BBL – brazylijskie pośladki

BBL – brazylijskie pośladki dzięki metodzie LipoLife 3G!

BBL - informacje i wskazania

 • Na czym polega BBL?

Implanty to nie jedyna metoda powiększania pośladków! Nowością w świecie medycyny estetycznej jest autoprzeszczep tkanki tłuszczowej (ATT), zwany brazylijskim liftingiem. Zabieg wykonujemy przy użyciu innowacyjnej metody  LipoLife 3G. Precyzyjna technologia umożliwia bezpieczne pobranie tkanki tłuszczowej z wybranego obszaru ciała pacjenta. Spreparowaną tkankę wykorzystuje się do modelowania pośladków, by nadać im pożądany kształt. 

 • Jakie są wskazania do zabiegu BBL?

BBL to zabieg, który stanowi idealne rozwiązanie dla mężczyzn i kobiet zmagających się z takimi problemami, jak:

 • zanik mięśni,
 • wiotka skóra na pośladkach,
 • zaburzone proporcje sylwetki.

BBL (BRAZILIAN BUTT LIFT) W SKRÓCIE

 • modelowanie kształtu pośladków
 • natychmiastowy rezultat
 • wykorzystanie własnej tkanki tłuszczowej
 • naturalny efekt i brak powikłań pozabiegowych
 • doskonała alternatywa dla implantów

BBL – charakterystyka zabiegu

Bezpieczeństwo

BBL to najmniej inwazyjna metoda powiększania pośladków. Dzięki temu, że w liftingu brazylijskim wykorzystuje się materiał własny pacjenta, zabieg jest bezpieczny i daje naturalne efekty.

Szybkość i trwałość efektów

Efekt zabiegu jest trwały i widoczny natychmiast. Brazylijski lifting pośladków nie tylko powiększa i modeluje ten obszar ciała. Ponadto  jeśli liposukcja ma miejsce w obrębie brzucha i bioder poprawia talię.

Komfort

Zabieg BBL metodą LipoLife 3G jest bezbolesny. Pacjent otrzymuje znieczulenie w obszarze poddanym terapii.

Stosunek cena/jakość

Opinie lekarzy i Pacjentów potwierdzają, że BBL to obecnie najbezpieczniejsza metoda modelowania pośladków. W cenie zabiegu otrzymujemy gwarancję natychmiastowych i satysfakcjonujących rezultatów. Nie musimy obawiać się rozległych blizn. Jest to nowoczesna technologia, dostępna jedynie w najlepszych klinikach medycyny estetycznej na świecie.

BBL (brazylijski lifting pośladków) – opinie eksperta

Czas rekonwalescencji
Po 14 dniach można wrócić do normalnej aktywności fizycznej, a liczba ograniczeń po zabiegu jest niewielka.
Powtarzalność
Już jeden zabieg BBL pozwala osiągnąć oczekiwane rezultaty.
BBL – komentarz eksperta

Wyjątkowo naturalny efekt

Zabieg Brazillian Butt Liftma na celu wymodelowanie pośladków, uniesienie ich i  nadanie im pożądanego kształtu. Naturalny i trwały efekt pozwala osiągnąć  lipotransfer – metoda, która bazuje na własnej tkance tłuszczowej Pacjentki. Odpowiednio spreparowany tłuszcz, pobrany np. z okolicy ud czy brzucha, wstrzykuje się  w pośladki metodą LipoLife 3G. Dzięki iniekcji naturalnego wypełniacza, jakim jest tłuszcz Pacjentki, pośladki stają się pełniejsze, bardziej krągłe i jędrne, zaś wypełnienie ich w górnej części daje efekt liftingu. Zabieg pozwala osiągnąć nie tylko efekt powiększonych i jędrnych pośladków, lecz także przywraca kobietom naturalne proporcje klepsydry.

Krok po kroku – jak działa brazylijski lifting pośladków BBL?

11

Przygotowanie do zabiegu

Przed zabiegiem powiększania pośladków niezbędna jest konsultacja z lekarzem. Omawiane są oczekiwane przez pacjenta efekty. Następnie lekarz wyklucza wszelkie przeciwwskazania. Przed zabiegiem pacjent musi wykonać podstawowe badania krwi.

