Mezoterapia
Mezoterapia Dermaheal HL
Hairmax
Regenera Activa
Smart Graft
Osocze bogatopłytkowe
Leczenie łysienia – Lipofilling
Leczenie łysienia – Mezoterapia igłowa

Zabiegi na wypadanie włosów – Poznań, MediArt Clinic

Gęste, zdrowe włosy to bez wątpienia jeden z głównych atrybutów urody. Niestety nadmierne wypadanie włosów dotyczy większości mężczyzn i sporego grona kobiet. Nie zawsze samodzielne dbanie o fryzurę wystarczy. Pomocne natomiast okazują się rozmaite zabiegi na wypadanie włosów, za pomocą których można powstrzymać łysienie, pobudzić aktywność mieszków włosowych, a nawet uzupełnić obszary pozbawione owłosienia!  

Przyczyny nadmiernego wypadania włosów 

Jednym z ważnych aspektów urody jest fryzura. Nadmierne wypadanie włosów jest sporym problemem estetycznym, ale też emocjonalnym. Przedwczesne przerzedzenie fryzury oddziałuje negatywnie na samoakceptację Pacjenta. Wsparciem dla osób, które chcą zadbać o wygląd i samopoczucie jest współczesna medycyna estetyczna. Nowatorskie zabiegi na wypadanie włosów oferowane w MediArt Clinic w Poznaniu pozwolą Ci cieszyć się gęstymi, lśniącymi włosami. Wcześniej jednak konieczne jest ustalenie przyczyny nadmiernej utraty włosów. 

Naturalne jest, że włosy każdego dnia wypadają i zostają zastąpione nowymi – wynika to z fizjologicznego cyklu życia włosa. Wiele osób boryka się jednak z ich nadmiernym wypadaniem, prowadzącym do nieestetycznego przerzedzenia fryzury, a nawet miejscowego łysienia. 

Niestety pogorszenie kondycji włosów nie jest tylko domeną osób starszych. Ogromny wpływ na fryzurę mają hormony, odpowiedzialne m.in. za łysienie androgenowe. Problem ten dotyczy głównie mężczyzn, ale także części kobiet. Co więcej, zakola lub przerzedzone obszary na skalpie mogą dotyczyć osób bardzo młodych, nawet przed 30. rokiem życia.

Na wypadanie włosów wpływa także styl życia. Stres, niewłaściwa dieta, czy brak snu są powodem pogorszenia kondycji skóry głowy, zaburzeń hormonalnych oraz niedoborów witamin i minerałów niezbędnych do prawidłowego wzrostu włosów. 

Komu dedykowane są zabiegi na wypadanie włosów? 

Jeśli przyczyną wypadania włosów są niedobory żywieniowe lub zaburzenia hormonalne spowodowane niewłaściwym stylem życia lub schorzeniami dermatologicznymi i ogólnoustrojowymi, w pierwszej kolejności należy wyeliminować takie problemy. Porost włosów można pobudzić również decydując się na zabiegi na wypadanie włosów, które kondycjonują skórę głowy. Z metod takich mogą więc korzystać również osoby młode, które chcą w sposób możliwie najbardziej naturalnych wesprzeć urodę. 

Zabiegi na wypadanie włosów przeznaczone są także dla pacjentów borykających się z łysieniem androgenowym. Dzięki nowatorskim metodom możliwe jest powstrzymanie nadmiernego wypadania włosów, pobudzenie ich wzrostu, a nawet uzupełnienie łysych obszarów. Niekiedy utrata włosów jest wynikiem chemioterapii, przyjmowanych leków, czy urazów mechanicznych – również w takich przypadkach oferujemy pomoc. 

Stymulujące zabiegi na wypadanie włosów w MediArt Clinic w Poznaniu

Kondycję skóry głowy można poprawić za pomocą małoinwazyjnych lub nieinwazyjnych zabiegów stymulujących naturalne procesy tkankowe. Do świetnych zabiegów na wypadanie włosów zalicza się mezoterapię, która może być przeprowadzona w sposób igłowy lub bezigłowy. W trakcie takich zabiegów do skóry głowy wprowadzane są substancje odżywiające i biostymulujące. Dzięki mezoterapii możliwe jest zahamowanie nadmiernego wypadania włosów, przyspieszenie porostu nowych łodyk, a także poprawa ich jakości.  

Oferowane w Medi Art Clinic w Poznaniu zabiegi na wypadanie włosów to również metody wykorzystujące komórki macierzyste i czynniki wzrostu pozyskiwane z materiału pobranego od Pacjenta. W zależności od potrzeb poszczególne zabiegi wykonuje się w kilku seriach powtarzanych z odpowiednią częstotliwością lub jako pojedyncza procedura dająca satysfakcjonujące efekty już po jednej sesji, które utrzymują się nawet kilka lat. 

Leczenie łysienia za pomocą przeszczepu Smart Graft 

Nowoczesne zabiegi na wypadanie włosów doskonale radzą sobie nawet z intensywnym przerzedzeniem fryzury, czy zaawansowanym łysieniem. Osoby, u których metody stymulacyjne nie będą efektywne, możliwe jest skorzystanie z przeszczepu włosów. 

Oferta zabiegów na wypadanie włosów w MediArt Clinic w Poznaniu obejmuje przeszczep jedną z najnowszych metod, jaką jest Smart Graft. Specjalistyczne urządzenie pozwala na pobieranie mikroprzeszczepów, których implantacja nie pozostawia nieestetycznych śladów. Przeżywalność mieszków włosowych ocenia się nawet na 98%, tym samym jest to jedna z obecnie najskuteczniejszych metod pozwalających na rekonstrukcję fryzury, a także ubytków owłosienia powstałych np. po urazach.