2G Surgical6500zł
Nici Light Lift Needle 2G4500zł
Nici Aptos Excellence Visage6500zł (10 szt.)
Aptos Wire1500zł
Aptos Light Lift Spring2500zł (4 szt.)
Aptos Excellence Visage HA7500 zł

Rodzaje nici Aptos dostępne w naszej ofercie

Aptos Nano Spring

To bioabsorbowalne  nici w kształcie „sprężynek”, mocowane wokół kaniuli, do implantacji podskórnej w najbardziej delikatnych obszarach twarzy oraz szyi. Wygładzają zmarszczki podążając za ruchem mięśni mimicznych twarzy, a nie przemieszczając tkanek do stref bocznych. Innymi słowy, zmarszczki znikają, ale mimika nie zostaje zaburzona. Rezultat estetyczny jest widoczny zaraz po wykonaniu zabiegu i narasta przez kolejne miesiące wraz z uwalnianiem do tkanek kwasu polimlekowego i kaprolaktonu. Następuje długotrwała poprawa jakości skóry, jej sprężystości i gęstości.

Nici Aptos Nano Spring dedykowane są do korekcji:

 • kurzych łapek, brwi,
 • linii marionetki,
 • zmarszczek palacza, ust,
 • dekoltu,
 • szyi.

Nici Aptos Needle 2G Surgical

Mają formę podwójnej, obustronnie ostrej igły, połączonej w środkowej części ze stałą, polipropylenową nicią z mikrowypustami.

Dwie obustronnie zaostrzone igły, czasowo złączone, wprowadzane są pod skórę równocześnie przez jeden punkt wkłucia. Zaawansowana technologia AptosNeedle 2G Surgical, wraz z dołączoną do każdej pary igieł, w ich środkowej części, długą 50 cm nicią, pozwala wprowadzać ją podskórnie poprzez dowolne kontury i tworzyć swobodny tor ruchu, zakreślając koła, na kształt pętli, zabezpieczając w ten sposób tkanki miękkie przed ich przemieszczeniem. Taki lifting jest niezwykle efektywny i niezawodny, dzięki zastosowaniu podskórnych obrotów igły i innowacyjności nici wyposażonej w dwukierunkowe mikrowypusty, które zabezpieczają skórę przed zmianą położenia.

Ze względu na zaawansowaną technologię pary dwóch obustronnych igieł, złączonych czasowo, i tworzących jedną wspólną krawędź, wszelkie manipulacje są przeprowadzane bez nacinania skóry. Ten innowacyjny instrument pozwala grupować tkanki miękkie, bez przecinka i utrzymywać je stabilnie w oczekiwanym, z punktu widzenia estetyki wyglądu, miejscu. Dzięki tym właściwościom Aptos Needle 2G Surgical doskonale sprawdzają się w nadawaniu objętości w obszarze kości jarzmowej, a także w liftingu żuchwy oraz jest niezastąpiona w modelowaniu podbródka.

Zalecane obszary zabiegowe dla Aptos Needle 2G Surgical to:

 • brwi,
 • obszar kości jarzmowej,
 • żuchwa (chomiki),
 • podbródek.

Nici Light Lift Needle 2G

To podwójne, obustronnie ostre igły, połączone w środkowej części z bioabsorbowalną nicią z mikrowypustami.

Dwie obustronnie zaostrzone igły, czasowo złączone, wprowadzane są pod skórę równocześnie przez jeden punkt wkłucia. Zaawansowana technologia Light Lift Needle 2G, wraz z dołączoną do każdej pary igieł, w ich środkowej części, długą 50 cm nicią, pozwala wprowadzać ją podskórnie poprzez dowolne kontury i tworzyć swobodny tor ruchu, zakreślając koła, na kształt pętli, zabezpieczając w ten sposób tkanki miękkie przed ich przemieszczeniem. Taki lifting jest niezwykle efektywny i niezawodny, dzięki zastosowaniu podskórnych obrotów igły i innowacyjności nici wyposażonej w dwukierunkowe mikrowypusty, które zabezpieczają skórę przed zmianą położenia.

Ze względu na zaawansowaną technologię pary dwóch obustronnych igieł, złączonych czasowo, i tworzących jedną wspólną krawędź, wszelkie manipulacje są przeprowadzane bez nacinania skóry. Ten innowacyjny instrument pozwala grupować tkanki miękkie, bez przecinka i utrzymywać je stabilnie w oczekiwanym, z punktu widzenia estetyki wyglądu, miejscu. Dzięki tym właściwościom Light Lift Needle 2G doskonale sprawdzają się w nadawaniu objętości w obszarze kości jarzmowej, a także w liftingu żuchwy oraz jest niezastąpiona w modelowaniu podbródka.

Zalecane obszary zabiegowe dla Light Lift Needle 2G to:

 • brwi,
 • obszar kości jarzmowej,
 • żuchwa (chomiki),
 • podbródek,
 • „linie marionetki”.
Nici Light Lift Needle 2G służą także do korekty opadających powiek i podnoszenia łuku brwiowego. Jest to alternatywa dla chirurgicznej plastyki powiek (blefaroplastyka).

Nici Aptos Excellence Visage

To bioabsorbowalne nici z mikrowypustkami do odmładzania. Są wyposażone w specjalne nowe typy wypustów, które są mocowane naprzeciw siebie, tworząc spiralę wokół nici. Każdy pojedynczy wypust jest skierowany w odwrotnym kierunku do poprzedniego, co pozwala na mocne osadzenie w hipodermie, grupując tkankę w każdej mikro sekcji nici. Dłuższe 16 cm nici pozwalają korygować nowe obszary i wykonać punkt wkłucia w bardziej niewidocznym miejscu na granicy linii włosów. Nici implantowane są pod skórę  przy pomocy mało traumatyzujących kaniul. Wprowadza się je poprzez jeden punkt wkłucia, bez konieczności wykłuwania się na zewnątrz.

Aptos Wire

Nowoczesne urządzenie umożliwia w sposób małoinwazyjny, przeprowadzenie igły wraz z drutem przez tkankę podskórną obszarów ściśle przylegających do konturów, bez nacinania skóry, uwalniając głębokie zmarszczki i blizny od zrostów z tkankami położonymi niżej. Usuwa zmarszczki, fałdy, platynmę, blizny zanikowe i bruzdy twarzy i ciała, jak również wyrównuje powierzchnię skóry i tkankę podskórną po nieudanej liposukcji. Manipulowanie igłą odbywa się bez nacinania skóry, a jedynie poprzez punkty wkłucia, bez użycia wypełniaczy, korzystając tylko ze specjalnie zaprojektowanego instrumentu Aptos Wire.

Nici Aptos – informacje dodatkowe

Wskazania pozabiegowe – lifting twarzy i ciała z użyciem Nici Aptos

Zabieg z użyciem nici liftingujących to świetna alternatywa dla osób, które nie mogą lub nie chcą poddać się tradycyjnemu liftingowi. Nici Aptos są wyjątkowo bezpieczne oraz bioabsorbowalne – czyli naturalnie wchłaniane przez organizm. Zabieg z użyciem Nici Aptos jako metoda nieinwazyjna i niewymagająca rekonwalescencji nie wymusza na pacjencie zachowania szczególnych procedur po zabiegu. Od razu po przeprowadzeniu zabiegu można wrócić do codziennej aktywności i standardowej pielęgnacji skóry. Jedynie tuż po zabiegu możliwe jest pojawienie się zasinienia, obrzęk obszarów zabiegowych oraz ból w miejscu poddanego zabiegowi, które ustępują w ciągu kilku dni.

Nici liftingowe Aptos -przeciwwskazania:

 • choroby immunologiczne oraz nowotworowe
 • choroba niedokrwienia serca
 • nadciśnienie 
 • hemofilia i zaburzenia krwi
 • stany zapalne w miejscach planowanego zabiegu
 • występowanie tendencji do przerostu i bliznowacenia
 • występowanie nierozpuszczalnych implantów w obszarze zabiegowym
 • ciąża i okres karmienia piersią