22

Pobranie tkanki tłuszczowej

Najpierw lekarz pozyskuje tkankę tłuszczową z innego obszaru ciała pacjenta metodą liposukcji.

33

Przygotowanie tkanki do przeszczepu

Pobrana w taki sposób tkanka tłuszczowa ulega odpowiedniemu spreparowaniu zanim zostanie reimplantowana pod skórę w obszarze pośladków.

44

Modelowanie pośladków

Odpowiednio przygotowaną tkanką tłuszczową lekarz modeluje pośladki pacjenta w pożądany sposób. Użycie własnej tkanki z obszaru np. ud, brzucha czy talii, pozwala uzyskać naturalny efekt i minimalizuje ryzyko powikłań.

BBL - zasada działania

Niewielka inwazyjność, bezpieczeństwo i naturalny efekt!

Brazilian Butt Lift to zabieg, który konturuje pośladki, nadaje im odpowiedni kształt oraz trwały efekt uniesienia. W celu osiągnięcia tego efektu wykonuje się lipotransfer – metodę modelowania ciała, która bazuje na własnym tłuszczu pacjenta. Najpierw lekarz pobiera tkankę tłuszczową z miejsc, w których występuje ona w nadmiarze (np. na udach, brzuchu, talii), a następnie wstrzykuje ją w  pośladki. W liftingu brazylijskim wykorzystuje się materiał własny pacjenta, dzięki czemu sam zabieg jest małoinwazyjny, bezpieczny i daje naturalne efekty.

BBL – przebieg zabiegu brazylijskiego liftingu pośladków

1

Konsultacja wstępna

Przed zabiegiem konieczna jest konsultacja z lekarzem, w czasie której specjalista omawia z pacjentem możliwe i oczekiwane przez pacjenta efekty powiększania pośladków oraz wyklucza wszelkie przeciwwskazania.

2

Przygotowanie do leczenia

Przed rozpoczęciem zabiegu, lekarz tłumaczy jego przebieg, podaje zalecenia pozabiegowe oraz podaje znieczulenie miejscowe.

3

Przeprowadzenie zabiegu

Lekarz pobiera tkankę tłuszczową  z miejsc, w których występuje w nadmiarze (np. na udach, brzuchu czy talii), po czym reimplantuje ją w pośladki pacjenta.

4

Zalecenia pozabiegowe

Po przeprowadzonym zabiegu lekarz informuje pacjenta o konieczności odpowiedniej pielęgnacji obszarów zabiegowych w okresie rekonwalescencji.

Obszary zabiegowe

Image
Pośladki

Najczęściej zadawane pytania i opinie pacjentów

 • Jak wygląda i ile trwa rekonwalescencja po zabiegu BBL?

  Po przeszczepie tłuszczu metodą LipoLife 3G przez 14 dni nie wolno siadać, a przez około miesiąc należy unikać wysiłku fizycznego.

 • Jakiego efektu można się spodziewać po zabiegu brazylijskiego liftingu pośladków?

  Efekty zabiegu BBL są bardzo naturalne, a jednocześnie dodają pośladkom znacznej objętości oraz jędrności.

 • BBL - opinie

  Płaskie, a w dodatku asymetryczne pośladki, odkąd pamiętam, były moim ogromnym kompleksem. Niestety, stosowanie preparatów kosmetycznych ani ćwiczenia na siłowni nie pozwalały osiągnąć pożądanych efektów – moja pupa cały czas wyglądała nieestetycznie. Bałam się wszczepienia implantów i tego, że moje pośladki po takim zabiegu będą wyglądały nienaturalnie, więc, kiedy dowiedziałam się, że małoinwazyjny zabieg BBL jest dostępny w klinice MediArt Clinic w Poznaniu, nie wahałam się ani chwili. Trudno mi opisać, jak się czułam, gdy zaraz po zabiegu stanęłam przed lustrem i zobaczyłam, że moje pośladki są kształtne i jędrne, a talia jest o wiele bardziej wyeksponowana. Nie straszne były mi nawet 2 tygodnie rekonwalescencji! Naprawdę polecam ten zabieg każdemu, kto chce w szybki, bezpieczny i trwały sposób poprawić swoje kształty!

  Zuzanna, 31 lat

BBL – Cena

Obszar zabiegowyCena
Pośladkiod 17500 zł

Brazylijskie powiększanie pośladków – zobacz wideo: